Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes és az Àrvaellátás...

Gyes és az Àrvaellátás jár együtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valaki meg tudja mondani, hogy ha 2013 juliusba megszületik baba, és emellett tudok iskolába járni (nagyszülők és párom segítenek) igényelhetem-e tovább az árvaellátást, és kaphatok-e gyest?
2013. ápr. 16. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
egyszerre csak 1 ellátás jár
2013. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kőszi hogy vàlaszoltál, de èn ugy hallodtam hogy egyszerre mind a 2 jár, mivel a gyes meg az árvaellátàs màs jogcimen jár,

de hallodtam olyat is aki mind a 2 kapta nem vagyok benne biztos, ezért irtam ki kérdést, akinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata az irjon.. Fontos lenne!!

2013. ápr. 16. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Az árvát biztos nem vonják meg a gyes miatt, de hogy fordítva? Megnéztem, a törvény szerint, aki ezek valamelyikében részesül, az nem kaphat gyest:

i)24 rendszeres pénzellátás: a táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, az öregségi nyugdíj, a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, az átmeneti bányászjáradék, a rokkantsági nyugdíj, a rehabilitációs járadék, a megváltozott munkaképességű személyek ellátásai, az öregségi járadék, a munkaképtelenségi járadék, az özvegyi járadék, a növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi és özvegyi járadék, az özvegyi nyugdíj - kivéve az ideiglenes özvegyi nyugdíjat, továbbá a házastársa jogán árvaellátásra jogosult fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg vagy legalább két árvaellátásra jogosult gyermek eltartásáról gondoskodó személy özvegyi nyugdíját -, a baleseti táppénz, a baleseti rokkantsági nyugdíj, a hozzátartozói baleseti nyugellátás, az Flt. alapján folyósított pénzbeli ellátás, az átmeneti járadék, a rendszeres szociális járadék, a bányászok egészségkárosodási járadéka, a rokkantsági járadék, a hadigondozottak és nemzeti gondozottak pénzbeli ellátásai, a gyermekgondozási segély, a gyermeknevelési támogatás, az időskorúak járadéka, a rendelkezésre állási támogatás, a bérpótló juttatás, foglalkoztatást helyettesítő támogatás, a rendszeres szociális segély, az ápolási díj, a nemzeti helytállásért elnevezésű pótlék, a közszolgálati járadék, valamint az uniós rendeletek alapján külföldi szerv által folyósított egyéb azonos típusú ellátás;


Én itt árvaellátást nem látok.

2013. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez most mi????? Hátt én már nem tuom.. Mert valaki kapta mind a 2

Na majd meg èrdeklődöm valakitől! Azért köszönöm!

2013. ápr. 16. 17:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyest a MÁK-tól kapod majd, őket hívd fel.
2013. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!