Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen előnyei, hátrányai...

Milyen előnyei, hátrányai vannak annak, ha valaki 30-on túl szüli meg első babáját?

Figyelt kérdés

2013. jan. 31. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Hát előnye max annyi, hogy addigra már biztos anyagi háttere van az embernek, de az sokaknál hamarabb is meg van.

Hátránya: nagyobb az esélye a genetikai betegségeknek, idős szülő leszel, tesót már nagyon necces vállalni később.

2013. jan. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

En 31 evesen szultem a kisfiam es ugy erzem, hogy fizikailag jobban birtam volna az ejszakazast es gyurodest mondjuk a huszas eveim kozepen. Ilyen szinten tobb energia volt bennem mint most. Felre ne ertsetek nem erzem magam lerobbantnak sot zumbazom meg kondizom hetente csak valahogy erzem, hogy hamarabb faradok.

Viszont pozitivkent megemlitett, hogy a turelmem sokkal nagyobb. Pl kepes vagyok akkar 1 oran keresztul is elgyurmazni a gyerekkel. 25 evesen 20 perc mulva felalltam volna. :)

Karrier es penz szempontjabol a 30 ev + nekem kedvezett. A huszas eveim kozepen vettuk meg a ferjemmel a kozos lakasunkat (kulfoldon elunk) az autoinkat es kezdtunk felretenni a jovonkre. A karrierem is kiepult 30 eves koromra, nagyon szeretem a munkam es visszavartak a gyes utan.

Ami nekem meg pozitiv volt az, hogy rengeteget utaztunk a ferjemmel a huszas eveimkben. Imadtuk a tropusi orszagokat, nyaralni... Jo visszagondolni ra, de oszinten, gyerek mellett nem ment volna vagy nem lett volna ugyan olyan. Nem tudtuk volna onfeledten elvezni az egeszet. Tehat nallunk az nem jott volna be, hogy legyen gyerek aztan majd utanna utazgatunk es valora valtsuk az almainkat. Orulok, hogy elotte tettuk meg es utanna jott a csalad.

2013. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
77%
A hátránya az,hogy ha kitolod lehet,hogy nem lesz tesója a gyermekednek,az okokat lehet tovább boncolgatni...
2013. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előnye, hogy jó esetben biztosabb anyagi háttérrel tudja az ember bevállalni a gyermeket, esetleg olyan munkahelyről menni szülni, ahova vissza is veszik később, talán türelmesebb is, hisz volt előtte jó pár év, amikor csak önmagának élhetett. Hátránya valóban az, hogy a tesó nem biztos, hogy belefér. A betegségek kockázata lehet, hogy nagyobb, de a szűrésekkel ez minimálisra csökkenthető.

A kérdést egyébként én annyiban pontosítanám, hogy nem 30-at, hanem 35-öt írnék. Én is nem régen szültem, és azt tapasztaltam, hogy jóval kevesebb volt a 20-as éveiben járó kismama, inkább 30 feletti, sőt 35 feletti elsőgyermekes kismamák voltak a szobatársaim.

2013. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!