Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy szoktatnátok le a 2...

Ti hogy szoktatnátok le a 2 éves gyereket az éjszakai ivásról?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom és egész nap sokat iszik pohárból, többnyire teát, pici édesítővel. (A vizet nem issza meg.)

Este csak cumisüveggel hajlandó elaludni, általában 2dl tejet kap. Viszont nagyon sokszor kell éjszaka és csak ivással hajlandó elaludni. Próbáltam a teát hígítani hát ha majd a víz nem ízlik neki akkor nem fog felkelni.De hiába, órákig őrjöngött és álltunk a konyhában, hogy öntsek mást.és ezt napokig megcsináltam, hát ha nem fog felkelni. Ha meg pár korty után elveszem a cumisüveget akkor is sír.


2014. aug. 25. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon egészségtelen, hogy édesítős teát iszik víz helyett.

Te vagy az anyja, te irányítod, nem a gyerek irányít téged. Ha szomjas, igyon vizet. Ha nem issza meg, otthagyod, majd abbahagyja a sírást. Ha a sírással mindent elér, azt fogja megtanulni, hogy elég hisztiznie, és mamarabszolga azonnal megcsinál mindent.

2014. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 *Victorique* ***** válasza:
87%

Ne haragudj, de mi az, hogy a gyerek órákig őrjöng, ti meg ott álltok vele? napokon keresztül? Pontosan ezért csinálta, mert ti hagytátok, ahelyett, hogy rövidre zártátok volna a vitát, hogy "vagy víz vagy semmi"; vagy "mostazonnal fejezd be!" rákiáltással. Akkor most ő a főnök vagy ti?


Ha engedtek, akkor azt tanulja meg, hogy hisztivel mindent ki lehet harcolni. Ha vizet adtok neki, akkor igya azt, vagy szomjas marad, ha tényleg szomjas, akkor megissza a vizet is. Ha meg mindig kap vizet, amikor felkel, akkor naná, hogy fel fog ébredni automatikusan, mert erre áll rá a szervezete.


Estére én beraknék mondjuk egy cumisüveget vízzel, ha megébred, önállóan ki tudja szolgálni magát.


Lehet az is, hogy maga az ivás, mint rituálé, jelkép, ha külön alszotok, megnyugvást hoz a számára, mert akkor és addig is vele van anyuka. Erre az esetre pl. hosszabb elalvási rituálé (első elalvás), napi többszöri ölbevétel, extra szeretgetés segíthet.


Még azért egy szervi kivizsgáláson is lehet, hogy elgondolkoznék, ha valaki sokat iszik, akkor a vércukorra érdemes odafigyelni.

2014. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 *Victorique* ***** válasza:
*napokon keresztül ....eleget teszel a hisztijének (a mondat vége lemaradt)
2014. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Enyém is 2 éves és többször fel kell inni van hogy 3 szor töltöm újra a cumis üveget . Bár ö vizet iszik hála nem nagyon teázik nem is kívánja az édeset.Estére meg azért nem kapna mert nem a foga miatt hanem akor 4 szer kellene át pelenkáznom annyit pisilne .


Szerintem ez nem baj ha iszik én is fel kellek néha inni .Lehet csak téged zavar hogy többször ébred .hagy igyon ha kell akor teát .Majd leszokik róla .Napközben ne adj neki teát max csak este .és probáld megbeszélni vele hogy akor napközben nem ihat teát és majd probáld át cserélni. 2 éves az enyém mindet megért . Esti rituálé megyünk mesét olvasni és fogat mosunk persze az ágyban mese olvasás közben . Ezt mostanra értük el igy mert nem volt hajlandó fogat mosni. Lehet nehéz lesz de megéri . Mi a szobatisztaságal vagyunk most igy bilizünk de még nem sok eredménnyel . van egy évünk sikerülni fog.:))



Ja még annyit hogy adjál neki tápszert amit orvos ir ki olyat ami tej mentes mert a tej az felnyomja cukrot nekem fülész mondta nagyon jó doki .Valaki irta hogy csinálni kellene neki egy vércukor szintet hogy nem e cukros .

Mondjuk az édesitöszertöl ugyan ugy kirohad a foga és rá adásul van egy uto ize is amitöl lehet még szomjasabb lesz.


Én nem adtam neki ilyet kicsi cukor atól semmi baja nem lesz ha rohad a foga akor ugy is fog nem ettöl függ. ha pohárból iszik és állandóan teát akor is károsodik.

Próbáld eltenni a tea főzőt vagy az ilyeneket mutasd meg neki elfogyott nincs és sajnos vizet kell inni ülj le egy pohár vizel hogy az milyen finom ugy igyad és ne adj neki ha kéri kicsit huzzd ugy is az kell ami a tied.

Ha én kávézok mindig kéri de meg beszéltük hogy ö abbol nem ihat és neki is csinálok maci kávét hát imádja és ö is ugy kávézik mint én. kanállal keveri stb..


probálj meg mindent mert nagyon okosak tud ö mindent föleg azt hogy kell elérni dolgokat.

2014. aug. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, a fiam 2és fél éves. Rengeteget iszik éjjel. Vizet ő sem issza meg, ha a teát, limonádét hígítom, azt sem. Nagyon fárasztó már. Az ágy rendszeresen pisis reggelre, hiába van rajta pelus cserélve éjszaka. De hamarosan az lesz, h éjjel nem fog kapni inni. 2-3 éjszakát biztos ordít, de majd megtanulja. Biztos vagyok benne h megszokásból iszik ennyit, és nem azért mert annyira szomjas.
2014. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Könnyű azoknak beszélni akik nincsenek benne ebben a helyzetben!

"Hagyjam ott, majd abba hagyja a sírást" ?? Ez nem ilyen egyszerű, 1 éves korától külön szobában van és rendes ágya van. Ha fel kell átjön. Ha nem adok teát vagy vizet öntök akkor is átjön és az ágyunk mellett sír.

Hagytam már nem egyszer sírni, de például utoljára azt értem el, hogy este 11-kor elkezdte a sírást és másnap délben még mindig sírt és csak pár percekre aludt be.

Másnap meg szegény szédült alig állt a lábán, mindenhol el esett és mindenhol tele lett horzsolásokkal.

Gondoltam ez után majd elfogadja a vizet, de nem így lett!

Hozzáteszem a párom sem issza meg a vizet, inkább egész nap szomjazik és képes egész nap nem inni és én is csak pár éve iszom meg.

De ha iszunk is, direkt bögréből, hogy a gyerek ne lássa.


Victorique

Egész nap ölelgetjük és puszilgatjuk állandóan meg is jegyzik a játszótéren, hogy ilyen jó lelkű, nyugodt gyereket még nem láttak.

De este pl. hiába olvasok neki akkor sem alszik el cumisüveg nélkül. Már azt is próbáltam, hogy egy nap kétszer voltunk játszótéren, egész nap csatangoltunk, hogy lefáradjon, este olvastam és ezek után este 11 után még fent voltunk. Ja és egész nap nem aludt!


Vizsgálaton is voltunk, mert féltem attól, hogy cukros, de semmi baja. Azt mondták, hogy mivel a hátsó fogak jönnek ezért kell fel este és a folyadék megnyugtatja vagy mert megszokta.

2014. aug. 27. 10:15
 7/9 *Victorique* ***** válasza:

Hát a fogakhoz nem tudom van e köze, de a másik 2-tis írtam. Abból, amit legutóbb írtál: ha ti is teát isztok, akkor persze, hogy ő is azt szeretné, amit a szüleitől lát. Talán ha épphogy előtte innátok vizet - vagy legalább Te, ha a férjed nem is hajlandó -, akkor legalább látná a kicsi, hogy az nem is annyira rossz, hiszen Anya is issza. Direkt nem erőltetném, aztán majdcsak megkívánja egyszer. (És mondjuk ásvány-, vagy tisztított vizet, nehogy a klóros íz miatt csalódjon)


Ami az éjszakai felébredés részét illeti, továbbra is azt gondolom, hogy a vizet kapcsolta össze a szülőkkel.

2 évesen elég kicsi, sokan nem is hajlandóak külön aludni még óvodás korban sem (pl. 4.5 évesen), ő meg már most képes rá, de ennek ellenére az éjszaka az viszonylag "félelmetes" a gyerekeknek (sötét/félhomály, csend, egyedül van, nincs időérzék, stb.) biztosan hiányzik éjszaka az a nagy szeretgetés, biztonság, amit nappal megkap, szóval az én logikám szerint a víz csak "ürügy" - még akkor is, ha ez megszokás, vagy 2 dolog összekapcsolása - arra, hogy odafigyelést kapjon. 2 évesek szükségletei részben még azonnali kielégítést kívánnak meg, főleg az olyan erős ingerekre, mint a félelem. Ezért lehetett, hogy olyan sokáig nem tudott akkor megnyugodni.

Ilyenkor konkrétan a szülőkre van szüksége, mivel az Anya belső képe még nincs megszilárdulva (tehát ha nincs ott, akkor nincs sehol, ez még kiscsoportosokra is nagyon jellemző, de 4-5 évesek is fakadnak sírva az anyukájukat hiányolva).

Azt nem tudom, hogy másban is ilyen "hisztis"-e, de ha csak ebben, akkor jó eséllyel lehet az életkori sajátosságra következtetni.

Így lényegében a ti kitartásotok és fizikai konditok szabhat határt ennek az egésznek, meddig bírtok felkelni, amíg kinövi, vagy el kell magyarázni neki gyereknyelven, hogy "anya-apa nem tud mindig felkelni éjszaka, mert reggel nagyon álmosak lesznek, ha nem alszanak eleget; de itt van a polcodon a cumisüveged, ihatsz belőle amikor felébredsz" ... stbstb.


Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, csak írtam, ami eszembe jutott :) remélem valami azért hasznosítható lesz számotokra! Addig is kitartás!

2014. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam akkor szokott le az éjszakai ivásról, amikor kinőtt minden foga. Néha most is kel még, de olyankor tényleg szomjas. Ha anya kell, akkor simán befekszik közénk, ha szomjas, akkor meg kér inni. Békésen alszik egyedül másfél éves kora óta egyedül, majd 3 éves kora óta a hugival. Ennek egy éve. Nem félnek a sötétben, mert alszanak.

Én úgy trükköztem, hogy azt mondtam neki, hogy már van az italában méz, vagy úgy csináltam, mintha beletenném, közbe meg nem is. Simán megitta. Karamellás roiboos teát iszik, az alapból édes egy kicsit. Egy idő után azt is elfogadta, hogy fogmosás után csak vizet lehet inni, különben újabb fogmosás jön. Ehhez mondjuk kellett pár éjszakai fogmosás is:-)

Nem tudom, a cumisüvegnek lehet-e szerepe, főleg, ha jön a foga, hogy esetleg azt rágcsálja. Nekem egyik gyerekem se jött rá, hogy működik, így ezt nem tudom megítélni.

2014. aug. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg ott tartunk, hogy 4 napja lett 2 éves és 1 hete nem hajlandó a szobájában aludni, de nem csak este hanem nappal sem. 5 napja oda vettük magunkhoz, aminek Én nem nagyon örülök, mert megszokja, de a párom szerint majd vissza szoktatjuk, mert így most át szokta aludni az éjszakát és nem is iszik. Néha 1-1 kell fel inni.

Egyszerűen nem értem!

Mi történhetett, hogy nappal is csak ritkán megy be a szobájába és este szinte már be sem megy. Pedig éjjeli lámpát is tettünk már be, de semmi.

Csak a nappaliban hajlandó aludni. De pl tegnap elaludtunk a hálóban, mert csak ott volt hajlandó aludni, éjjel egyszer fel kelt, Én kint voltam a konyhában és utána már csak a nappaliban akart aludni.

1 hete minden este addig őrjöng órákig, amíg nem fekszünk le a nappaliban vagy a hálóban.

Hozzáteszem eddig csak úgy aludt el este, hogy ivott, most már ez sem kell.

Tudja valaki, hogy mitől lehet ez? Hogy szoktassam vissza a szobájába?

2014. szept. 1. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!