Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 év alatti kismamák, milyen...

25 év alatti kismamák, milyen körülmények közé vállaltátok az első babát?

Figyelt kérdés
Párotok hány éves?
2012. dec. 18. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 vagyok párom 34 és van egy 1 éves kis fiúnk, albérletben lakunk, de párom rendesen dolgozik és én sem kevés gyed-et kapok így jól élünk. Szerintem nem számít a kor akárki akármit is mondd, mi már 5 éve együtt vagyunk :)
2012. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hat nem volt valami fenyes a helyzetunk ez igy igaz. de viszont mostmar nem adnam semmiert! a parommal egyutt megkuzdottunk ezzel a helyzettel es mostmar hejre alltak a dolgok! amikor teherbe estem megfordult a fejembe az abortusz de amikor megszuletett es ott volt velunk, a helyetunk nem volt hatassal a boldogsagunkra! amikor ott fogtam a kezembe es meg a gondolat is ha elvetettem volna nem lenne itt is siro gorcsot okozott. szoval ha baba van a dologban batran nezzetek szembe vele en csak ezt tudom mondani! 22 eves vagyok most 20 evesen szultem:)2 eves kisfiunknak es a 3 eves hazassagunknak orvendhetek annak koszonhetoen hogy nem adtuk fel olyan konnyen!
2012. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
bocsanat az elozo vagyok a parom 25 eves
2012. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 vagyok, a párom 25. Most várjuk az első babánkat. Mindkettőnknek van jövedelme, anélkül nem vállaltam volna. Albérletben lakunk, van autónk, nem nélkülözünk. Mindene meglesz a babának. A család is segít majd (anyagiakban nem).
2012. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! a párom 24, én 23 voltam,mikor fogant a babánk. most 25 hetes vagyok. a munkát már 5hetesen abba kellett hagyni, és meg is szünt a munkaviszonyom. szóval 1 minimálbér közeli fizetésből élünk. nem panaszkodom. van egy házunk, nevettségesen alacsony fenntartani, havi szinten 15-20e ft. nincsenek nagy igényeink, mondhatni sóherek vagyunk magunkkal, kiváltképp én.

a babánknak szinte mindent használtan szerzünk be, de kifogástalan állapotban. néha rám tör a pánik, h. nem fogunk tudni megvenni mindent, de a párom mindig megnyugtat. a fontos, szükséges dolgok meglesznek. szegénynek nem érzem magam, amire szükségünk van, megvan. és a lurkónak is meglesz mindene.

én nem tartom fontosnak a sok százezres tartalékot a gyerekhez. sok helyen olvasom, h. csak a kezdő cuccokra 500.000-1.000.000 ft ot költöttek,félre tették a gyed alatt kieső fizetést, autó nélkül nem vállalna babát... túlzottan bebiztosítottnak tartom. de mások vagyunk, és jól van ez így.

lesz babakötvényünk, amire minden hónapban ránégy a családi majd. van lakásmegtakarításunk. hitelünk nincs. nekünk ez elég biztos.

2012. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24 voltam, párom 33. Épp akkor vágtunk volna bele egy saját lakásba, de sajnos elúszott a lehetőség, így maradt az albérlet. Mindkettőnknek biztos munkahelye volt.
2012. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En 20 vagyok a parom 27. Alberletbe lakunk, en tanulok, a parom jol keres, plusz a hobbija is penzt hoz a hazhoz. Nem vet fel minket a penz, de az eddigi diakmunkakbol es a baba elotti idokbol van felretett penzunk, nem elunk es nem is eltunk nagylabon. A babanak mindent megtudunk venni semmiben sem lesz hianya. Mindenre futja nekunk a harom kutyanknak es majd a babanak is! Amig van meleg biztos lakas, viz, villany, meleg etel az asztalon, luxus cikkek ( internet,tv, havi parszor egy mozi vagy etterem) es szeretjuk egymast, beke van addig semmi nem torheti le a boldogsagom. A mai vilagban ha arra varnek, hogy millioim legyenek megtakaritva a babaig, sose lenne gyermekem! Megse fordult a fejembe az abortusz! Ja es a csaladot inkabb mi tamogatjuk anyagilag mint ok minket...

26+1 hkm

2012. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21 éves vagyok, párom 29 és van egy csodálatos 11 hónapos kisfiunk. Nem terveztük, így nem volt se félretett pénzünk, se külön lakásunk, sőt még nem is éltünk együtt akkor, hiába voltunk már 5 éve együtt. Rossz időben váltottam mhelyet, akkor még nem tudtam h babás vagyok, de a borzalmas rosszullétek miatt nem tudtam bejárni dolgozni így táppénzre mentem. 4 hónap múlva felbontották a szerződésemet. A párom szerencsére jól keres, a terhességem alatt végig magándokihoz tudtam járni, sőt a 9 hónap alatt, felépült a házunk is, amibe már 3 hónapja be is tudtunk költözni. A fiunknak mindene meg van. Tény és való, hogy magunkra nem sokat költünk amióta van Ő. A nagyszülőknek is nagyon sokat köszönhetünk.
2012. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!