Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nekem kell bizonyítani...

Miért nekem kell bizonyítani h Gyes mellett dolgozhatok? Ilyen hü. Yék a hr-esek?

Figyelt kérdés
Egy nagy céghez vennének fel, de a hr- es szerint a 2 éves gyerekem mellett nem túlórázhatok, nem hétvégézhetek ( részmunkaidő amúgy). Nekem kell a MÁKtól írásos nyilatkozatot szereznem h törvényileg 2014 től korlátlanul dolgozhatok. Ez most mi? A Hr-en ezt tudniuk kéne nem?
2014. júl. 9. 20:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, ideges vagyok.
2014. júl. 9. 20:44
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán kérhetem a mákot h emailben küldjenek erről vmi igazolást, jogszabályt?
2014. júl. 9. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:

én nem tudok erről. gyes mellett szerintem továbbra se lehet éjjel dolgozni...

ha megtalálod, belinkelnéd? érdekelne, hogy tényleg változott-e

2014. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gyermekgondozási segély melletti munkavégzés


A fentiekhez hasonlóan alakul a munkavégzés a gyermekgondozási segély folyósítása alatt is. Amíg 2013-ban a gyermekgondozási segély alatti munkavégzés időkorlátozás mellett történhetett - kivéve az otthoni munkavégzést és a fogyatékos gyermekre járó gyes melletti munkavállalást –, addig 2014. január 1-től a szülő a gyermek egyéves korát követően a gyermekgondozási segély folyósítása mellett teljes munkaidőben munkát vállalhat. A korlátlan munkavégzés lehetősége, 2014. január 1-je előtt született gyermekekre is kiterjed.

2014. júl. 9. 21:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Felhívtam a Mákot, korlátlanul dolgozhatok, csak azt nem értem, h akinek ez a szakmája az miért nem tudja v néz utána, miért én intézkedjek hisz ez nem az én feladatom.
2014. júl. 9. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyermek 3 eves koraig lehet igenyelni a gyes-t munkavallalas mellett.


Most.valtoztak a munka tv.-e, igy erdemesebb magad utana olvasnod.


A MAK-tol meg kerned kell igazolast, de csak postan fogod megkapni. Igenylestol szamitva kb.1het.

2014. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!