Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nélkülözhetetlen egy többgyerm...

Nélkülözhetetlen egy többgyermekes, dolgozó nőnek jogosítvány, autó, ha város mellett lakik kb 10 km- el?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem nélkülözhetetlen, csak hihetetlenül megkönnyíti az életet (persze ha kocsi is van mellé).


Én 15 km-re lakom Pesttől, és "csak" 1 gyerekem van, de el sem tudnám képzelni kocsi nélkül. Sokkal-sokkal bonyolultabb lenne az életem.

2014. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem nélkülözhetetlen, nekem nincs jogsim,de sokszor nagyon jó lenne ha lenne, ha pl lekésem a buszt (pláne a gyerekekkel) és nem kéne a következőre várni.
2014. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mekkorák a gyerekek, milyen arrafelé a tömegközlekedés, milyen időbeosztásban dolgozik az anyuka.

Ahol mi lakunk, Budapest melletti agglomeráció, kisváros, de a tömegközlekedés katasztrófa. A buszmegálló 15 perc gyalog (ha egyedül mész, kicsi gyerekkel két-háromszor annyi), a vasútállomásig 30 percet megy a busz, 35 perc gyalog. Tehát, már mész 45 perce és még nem vagy kinn a városból... Utána még távolsági busz vagy vonat.

Ha egy útvonalon, egy átszállással, meg lehet oldani bölcsit, ovit, iskolát, munkahelyet, akkor nem fontos.

Látom a szomszédomat, mennyi időt veszít, neki is van két gyereke, dolgozik, mire hazasétálnak az ovitól, fél óra. Szakadó esőben, hóviharban is gyalogolnak.

Nem nélkülözhetetlen, de nagyon praktikus a saját autó.

2014. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha azon gondolkodol, hogy jogosítványt szerezz, tedd meg, én is azon vagyok. Jövőre megyek vissza dolgozni, a munkahelyem 15 km-re, egy nagyváros a közelünkben 5 km-re, minden megoldható így is kocsi nélkül, de fárasztó és időigényes. Nem akarok majd busszal járni dolgozni, mert több idő, és hamarabb szeretnék hazaérni a családomhoz. És nem akarok mindenért a férjemnek kuncsorogni, hogy vigyen el kocsival. Elmegyünk mi busszal-babakocsival-gyalog bárhova ahova kell, de nehezebb, nekem 3 gyerek van, fillérekbe kerül velük a családi jegy buszon, vonaton, de nagyon fárasztó így, könnyebb kocsival, én már alig várom, hogy jogsim legyen. Persze biztos jó béna női vezető leszek először, "vén" fejjel szerezni jogsit nem egy leányálom, de muszáj megpróbálni, könnyebb lesz úgy az életünk.
2014. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nélkülözhetetlen, de általánosságban erre nem tudnék válaszolni. Mindenki maga tudja. Ahol mi lakunk, nincs tömegközlekedés, az iskola, óvoda több km, felfelé, sötétben, latyakban, szélben. Gyerekorvos, bevásárlás iszonyat lenne. Kiszámoltam, napi 3 órát spórolok így. Nem arról van szó, hogy kíméljem magam, a gyerekek is tudnak járni, de ez nagy távolság és értelmetlen tortúra lenne.
2014. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
èn is így vagyok, 36 hetes voltam az elso babammql mikor levizsgaztam. most még gyakorlatot kell szereznem, egyedul nem vezetek de nagy segitseg lesz majd a 2. babucinal.
2014. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!