Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit fotózzátok a kisbabáto...

Mennyit fotózzátok a kisbabátokat, kisgyereketeket?

Figyelt kérdés
A 3 gyerekemről összesen nincs annyi fotó, mint amennyit egyik-másik volt kolleganőm közzé tesz a pár hetes, hónapos babákról egy-egy alkalommal. Nem fényképezem őket mániákusan, mert nincs hozzá érzékem és nagyon ritkán sikerül elkapni, hogy tényleg olyan cukik legyenek, mint élőben. Ha meglátják, elkezdenek grimaszolni, idétlenkedni, és még a 3 hónapos is pókerarcot ölt. Hogy vagytok ezzel?
2013. dec. 11. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Első gyereke van a kolléganődnek? Mert akkor érthető Rengetegen raknak fel milliónyi képet egy éves szülinapig. Aztán ez a hobbi lejjebb hagy. Egyrészt, mert 1 éves kortól nehezebb elkapni őket, másrészt 2-3 éves korban kifejezetten utálják a gyerekek a fényképezkedést.

A lányomról mi is milliónyi képet csináltam 1 éves koráig, aztán egyre kevesebbet. Most meg már ott tartunk, hogy hónapok telnek el két fényképkészítés között, mert nem szereti, ha fotózom. Most 3 éves 3 hónapos. Remélem majd egyszer visszajön a kedve. Tervezzük a kistesót, valószínű vele is ezernyi fotót csinálok majd, s remélem majd elkapom a lányomat is pár fotó erejéig.

2013. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam két éves, és nagyon-nagyon sok kép készül róla. Mi nagyon szeretünk fotózni, és neki sincs ellene kifogása. Borzasztóan sok kép van róla. Viszont ezeket magunknak készítjük, és nem teszünk közzé, csak néha, és csak 1-2 képet. Én örülök, hogy ilyen sok emlékünk lesz kicsi korából is. Ha nektek meg nincs szükségetek erre, akkor ne törődj másokkal. Csináld úgy, ahogy akarod. :)
2013. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbik gyerekem 4 éves, a kicsi 1,5. Folyamatosan elől van a fényképezőgép az étkezőasztalon vagy a nappali egyik polcán. Mind a kettő szereti, ha fotózzák őket, és nagyon jó sorozatokat lehet lekapni róluk, ha nem pózolnak. Eddig 18ezer kép készült róluk. Sok?
2013. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én eleve sokat fotózom, komoly gépem van, szóval egyértelmű volt, hogy őt is fogom fényképezni. Nem mániakusan, de elég sok kép készül a fiamról. Én szeretem visszanézni őket, mert elfelejti az ember gyorsan, milyen pici is volt kezdetben.

Nem szoktam őket közzétenni, csak a család szokta nézni őket. Sosem voltam híve, hogy a netre pakoljam a gyerekem kismillió képét.

Nekem ez hobbi, és közben nagyon aranyos fotók szoktak születni.

2013. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi kampányszerűen fotózunk. Az én családom mániákusan dokumentálós, ha ott vagyunk, meg sem lehet mozdulni úgy, hogy ne készüljön fénykép. Engem ez mindig idegesített. Jó, ha van kép is, de a szóban hagyományozott történeteket jobban szeretem, személyesebbnek tartom.

Most úgy működik, hogy ha elöl van a gép, akkor egy-egy elmélyült tevékenysége közben fotózgatok. A gép pedig akkor kerül elő, amikor véletlenül van benne elem és besüt a nap, különben túl sötét van, a vakut nem szeretem, nélküle meg bemozdul a téma.

Netre csak ritkán teszek fel 1-1 képet.

2013. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én viszonylag sok képet csinálok a fiamról,de nem teszem közzé állandóan. Amíg pici volt,addig rengeteget fotóztam,mert nem mászott/szaladt el és olyan édes fejeket vágott,hogy ihajj :) egyszer sikerült álmában,mosolyogva lefotóznom,az az egyik kedvenc képem. Elég komoly gépem van,hobbiként fényképezek (babákat,kismamákat,gyerekeket) is,de a fiammal már meggyűlik a bajom :)) másfél éves,ha le akarom fényképezni mindig elkezd "vigyorogni" (vicsorítani),vagy csak szimplán elszalad,úgy tesz,mint aki nem hall/nem lát. Az albumok le vannak osztva 2 havira, pl. 13-15 hós. Mindig röhögöm,hogy az első 6 hónapban annyi kép készült róla,mint amennyi utána összesen :D
2013. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem két fiam van, és millió+1 fotót készítek róluk. Szeretem őket fotózni, mert jó pillanatokat tudok elkapni, és egyébként is imádom nézegetni a fotóikat. Nekem a szg asztalán váltakoznak a fotóik. Olyan meleg bizsergető érzés fog el, amikor meglátok egy régebbi fotót. :) A fiúk is edzettek ilyen téren, fél éves koruk óta teli szájjal vigyorognak a fotókon a "Csííííz!" felkiáltásra. Mondjuk én pont nem vagyok fbon, és éppen ezért nem is töltögetem oda a fotóikat, de van más ilyen jellegű szolgáltatás, ahova minden hónapban feltöltök 20-30 fotót, mert a rokonok, barátok szeretik nézegetni őket. Plusz néhány havonta mindig hívok is elő néhány fotót a rokonoknak, barátoknak.
2013. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok újra. A barátok alatt néhány közeli barátot értek, tehát rokonokkal együtt kb 20 ember szokta nézegetni a fotókat, és ők kérik is, ha következő hónap 10-ig nem kerülnének feltöltésre az előző havi fotók. :)
2013. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A férjem szerint rengeteget fényképezek:),és már beteges.

Ez valószínűleg oda vezethető vissza,hogy rólam alig van kép.

A gyerekek is szeretik vissza nézni,hogy 1-1 kirándulás,ünnep alkalmával mit csináltunk,a fénykép album a mi saját annapetink:)!

2013. dec. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is sok képet készítek, az én férjem szerint is beteges. Én nem töltök fel sehova semmit, csak magamnak.. .Minden nap változik, nem jönnek vissza a pillanatok :)
2013. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!