Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítéltek egy olyan anyát,...

Elítéltek egy olyan anyát, aki dohányzik, ha már nem terhes és nem szoptat?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kérdés egy cigi szagú babakocsiról, és innen jött a kérdés.
2009. aug. 28. 00:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Én nem,ha nem a gyerekkel egy légtérben dohányzik,hanem pl a teraszon,vagy sétálás közben sem hinném hogy a gyerek pofájába fujja.
2009. aug. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Szintén nem,egyet értek az elsővel.Kimegy a teraszra,becsuklya az ajtót és a füst nem megy be,ennyi:)Utána meg úgyis kéz és fogmosás szal nincs gond,reméljük a gyerek sem érzi:)
2009. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :) Már csak azért is érdekelt, hogy mit gondolnak mások, mert nekem 2 éves a fiam, szokott olyan lenni, hogy kibuszozunk a világ végére pl. vásárolni, a boltban is elbóklászunk másfél órát mire minden megvan, aztán utána van, hogy rágyújtok, mert azért igen lefárasztó ezt egyedül csinálni ekkora gyerekkel, jólesik ez a kis stresszoldó, csak sokszor úgy érzem, mintha ez valami csúnya, illetlen dolog lenne, vagy hogy is mondjam. Mármint oké, hogy vannak akik minden dohányost tüzes vassal üldöznének, de hogy még külön azért is, mert gyerekkel vagyok. Mert voltak, akik elég csúnyán néztek, meg itt is olvastam már ilyeneket. Pedig én aztán mindig figyelek, hogy senkire ne menjen a füst, a gyerekre pláne ne. Én is utálom mások füstjét nyelni, szóval épp ezért figyelek is másra. Csak kíváncsi vagyok, hogy mások tényleg elítélik-e ezt (mármint gyerekkel súlyosbító körülmény-e cigizni), vagy csak én képzelem be. Meg érdekelne is, hogy ha valaki elítéli, akkor miért.
2009. aug. 28. 00:13
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok.Az jutott eszmbe,hogy esetleg kamasz korban már rpobléma lehet ez-ha neki tiltod,vagy papolsz a dohányzás káros hatásairol,viszont ő látja,hogy te is szivod. Igy hiteltelen. Egyébként meg a magánügyed hogy mikor gyujtasz rá,mivel irod,hogy odafigyelsz másokra (ettől fügetlenül nem egészsége smeg blabla..:-))
2009. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok:)


Jah igen,a kamaszkor még messze van,de ez tényleg bib lesz akkor...olyan 12 éves koráig szidni fog,hogy anya miért cigizel,aztán meg ő is rákap.nálunk is így van..én vagyok a gyerek:D

2009. aug. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem ítélek el senkit, csak azt gondolom, hogy nyilván nem tudja, hyog a cigi elszívása után még órákig azt a jó kis "tiszta" levegőt lélegzi ki. Jó, hogy kint szívja, de akkor kap belőle mindenki, ha bent kilélegzi.
2009. aug. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%

Először is. Elítélek mindenkit, aki dohányzik. Felőlem mindenki úgy változtatja a testét egy teleszart zoknivá miután tájékoztatva lett a dohányzás biológiai hatásairól, ahogy szeretné - hulljon a férgese, éppeszű ember nem dohányzik - de más emberek életét minimális mértékben sincs joga megnyomorítani.


Az az anya meg nem érdemli meg, hogy anya lehessen, akiben annyi felelősségtudat sincs, hogy nem dohányzik a kölyke előtt, vagy háta mögött - tudniillik a tüdődből még jó ideig folyamatosan távozik a füst, illetve beleivódik a ruhába is és friss kutatások alátámasztják, hogy ez is káros a kölykök egészségére.

2009. aug. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Jaj na megjöttek a szentfazekak látom. Hgajyuk már.Remélem nincs autód,mosogatógéped,a szemetet szelektiven gyüjtöd,és nem használsz hűtőt valamint gáztüzhelyt mert ezekkel mind veszélyezteted a magad,az enyém,és a GYEREKED egészségét.
2009. aug. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%

Azért ez a nem való anyának duma elég erős... én sem dohányzom,de szerintem van nagyobb bűn is a dohányzásnál,pláne ha -mint a kérdésben szerepel- odafigyel az anya a körülményekre.

Az meg hogy a "kölyke"... hát akkor ki nem való anyának?

-egy füstmentes anyuka-

2009. aug. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem a lakásban füstöl valaki, akkor oké, nem káros a gyerekre és a többi családtagra. Az más kérdés, hogy kézmosás és fogmosás után is rajta marad a szag, sőt a ruhán is, én nem szívesen ülnék a cigiszagú anyukám ölébe egy-egy mese kedvéért. Persze ha így szokja meg kiskorától.. Kereskedelemben dolgoztam pl és hiába nem dohányoztak az üzletben, rögtön észrevettem, hogy ki a dohányos, a leheletén érzett.

Egyébként már a dohányos kérdés örök vita lesz. Egy dohányost úgysem lehet meggyőzni semmiről. Mikor kamasz lettem én is rágyújtottam és nem érdekelt mások véleménye. Aztán benőtt a fejem lágya.

Az úgy látom nem befolyásoló, hogy a szülő dohányzik-e, mert nálunk nem dohányzott senki. Ahol meg dohányzik az anya, több unokatestvérem, barátom esetében ott pont a gyerek nem szokott rá.

2009. aug. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!