Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a védőnők ugy...

Szerintetek a védőnők ugy nevelik/neveltéj a gyermeküket ahogy tanulták? Mindent könyv szerint?

Figyelt kérdés

Illetve ha vannak itt védőnők vagy egyébb gyermekekkel foglalkozó/dolgozó válaszadók, kiváncsiságbol kérdezném tőllük is.

Vajon saját tapasztalataikat is megosztják a kismamákkal anyukákkal vagy inkább csak a tanultakat?

Én úgy örültem mikor egy gyesről visszajött védőnőt kaptam. De nem tudom mikor beszél tapasztalatbol mikor tanultakból. Szerintetek nekik könnyebb dolguk van vagy nehezebb saját gyermeküknél?


2014. máj. 23. 13:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a könyvek inkább jó kiindulópontnak tekinthetők. Én pedagógus vagyok, kicsikkel dolgozom, 2 gyerekem van. Én jókat tanultam a könyvekből, de nem tudtam volna, és főleg nem akartam mindent alkalmazni. Egyrészt mert sok dologgal nem értek egyet, másrészt meg minden szülő és gyerek más, ezért nem válhat be egy módszer mindenkinél. A régi és az új védőnőnk is ilyen elveket vall, így gondolom ők is így csinálták. Egyikükre se jellemző az oktatás, inkább megkérdezik, hogy nekünk hogyan lenne jó, ajánlanak több lehetőséget. Szerintem mindenképp tapasztalatból beszél a Te védőnőd, csak lehet, hogy nem csak az ő saját tapasztalata, hanem más anyukáké is benne van, és a könyv meg sokszor hasznos és ezeken is alapul. (Persze olvastam már én is sok marhaságot, de általában hasznos a szakirodalom)
2014. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Igen, itthon is sokszor pedagógus szemmel nézem őket, de vegyülnek a dolgok természetesen. Ez csak segít a nevelésben szerintem.
2014. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

jaj félre ne értse senki nincs bajom a védőnömmel csak felvetődött bennem ez kérdés. Pusztán kiváncsiságbol. Hogy vajon hol a határ vagy összemosódik e a gyakorlatban. Érdekes és elgondolkodtato. Én irodai alk. voltam mi számlákkal könyveléssel foglalkoztunk.Ugyh nekem itthon nincs munkatapasztalatom.Max a csekkek rendszerezése befizetése. :D

A párom viszont ápoló ő minden balesetemet ellátta(belerugtam az ágy sarkába már röntgeneztetni akarta).Szoval ő se tudja otthagyni a munkahelyen a munkáját.

2014. máj. 23. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!