Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Gyed Gyes alatt...

Anyukák! Gyed Gyes alatt elvégezte közületek az óvodai dajka tanfolyamot? érdemes elvégezni? Nagyon szeretem a gyerekeket és úgy érzem, hogy ezt jó lenne megcsinálni. Véleményetek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy okj-s pénzügyi tanfolyamot végeztem el. De nagyon javaslom Neked, h végezd el amit szeretnél, mert szeptembertől 3x-os óraszámban (majdnem 2 évig) és 3x-os díjjal fogsz tudni már csak okj-s tanfolyamot végezni. Egy végzettség pedig sose tudhatod, mikor jön jól, szóval hajrá! :) Lehet, én is elvégzem amúgy... :)
2013. febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csináld csak meg. De arra ne számíts, hogy amolyan pót óvónéni leszel. Takarítás és egyebek is a feladatok közé tartoznak.
2013. febr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Nálunk az ovodában a dajka nénink olyannyira 'óvónéni' számba megy, hogy a férjem pld. a mai napig nem tudja, melyik dajka és melyik óvónő :D :D Sokszor bent van a csoportban (a dajka nénink) mikor megyek a lányomért, és általában egy vagy két gyerek ül az ölében... :) Ok, takarítani is kell, meg popsit törölni, meg kaját hozni-vinni, de szerintem ezzel sincs semmi gond.
2013. febr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj, ha elvégzed, nem nagyon tudsz benne elhelyezkedni, mert ez kihalásos alapon megy!

Valakit felvesznek, az onnét megy nyugdíjba, szóval nagyon ritkán van felvétel, akkor is a rokon, ismerős kerül be, veszik fel.


Én igen, gyerekekkel nem igazán foglalkoznak, csak wc takarítás, reggelizetetés, ebédeltrtés, uzsonnáztatás... Pakolás, öltöztetés...

Szóval segíted az Óvónőt!

Te nem mondókázol, rajzolsz... A gyerekekkel, csak faragott a ceruzát reggel.

2013. febr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha igazán a gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor a kisgyermek gondozó-nevelő tanfolyamot végezd el szerintem, ezzel óvodába nem, de bölcsödébe el lehet menni gondozónőnek. Szerintem többet ér, mint a dajka, de a dajka feladatait is el tudod látni ezzel a szakmával. Bár tény, hogy nagyon nehezen lehet vele elhelyezkedni és sajnos nagyon keveset is keresnek.
2013. febr. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A barátnőm dajka egy oviban. A feladatai közé tartozik a takarítás is reggel, vagy délután. A gyerekeknek segít popsit törölni, stb. Ebben az óvónők is segítenek, ha kell. Mesél a gyerekeknek, leül velük játszani. Kézműves foglalkozásokon ugyanúgy együtt csinálja a többiekkel. Szóval nem igaz, hogy csak takarít és popsit töröl. Persze ez is, meg az étkeztetés is beletartozik, de nem egésznap.
2013. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó a dajkák dolga .Sokat számít az óvoda, ahol dolgoznak. Hiszen minden óvoda más vezetővel, más óvónőkkel dolgozik.
2013. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm.Nem arra gondoltam ,hogy óvónéni leszek,tisztában vagyok mindennel.
2013. febr. 15. 12:13
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem óvodája válogatja, hogy milyen státuszba kerülnek a dajkák. Itt a mi környékünkön pedig hiányszakma, mert óvónő van bőven, de szakképzett dajka nincs, néha közmunkással helyettesítik, én az iskolában dolgozom, onnan tudom.Gyes alatt én is végeztem egy plusz főiskolát, nekem így maradhatott meg az állásom, nehéz volt, de megérte.

Amit még el szeretnék mondani, hogy a kisebbik fiam, aki már 10 éves, egész óvodás éveiből a dajka nénire emlékszik vissza a legjobban, aki nagyon közel állt hozzá, sokat segített neki. Elég problémás gyerek volt, és ez a dajka néni sokszor foglalkozott vele külön, amikor az óvónőnek az egész csoporttal kellett foglalkoznia.A fiam nagyon szerette, jobban kötődött hozzá, mint az óvónénihez.

Amit én a munkájukból látok, a lényeg az óvónő munkájának segítése. Öltöztetik sétához a gyerekeket, együtt mennek levegőzni, segítenek a tízórai, ebéd uzsonna kiosztásában, az altatásnál, foglalkozás alatt is ott vannak, eszközöket osztanak ki, besegítenek egy-egy gyereknél, ha lemaradna.

Takaríthatnak is, de az a lényeg, hogy a dajka feladata, hogy az óvónő munkáját segítse.

Szerintem ez egy szép hivatás!

2013. febr. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze szép hivatás!

Én is gondolkodtam rajta, hogy elvégzem, de letettem róla. A lányom nemrég lett ovis, és látom, hogy mennyit dolgoznak a dadusok, és alig vannak a gyerekekkel! persze gondolom, ez városonként eltérő! Nálunk 6-17-ig tart a munkaidejük, van, hogy 18-ig is, ez egy gyerek (gyerekek) mellett nem éppen jó időbeosztás, ezér is nálunk idősebbek a dadusok. Meg csak akkor van felvétel, ha nyugdíjba megy az egyik dadus.


Nálunk feladataik:

-reggeltől estig bent vannak

-takarítás (porszívózás, sepregetés, mosogatás, ha bepisilt, kakált a gyerek akkor kiöblíteni a bugyit, átöltöztetni

-ha kimennek segíteni öltözni, majd levetkőzni

-a tányérokat, poharakat kikészíteni,étel kiosztás-leszedés

-a mosdóban segíteni

-kitenni a wc papírt, feltölteni a kézmosót, de szerintem ezt beosztják, mert nálunk 4 dadus van

-a csoportot tisztán tartani


Szóval sok a feladat, nem tudom, hogy ezek mellett a csoporttal mennyit tudnak tölteni, de én nem sokat látom a dadusokat a gyerekekkel foglalkozni (pl. rajzolásra, mondókázásra gondolok)!

2013. márc. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!