Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményhez...

Családi adókedvezményhez igazolás?

Figyelt kérdés
Nálunk a párom igényelte a családi adókedvezményt,az orvosi igazolást odaadzam a páromnak,hogy adja le a munkáltatónak.Viszont most olvasom,hogy azt nem kellett volna.A munkáltatónál meg kell lennie annak az igazolásnak?
2015. jan. 5. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérj mégegyet a dokitól
2015. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltató készíti el az adóbevallását, akkor kell neki, hogy tudja a pontos adatokat. Ha nem, akkor kérjétek vissza, annak kell az igazolás, aki a bevallást készíti, ill. a bevallással együtt el kell raknod, ha esetleg ellenőrzésre hívják a párodat, akkor be tudjátok mutatni.
2015. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A munkáltató(annak könyvelője) készíti az adóbevallast.Így akkor nem kel visszakerni?
2015. jan. 5. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem elég volt fénymásolatot leadni. De ez a papír máshoz úgysem kell, így az sem lett volna baj, ha nekem nem marad. (Semmi más nincs rajta, mint az adataim, meg hogy igazolom, hogy xy a terhesség 91. napját ...-kor betöltötte és hogy ezt az igazolás családi adókedvezmény igénybevétele céljából állította ki.) Tehát "orvosi" információt nem tartalmaz a terhesség tényén kívül.
2015. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, addig amíg nincs meg a bevallás, addig ne kérd vissza, de arra figyelj, hogy a bevallás mellékleteként megkapjad! 5 évig meg kell őrizni!
2015. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó válaszoló is írja, 5 évig meg kell őrzini a bevallással. Tőlem a munkahelyen nem kérték, másolatban sem, csak a formanyomtatvány nyilatkozatot kellett kitöltenem. Azt mondták tegyem el az igazolást, mert ha esetleg adóellenőrzést kapok, akkor kérhetik. Mondjuk azt nem tudom, hogy abban az esetben ha a munkáltató készíti el a bevallást, kinél kell meglennie az eredeti igazolásnak, én saját magam szoktam csinálni a bevallásom.
2015. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az eredetit neked kell megőrizni, az a biztos. Elég lett volna másolatot leadni.

Csak jó szándékból jegyzem meg, hogy ugye tudod, hogy a párod akkor kérheti a magzati adókedvezményt, ha házasok vagytok.

2015. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bejegyzett élettársi kapcsolatban élünk,így jár a kedvezmény.
2015. jan. 5. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es: utólag nem érvényesítheti az apuka a következő évi bevallásnál?
2015. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De, természetesen a baba születése után adóbevalláskor az apa is visszaigényelheti a magzati adókedvezményt, ha nem házasok.
2015. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!