Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha egy anyukának...

Szerintetek, ha egy anyukának nincs ideje saját magára a gyerekek mellett, az csak az ő a hibája?

Figyelt kérdés
Tényleg csak a nő dolga, hogy megoldja a mindennapos dolgokat,a gyerekeket ellássa, és magával is tudjon törődni? Ki mennyire tudja megoldani segítségg nélkül, egyedül, mert én kezdem magam bénábbnak érezni, mint valaha...
2014. júl. 2. 09:26
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem mindhárom gyermekem rossz alvó, a két nagyobb a mai napig sokszor kel éjszaka is. A magára alatt, igen azt értem, hogy sokszor négy részletbe tudtam lemosakodni is , mert ahogy visszaaltattam az egyiket, és mentem vissza a kádba, kelt a másik. Próbálom megoldani a dolgokat egyedül, mert ha férjem éppen nem alszik, akkor is láthatóan nehezére esik figyelni rájuk, vagyis inkább türelmetlen velük, és ilyenkor sajnálom őket,épp ezért úgy érzem, hogy nem az ő "rovásukra" kellen a dolgaimat intézni, hanem alvás alatt, de ahogy írtam, olyankor sem megy könnyen. egy egyszerű lábborotválást három részletben lehet megcsinálni, mert külön érzékük van hozzá, mikor keljenek fel:-)A főzés példáúl rémálom tud lenni, mert a két nagyobb már ügyesen segít, de a kisebb után rohanni kell, a járóka nem fér el, így ezek a jelenetek vígjátékba íllőek tudnak lenni, hol nappal konyharuhával a kezemben kergetem a kisebbet, vagy este, mikor félig habos lábbal szaladok visszaaltatni a gyereket:-) Most elképzeltem, ha valaki látná..:-)
2014. júl. 2. 11:52
 22/38 anonim ***** válasza:
53%

én többnyire mindent meg tudok oldani gyerek mellett, mert mindent a gyerekkel együtt csinálok.

persze ez azért is van így, mert nagyon-nagyon jó természetű a babám.

hetente egyszer átjön anyósom, és egy fél napig babázik, akkor szoktam takarítani.

a párom csak este 6 után és hétvégén van itthon, és nem egy házitündér, konkrétan házimunkát nem csinál, de még csak nem is házias, rendetlen, és lusta, de a gyerekkel nagyon szépen elvan, jó apa, egy-egy órára ő is lefoglalja a kicsit... persze ilyenkor se magamra, hanem a háztartásra fordítom az időt.


nem főzök rendszeresen, van, hogy hetente 3x, van, hogy egyszer se. de mindig tisztaság van, ha adódik időm, felmosok, minden nap mosok, teregetek, mosogatógépbe cserélek adagot...


mindig kifestem magam, és nagyon csinosan felöltözök, bárhová is megyünk, ha kell a hajamat is belövöm (vasalom) körmömet csak azért nem festem, mert már a homokozóban lekopik a vége :)


én úgy érzem, mindenre van időm, még úgy is, hogy egyedül vagyok majd minden feladattal. persze az első három hónapban ez nem így volt, de az már 10 hónapja volt :)


mindenhová viszem a gyereket - bevásárolni, ruhát vásárolni, plázázni. nagyon nyugodt kisfickó, egy tündér. eddig össz vissz ha 6 órát töltöttem tőle külön (egyszer egybe négy órát, egy csajos összejövetelre)


hogy mi lesz, ha már dolgozni fogok, azt nem tudom, kicsit félek tőle. most úgy érzem, több időm van élni, mint mikor dolgoztam (mert a munkahelyemen úgy dolgoztam, mint egy agymosott robot)


de persze gyereke válogatja. akinek izgő mozgó, eleven, "balhézós" babája, gyereke van, az nem tud úgy csinálni, mint pl. én

2014. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
De itt megint csak az a baj utolsó,hogy oké,neked 1!!! gyerekkel van időd ezekre,viszont a Kérdezőnek 3!!! van. Azért marhára nem mindegy szerintem. Még nekem is csak 1 van és úton a kistesó és igen,vannak napok,amikor választok,hogy vagy a hajamat mosom meg,vagy elintézem az itthoni teendőket és másnapra maradok én. Egy 2 éves fiam van,aki mellett nehéz,mert ha nem figyelek rá,akkor akármire képes. A férjem reggel fél5-kor indul,7-kor ér haza. A fürdetés az ő "dolga",pontosabban mindig megcsinálja,mert addig is a gyerekkel van. Ez az ő közös programjuk hétköznap,sajnos másra nem igazán marad idő. Hetente 3x elmegy edzeni,ilyenkor reggeltől-estig egyedül látok el mindent és van,hogy nekem is tele a puttonyom. Be lehet sokallni a monoton dolgoktól egy gyerekkel is,hát még hárommal... Ha csak ennyit dolgozik a férjed,biztos szóvá tenném,hogy segíthetne többet is. Elvégre nem éjszakai műszak,nem 10-12 óra,hanem 4... Szerintem csak el van kényelmesedve,tudja,hogy te úgyis megcsinálod. És persze,mindent megtesz az ember,de a gyereknevelés NEM CSAK a nő dolga,mert a gyerek közös. Ő 4 órát dolgozik és utána is,előtte is alszik/pihen. Na és te? Neked mikor jut időd magadra? Amikor nem kell arra gondolni,hogy "csak a gyerekek fel ne keljenek"? Ami jár az egyiknek,az jár a másiknak is,nincs mese. És nem neked kell mindig fejet hajtani az ő kedvéért,csak mert te vagy az anya!
2014. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

na most akkor még egyszer!

a férjed napi 4 órát dolgozik, és ha te beülnél a kádba 20 percre akkor neked kell vizesen, mosdatlanul kimásznod a gyereket pisiltetni mert a férjed döglik???


na haragudj, de ez nagyon nem korrekt!!!

én férjem napi 10-12 órát dolgozik és ha hazaesik este 7kor akkor ő fürdet és mesét olvas! sőt, el is mosogat!

minden szombaton ő takarít ki míg én főzök...

én csak 7 órát dolgozom, ráadásul 1 órával később indulok mint ők (ő viszi a gyereket oviba).


szerintem az, hogy te vagy otthon gyesen, nem azt jelenti, hogy a gyerekek kizárólagosan a tieid. nyilván neked jobban ki kell venned a részed belőle, mert te nem jársz dolgozni. bár, a helyedben én tuti keresnék egy délelőtti részmunkaidős állást, addig apa vigyázna a gyerekekre, megtudná mi az a 3 gyerek, te meg kicsit ki tudnál szakadni ebből az egészből :)

2014. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igen, ez a fürdés dolog így néz ki!Megcsinál ő mindent, ha megkérem,(lehet egy hónappal később) csak közbe fújtat. Igazából ez mindig így volt, csak most talán azért vagyok kiakadva, mert tényleg három napja nem jutottam hajmosás közelébe, miközben ő vb-t néz a munkaidő után, és amikor hazajöhetne előbb, akkor sem jön. Félreértés ne essék, jár neki is a kikapcsolódás, csak amikor hetek óta ugyanazt csinálom, kicsit besokalok. A kicsi példáúl egy hete éjfélkor felébred, és fél kettőkor alszik vissza. Ő ezt hallja, mert előtte "alszik" el, de magától soha nem kel fel megkérdezni monden ok-e, mert hogy ő fáradt. Igazából, ilyenkor alá t

tudnék rugni, mert én sem kártyázom napközbe, és a három óra alvás sem túl sok, mert legkésőbb fél hétkor kellenk a többiek:-)):-)))

2014. júl. 2. 13:15
 26/38 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 2 gyerekem van ikrek, mindent egyedül kell megoldanom, boltba, bankba itthon is, apa a hét minden napján dolgozik, reggeltől estig ha már nagyon fáradt ker szabadnapot, ő se sokat segit itthon igazából nem is várom el egész nap vezet nehéz dolgokat cipel, persze vannak napok, amikor kiborulok, mert látom h ő a szabadnapján tud pihenni lefeküdni,tvzni, de igazából ez az élet rendje..15 hósak a fiúk, délelőtt takaritás mosás,főzés,közben figyelek rájuk meg két dolog közt játszunk, ebéd után elmosogatok és utána teszem le őket ilyenkor van időm magamra, este fürdetés előtt elmosogatok apának bekészitem a vacsiját a mikroba, mikor elaludtak megfürdök, és leülök enni,olvasgatni apa általában ilyenkor ér haza, megkapja a vacsiját beszélgetünk egy picit és bedőlünk az ágyba...igazi mókuskerék...sok dolgot kellett alakitani,szervezkedni h érezzem elbodogulok...probáld meg át gondolni mit lehetne másképp és beszélgess a pároddal mert az az idő amennyit dolgozik egyáltalán nem sok, én tuti piszkálnám h vegye már észre magát, én reggel 7től este9ig egyedül vagyok de ha szólók még akkor is segit ha hulla fáradt igaz én úgy vagyok vele h csak azért is megmutatom h meg tudom csinálni egyedül is
2014. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, és így látatlanban is mindenkinek elismerésem:-)) Igen, egyébként én vagyok a h... lye mert lelkiismeretfurdalásom van, ha segítséget kérek tőle. Egyébként az, ha nincs mindennap kétszer felsöpörve nem zavar, de ezek a éjszakázások az öt év alatt kicsináltak, illetve rájöttem,nem is ezért vagyok fáradt, ideges, kimerült, mert nem alszok eleget,(az is megterhelő, de hozzászoktam), hanem mert úgy érzem ő mindent tőlem vár el, vagyis nem várja el, csak ő sem csinálja. Az egyetlen, amiben mostanában számíthatok rá, az a bevásárlás, és én ezt értékelem is, csak valahogy én érzem néha kevésnek. Néha jobb lenne, ha én mehetnék vásárolni, ő meg babázna:-)))Na, majd alakul, egy kis beszélgetés nem fog ártani, úgy érzem. Mégegyszer mindenkinek köszönöm, és kitartást mindenkinek!:-)
2014. júl. 2. 13:33
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül vagyok a 3 gyerekkel, mert a párom reggel 7.30-kor megy, és 20.45-re érkezik. De könyörgöm! Ha a férjed napi 4 órát dolgozik, akkor az baromira nem fair, hogy te meg minimum 12-őt. Plusz az éjjeli kelések.


De még tovább megyek: ha a párod eleve türelmetlen a gyerekekkel, akkor ez önmagában is baj: a gyerekek megérzik, megtanulják, hogy hozzá hiába is fordulnak, úgysem segít és szépen lassan, fokozatosan dísztárgynak fogják tekinteni, nem apának.


Az én filozófiám az, hogy mindenki annyit tegyen meg, amennyit megtehet. És szerintem a férjednek bőven vannak még szabad kapacitásai. A saját érdekében azonnal kezdjen szívből és érdemben foglalkozni a gyerekekkel, különben látszatkötelék alakul ki és stabilizálódik köztük.

2014. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor! Fogd a gyerkőcöket, told a férjed orra elé őket és közöld, hogy elmentél bevásárolni!

Mindenképpen a párodat kell mozgósítani, és ne legyen lelkiismeretfurdalásod mert neked segít, ne neked segítsen, hanem a gyerekeivel legyen! Idejéből kitelik, állítsd kész tények elé, ne hajat akarj mosni 3 napja, mondd neki, hogy elmész fodrászhoz, mozdulj ki!

2014. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
20. vagyok, így már értem, mi a baj. Nem vagy béna, de a férjeddel szerintem igenis beszélned kell, segítenie kell. 3 gyerekkel nagyon nem egyszerű, nekem csak 2 van, és néha elúszom rendesen én is. A legtöbb dolgot megcsinálod, neked is jár egy kis idő magadra. Ne sajnáld a gyerekeket, ők az apjuké is, ha türelmetlen velük, mondd meg neki, hogy lazítson.:) Ezt meg neki kell megtanulni, közös a gyerek és a felelősség is, ennyi. Eza minimum, hogy olykor leül a saját gyerekeivel kicsit játszani, és azért nem dolgozza magát halálra, lássuk be.
2014. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!