Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha egy anyukának...

Szerintetek, ha egy anyukának nincs ideje saját magára a gyerekek mellett, az csak az ő a hibája?

Figyelt kérdés
Tényleg csak a nő dolga, hogy megoldja a mindennapos dolgokat,a gyerekeket ellássa, és magával is tudjon törődni? Ki mennyire tudja megoldani segítségg nélkül, egyedül, mert én kezdem magam bénábbnak érezni, mint valaha...
2014. júl. 2. 09:26
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Nos akkor én is válaszolok.

Az én picim még csak 7 hetes, és csak 1 van, az én párom szintén napi 4-6órát dolgozik ráadásul itthonról éjjelente.

Így ő éjszaka van ébren, reggelig Én éjjel alszom ha gond van persze felkelt, de nem szokott lenni a pici tápszeres, így meg tudja ő is etetni és szívesen meg is teszi.

A reggeli etetésre én kelek, ő akkor már lefekszik aludni.

Nappal én tartom a frontot estig.De ha Ő felkel elszaladok bevásárolni...stb.

Neki ez nem okoz gondot, a gyerkőc kettőnké.


Kicsit ki kéne kapcsolódnod legalább pár hetente 1-2órára elmenni vásárolni, vagy sétálni egyet, vagy futni, enni egy fagyit..akármi.

Az hogy heti 1x vagy 2 heti 1x a kádban lazíts 30percet 1 órát az meg bele kéne hogy férjen, beszélj a pároddal, hogy ez így nem állapot.

Itt nem veled van a gond, hanem vele.Ha ennyit dolgozik csak igazán segíthetne egy kicsit többet neked.

2014. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Nos, mindenkinek nagyon szépen köszönöm. Gondoltam, ma amíg a gyerekek az ebéd után egy kicsit meséznek, addig mi beszélgetünk egy kicsit. Miután a kislányt megetettem, elbóbiskoltam a fotelban, arra ébredtem 10 perc után, hogy a gyerekek nézik a tv-t, a férjem pedig fekszik az ágyon, és ahogy meglátta, hogy nyitva a szemem, ő becsukta a szemét,és fél perc múlva már horkolt is.Ennyit a beszélgetésről:-))) Ennek is szerintem nem jó lesz a vége...Mégegyszer mindenkinek nagyon szépen köszönöm!
2014. júl. 2. 16:53
 33/38 anonim ***** válasza:
Sajnállak Kérdező,jobbat érdemelnél :( ez nekem sok lenne már,biztos,hogy felébresztettem volna és én elvonultam volna egy kis szobába.
2014. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Nem írtad mekkorák a gyerekek, de gondolim játszóterezni szeretnek. Minden nap délelőtt (ha jól ovastam férjed akkor otthon van) 8-f9-kor reggelizzetek meg, majd 9-11-ig apa fogja a gyerekeket, és irány a játszótér. Addig megfőzöl, indítassz egy mosást, két-három naponta tepsis kaját csinálj, amíg sül belefér egy félórás fürdés, hajmosás, utána még egy porszívózás is. Ebéd délben, ezután a játszón kifáradt gyerekeknek alvás, az idő alatt rendet raksz a konyhában, apa felügyeli az alvó gyerkőcöket, sétálsz egyet, bevásárolsz. Uzsi után apa dolgozni indul, te pedig játszóra kb 7-ig. Haza érve fürdetés, vacsi, f9-9 alvás. Fürdesz, romantika, tv vagy egy jó könyv és f11 felé alszol. Én tuti így csinálnám.
2014. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Köszönöm a válaszaitokat, tanácsokat, neked is kedves utolsó válaszadó! Az ötlet, hogy délelőtt levigye őket a játszótérre nagyon jó, és néha ez még bele is fér neki, ezért hálás is vagyok, de a gyerekek alvásideje alatt, ebéd után ő is alszik,( a gyerekek viszont már nem igazán, még ha lefárasztjuk őket, akkor sem) így minden marad délelőttre, ezért nem szokott beleférni hajmosás, és más egyéb.No de majd megoldom, mivel a legkisebb gyerkőcöm egyéves múlott, őt is betudom lassan vonni mindenbe, ahogy a nagyobbakat is, ezenkívűl munkakeresésben vagyok épp, és ha találok a gyerekek szempontjából megfelelőt, akkor délelőtt a kislány is megy bölcsibe, aztán csak javul a helyzet, no meg remélem most már előbb utóbb nyugodtabban alszanak majd, és kicsit rugalmasabb lesz az időbeosztásom.Tegnap óta beláttam, hogy a párommal nem fogok dűlőre jutni, épp ma volt egy veszekedés köztünk, és itt jöttem rá, hogy tőle ennél többre nem igazán számíthatok. No de sebaj, majd az idő segít. Mégegyszer mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy szántatok időt rám!
2014. júl. 3. 10:22
 36/38 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de szerintem nem az az alapvető gond hogy sok a melód és ezért ne lenne magadra időd.

Ha nem kapsz kellő lelki támogatást (sem) úgy mint tisztelet, megbecsülés, szeretet, stb. a párodtól, minden háromszor annyi energiádba kerül. És itt most természetesen nem csak arról van szó, hogy elmosogat- e néhanapján a pasi:)


Muszáj beszélgetned vele, nagyon komolyan, végső soron szóba jöhet akár a párterápia is ( feltéve ha ő is akarja). Nem egyedül vagy, hanem magányos vagy, ez szívja az "aksit" rendesen.

Így ugyanis nem 3, hanem 4 gyereked van, és valójában egyedülálló anya.

Ha elutasít, akkor van igazán nagy gáz.

Akkor komolyan gondolkodj el a "B" terven.

2014. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok kérdező, sikerült megoldást találni?
2016. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 tudor007 ***** válasza:
0%
Ez csak a motiváció hiánya. Ha egyedül álló anya lennél akit nem tart el senki, és megtetszene neked egy pasi akire rá akarnád varrni magad a gyerekkel együtt, rögtön lenne motiváció és adnál magadra! :-D
2016. dec. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!