Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy és hol tudnám bevizsgálta...

Hogy és hol tudnám bevizsgáltatni a csapvizet, hogy valóban iható-e?

Figyelt kérdés
Központi ízlágyító van beépítve a bejövő vizünkre.Nem merem adni a 16 hónapos lányomnak.Ha bevizsgáltatnám,úgy nyugodtan merném adni.De hogy?Még mindig baba vizet iszik és már jó lenne leállni róla.
2009. nov. 15. 18:53
 1/7 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy az Országos Johann Béla Közegészségügyi Intézetben a Vízhigiénés osztályon végeznek ilyen vizsgálatot.Budapest, IX.ker. Gyáli út 1-3.Telefonon érdeklődj előbb.
2009. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amúgy abból is főzől? Mert az sem túl szerencsés...

Nekünk is van kp-i vízlágyító gépünk, de a konyhába úgy oldottuk meg, h 2 csap van, egyiken jön a lágyított, másikon pedig a rendes víz.

A ház körül sincs olyan csapotok, ahol lágyítatlan víz van?

2009. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ,abból főzök.Elméletileg nem gond(7-es a vízkeménység)A szakszervizes azt mondta legalább is,de a babának mégsem merem adni.
2009. nov. 15. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk maximális a vízkeményedés,nekünk nincs vízlágyítónk,és abból főzök,a gyermekemnek is.Előtte felforralom.
2009. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a vízkeménységről volt szó, hanem arról, h a kérdező lágyított vizet merjen-e adni a babájának!!!! (Ami arra jó, h a gépek, vízcsapok, wc, stb. ne vízkövesedjen el, ugyanis az a víz -legalábbis a mienk- átmegy egy gyantán, amit só tisztít)


Én úgy tudom, h sajna abból nem lehet főzni, így én a babámnak sem abból forralok vizet. Szerintem -ha te abból főzöl- azt csináld h amíg pici a babád, adj neki babavizet és ha tényleg nincs más megoldás, akkor ahogy egyre nagyobb lesz fokozatosan szoktasd hozzá a lágyított vízhez.

2009. nov. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kút-vizet szeretnék bevizsgáltatni,és a védőnő azt mondta,hogy minden megye székhelyen az ÁNTSZ végzi a víz minőség vizsgálatot.Egy adatlapot kell kitölteni,és egy indokot kell írni,hogy miért kérem a vizsgálatot.

(amúgy kertin fúrt kútról van szó 60méter mélységből jön a víz,és azt használjuk mosásra,fürdésre,wc-tartályba,csak a konyhára van bevezetve a vezetékes víz,hogy legyen fogyasztásunk.De az após fél,hogy a vizsgálat miatt esetleg órát tesznek a kútra,és akkor nem tudunk spórolni a számlán.)

2009. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
8:34-es válaszoló.Köszönöm,pontosan ez a helyzet nálunk.Teljesen tanácstalan vagyok,,mert a neten azt olvasom,hogy milyen jó ez a lágy víz.Be fogok menni az ANTSZ-hez és megérdeklődöm,hogy hogy lehetne bevizsgáltatni.Köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 16. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!