Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy kutya vagy egy macska...

Ha egy kutya vagy egy macska sérülést okoz a gyereknek, miért az állat a hibás?

Figyelt kérdés
Ha pl. a gyerek b@sztatja az állatot, piszkálja, meghúzza a farkát, belemászik a kajájába, vagy 100 esetet tudnék még sorolni,mért az állatot kell felelősségre vonni?
2013. márc. 11. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az állat a hibás. Sőt, nem is a gyerek. A szülő és az állat gazdája 50-50%-ban. Mindkettő magára hagyta a sajátját. Az állat viselkedéséért a gazdája felelős minden körülmények között, és ha látja a gazdája, hogy olyan a helyzet, akkor tegyen ellene, pl. szóljon rá a gyerekre, hogy gond lesz (állatbarát vagyok!). A szülő pedig állítsa le a gyerekét , ha az nem tud viselkedni. Itt nem a résztvevők a hibásak, hanem aki nem csinált semmit!
2013. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elötem szoloval.
2013. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen az állat a hibás.Vannak kutyáink,kistestű akik korábban kerültek hozzám mint h a kisfiam megszületett volna.Fiam már 4 éves mult,és egyszerüen ha olyanja van ,elkezdi piszkálni a kutyát,sajnos ovibol hasonlo hülyeségeket tanul-és a kutya bizony rámorog,egyszer volt hogy odakapott,megértem a kutyát,mert fájhatott neki.

itt a kisfiam a hibás,mert nagy már annyira hogy tudja ezt nem szabad,hisz mindig mondjuk neki,meg is érti,de csakazértis csinálja.Szerencsére birkatürelmü gyerekbarát amugy a kutya,az odakapást is ugy értem náluk,hogy hirtelen odafordul és rávakkant a gyerekre.

2013. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal. Egyértelmű, hogy nem a kutya a hibás, csak a sok figyelmetlen szülő meg állatgazda szereti azt hinni. Nálunk is van kutya, egy spániel. Soha senkit nem bánt, udvaron belül van. Mégis, a közelben vannak kis suttyó gyerekek, akik kerítésen keresztül bántják. Sokáig nem értettem, hogy a kutya miért fél az idegenektől (és tényleg nagyon fél). Aztán múltkor kinéztem az ablakon és láttam, hogy 2 10-12 éves korú gyerek egy bottal b@sztatja. Úgy rájuk ordítottam, hogy szinte magam is megbántam amit mondtam nekik. Maradjunk annyiban, hogy nem sok szépet mondtam az édesanyjukról, aki nem tudta őket megnevelni illetőleg az sem volt nagyon szép, mikor azt mondtam, hogy ha még egyszer meglátom itt őket, akkor egyrészről tőlem kapnak olyat, ami egy életre megmarad, másrészt feljelentem a szüleiket állatkínzásért. Azóta nem jöttek ide. És még egyszer írom: kerítésen keresztül! Elbeszélgetnék az ilyen gyerekek szüleivel, hogy mégis miféle nevelési elvek szerint gondoskodnak a az utódaikról...
2013. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek a következő esetben is 50-50%-ban hibás a szülő és a kutya gazdája? Tehát a következő a szituáció: Ülünk a vízparton, párom és köztem békésen üldögél a kutya (pórázon) és hirtelen a hátunk mögül ráugrik egy 4 éves forma kisfiú és olyan erősen szorítja a kutyát, hogy nem bírjuk kiszedni a kezéből, hiába kérjük, hogy engedje el, nem teszi és a szülő 1-2 perc múlva jelenik meg és derül ki, hogy a kisfiú nem ért magyarul. A szülő még ekkor sem tesz semmit, csak távolról szemléli az eseményeket... Ha ebben az esetben megharapja a kutya, akkor is hibás a gazda is?


Ugyanis velünk ez történt meg egyszer, csak annyi volt a szerencse, hogy a kutya nem harapással reagált, de olyan trauma volt neki, hogy azóta nagy ívben kerüli el a gyerekeket és ha meg akarja simogatni egy, akkor bepánikol és menekülne. Nagyon mérges voltam a gyerek szüleire, mert ha tényleg megharapta volna, akkor biztos nekik állt volna feljebb!:S


Egyébként nagyon sokszor valóban mindkét fél hibás, de láttam már olyat is, hogy valóban a gazda hibája volt, mert egyrészt nem figyelt a kutyájára, másrészt, amikor végigmarta a foxija egy 3 éves kislány hátát és a nagymama felháborodva nekiesett, csak annyit mondott, hogy "azért van rajta a kabát". Sokszor nem csodálom, hogy így állnak a nem kutyások a kutyásokhoz, mert van egy-két ilyen retardált (már bocs, de tényleg azok), akiknek nem hogy kutya, de még egy bolha sem való. De ugyanúgy vannak olyanok is, akiknek nem biztos, hogy gyereket kellett volna vállalnia.:(


Ez pont egy olyan téma, amiben sosem lesz egyetértés. Szerintem az lenne a legjobb, ha a kutyatartást és a gyereknevelést is vizsgához kötnék, de komolyan!:)

2013. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem Te félreértettél vmit. Nem minden esetben hibás a gazda, ezt az én példám is alátámasztja. De átlagban ez a tapasztalat, hogy vagy a szülő volt felelőtlen, vagy a gazda. Nyilván az általad írt szituációban nektek semmi felelősségetek sincsen, ahogy az enyémben sem (hiszen a mi telkünkön volt a kutya, kerítés mögött). De hányszor fordul elő (pl épp ma is), mikor ilyen jó nagytestű kutyák rohangálnak az utcán fel s alá. Én magam is összef*som magam, ha ilyet látok és rohanok vissza az udvarunkba, de mi lenne, ha egy kisgyerek találkozna egyszer egy ilyen kutyával? Nem tudom, hogy bánt e, de elég félelmetes ahhoz, hogy inkább kerítés mögül nézzem végig, ahogy elrohan az utcánkban. Hozzáteszem, nyakörve van, csak úgy tűnik némelyik gazda nem ismeri a póráz fogalmát...
2013. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értettem félre, csak az első válaszoló olyan határozottan kijelentette, hogy 50-50%-ban mindkét fél hibás és ezt akartam megcáfolni, mert ez teljesen az adott szituációtól függ szerintem.:) Teljesen egyetértek veled is!


Nagyon rossz egyébként, hogy bármi ilyen szituációban ha pl. rendőrt hívnak biztos, hogy a kutyást veszik elő, mert a kutya harapott és biztos "megvadult". Az eszébe sem jut senkinek ilyenkor, hogy akár a szülő is hibás lehetett. Sajnos sok példát láttam már erre. Vagy csak nézzük meg, amikor a híradóban mutatják, hogy egy kutya szétmarcangolt egy gyereket! Mindig úgy állítják be, hogy a kutya volt hülye, el kell altatni, de az senkiben nem merül fel, hogy hol voltak ekkor a gyerek szülei?? Én imádom a kutyámat és nagyon szeretnék gyereket is. Tudom, hogy ha egyszer szülők lehetünk egy pillanatra sem fogom egyedül hagyni a gyereket a kutyával, mert bármit tehet a gyerek amivel támadásra készteti a kutyát, aki csak magát védi. Bízom a kutyámban, de nem robot, így nem mindig kiszámítható a viselkedése.:)

2013. márc. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!