Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férfi marad otthon a...

Ha a férfi marad otthon a gyerekkel 3 éves koráig, akkor milyen házimunkát kell elvégeznie?

Figyelt kérdés
A nő ugye dolgozni jár, míg a férfi otthon van a gyerekkel. Ekkor még a nő főzzön, mosson, takarítson, miután hazaért a munkából vagy ezeket a férfi végezze?
2013. okt. 27. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg milyen kérdés? Ha a férfi van otthon, ő csináljon mindent!
2013. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem is ö csináljon meg amit csak tud. Forditott esetben senkinek nem jut eszébe ezt megkrdezni. Bár tudok családot ahol az első pár hónapban vagy rendeltek kaját vagy az apuka fözött munka után. A többi dolgot anyuka végezte.
2013. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A férfi van otthon,az ő dolga,hogy rendbe tartsa a lakást,ellássa a gyereket,ebbe beletartozik a főzés is.Szerintem ezt simán elvárná fordított esetben is.Mi úgy oldottuk meg,hogy apuka,hordta az ételt étteremből,menüt.Hétvégén viszont anyuka főzött.
2013. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont azokat, amiket hasonló esetben a nőtől elvárna.


Nyilván ha fogzik a baba, extra nyűgös, beteg stb akkor kevesebb ideje van ezekre.


Ez megbeszélés kérdése. Nálunk például ilyenkor is "segített" a férjem: mindig ő vitte le a szemetet, elmosogatott, hétvégén főzött stb. Egész nap egy babával lehet nagyon nehéz, nem tragédia ha havonta párszor rendelünk kaját vagy nem állnak vigyázzban a tárgyak. Függetlenül attól, ki van otthon.

2013. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyan azt várnám el, amit én is megtennék, ha én lennék otthon. Mivel én elvárom, hogy azért apuka is kivegye a részét a házimunkából nem várnám el, hogy mindig csili vili rend legyen. De azért az nem működne, hogy munka után még én főzzek mossak takarítsak, hisz akkor mikor lennék a családommal?
2013. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ugyanazt kellene megcsinálnia mint amit neked kellene ha otthon maradnál.
2013. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zabmester ***** válasza:
Aki otthon van, az csinálja meg a napközben adódó házimunkát. Ha van mit mosogatni, akkor mosogasson el például. De persze ha délután/este adódik munka otthon, akkor az már közös. Ezt akkor is így gondolom, amikor a nő marad otthon, és a férfi jár dolgozni, és fordítva is.
2013. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!