Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYES-t csak egy gyerek után...

A GYES-t csak egy gyerek után lehet igényelni? Mit jelent az hogy főanyasági? Valóban a 3. gyerek után otthon lehet az anyuka főanyaságin 8 évig? Mennyi a főanyasági összege?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

nincs olyan h főanyasági :-DDDDD


gyet -- gyermeknevelési támogatás a neve :-)

a legkisebb gyermek betöltött 3 éves korától 8 éves koráig jár összege ugyan annyi mint a gyesé azaz Br:28500.-

Ne:25650.-

2013. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ja még annyi h a gyes gyet időtartalma alatt heti 30órát meg nem haladó munkát lehet végezni


pl heti 5*6 órában dolgozhatsz

2013. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, hiába van több 3 év alatti, csak egy után kaphatsz ellátást, GYES-t is. Ez jelenleg bruttó 28 500 Ft.


"Főállású" anya 3 vagy afeletti gyerek esetén lehetsz, minimum 3 kiskorú kell hozzá. Ez esetben a GYES lejártával lehet megigényelni a GYET-et (gyermeknevelési támogatás). A legkisebb 8. életévének betöltéséig jár, ha addig a másik két tesó sem tölti be a 18-at. Az összege tavaly bruttó 28 500 Ft volt, szerintem idén is ennyi, de ennek még nem néztem utána.

2013. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha Ne. kb. 26 ezer akkor én h kaphattam 22.310 ftot????
2013. febr. 1. 14:21
 6/7 A kérdező kommentje:

Na azt hiszem kezdem érteni.

Szóval GYET-et csak akkor igényelhetek ha 3 vagy annál több gyerek van ugye??Ha csak kettő akkor a GYES-t lehet megigényelni.Az meg azt hiszem a betöltött 2. életévét követő egy évig jár ugye??Na ezt jó leírtam,érthető valamennyire???

2013. febr. 1. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyes nem a betöltött 2 évtől jár hanem ha szülés után semmilyen más ellátásra(tgyás,gyed)nem vagy jogosult azonnal az jár mivel a másik két ellátás munkaviszonytól függ a gyes pedig mint ahogy a családi pótlék is alanyi jogon jár,ezért ha másra nem vagy jogosult szülést követően gyest kapsz a gyerek 3 éves koráig.
2013. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!