Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha visszamegyek tanulni jár-e...

Ha visszamegyek tanulni jár-e támogatás?

Figyelt kérdés
Jelenleg munkanélküli vagyok és elgondolgoztam az iskola lehetőségén is.Mivel 21 leszek ezért nappali tagozatra is beíratkozhatok. 2 éves szakmunkás suli lenne.Ami érdekel hogy a munkaügyi hivatal,önkormányzat vagy esetleg más állami szervezet biztosítana-e nekem valamiféle anyagi támogatást,segélyt.Ebben a korban már pénzt kéne keresni (bár tanulni sem késő).Azért hezitálok,mert 2 évig biztos hogy nem lennék munka nélkül,ha viszont iskolába megyek akkor ez elég komoly kiesést jelent...
2010. máj. 30. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy gondolod, majd valaki fizet Neked, mert tanulsz???
2010. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy mikor kezdesz el dolgozni. ha én újra 21 lennék tuti, hogy iskolába mennék. Ami tuti jár az a diákigazolvány és az utazásra való kedvezményeg. A támogatás pedig amire gonolsz, családi pótléknak hívják, és az jár addig amíg tanulsz és nem értél el egy bizonyos korhatárt. Ha új szakmát kezdesz, a gyakorlati napokért járnia kell ösztöndíjnak, akár csak a felsőoktatás esetében. Ez változó összeg. Tanulmánytól is függ és azt a suli adja.
2010. máj. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!