Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő telt el aközött,...

Mennyi idő telt el aközött, mikor mondtátok párotoknak, hogy szeretnétek babát, s míg ő is azt mondta?

Figyelt kérdés

Én már tavaly év vége felé mondtam, de akkor még nem lehetett volna, mert jan. 31-el lejár a szerződésem. Most kaptam egy határozatlant, így én már biztosabban belevágnék.

Mindketten dolgozunk, havi 300e körül mindig van, de van, hogy több is. Saját, hitelmentes autó és egy hiteles lakás van.

Hitelre fizetünk (fundamentával együtt 2X20.000ft a megtakarítás): 60e ft-ot

Rezsink nyáron 25-30e, télen 40e, 2,5 szobás panelban élünk.

Ez mellett a 6500ft-os diákhitel törlesztés a fix kiadás, meg ugye a kaja, szóval anyagilag nem lenne probléma. Jelenleg 5-600e megtakarításunk is van, de lehetne 3x ennyi is mire jönne a baba, ha akarnánk, elég nagylábon élünk.

Szóval, én már nagyon szeretnék, ő is, de még nem most.

Szerintetek ideálisak a feltételek?

Nálatok mennyi idő volt, míg megemlítettétek és a párotok is úgy látta, mehet a dolog?


2015. jan. 21. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Mi nem néztük az anyagiakat.

Kettőnk bevétele 120 ezer volt mikor az albérletünkbe megszületett a lányom.

A párom a kezdetektől teljesen rám bízta a döntést, hogy mikor vállaljunk babát, ő készen állt rá akármikor.

Végül 29 évesen lett elegem ebből a nyomorult anyagi helyzetből, azt mondtam, nem várok tovább a csodára.

Így is 1 év kellett, mire megfogant a lányunk, 31 évesen szültem.

2015. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bennem egy éve jött elő a gyerek utáni vágy, az eljegyzésünk után nem sokkal, benne pár hónappal később. Már mindketten nagyon szeretnénk, még pár hónapot várni kell a munka miatt.


A feltételeitek szerintem ideálisak, az is kérdés amúgy még, hogy a gyedet, tgyást meddig kaphatnád, megvan-e a megfelelő mennyiségű munkaviszony hozzá.


A férjemnek valahogy akörül jött meg a kedve, hogy összeházasodtunk.


Ti hány évesek vagytok?

2015. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az tűnt fel, hogy a kapcsolatotokról nem is írtál. Mióta vagytok együtt? Mióta éltek együtt? Hány évesek vagytok?


Ezek szerintem legalább olyan fontos tényezők, mint a az anyagiak.


Kérdésekre válaszolva: Nálunk párom, hozta fel először, és már akkor egyet értettem,de meg kellett várni, hogy megteremtsük a körülményeket. Munka miatt nehéz volt az összeköltözés, de megoldottuk. Az első megemlítés és a tényleges babaprojectbe való belevágás között kb 4-5 hónap telt el.


Jah, és én vagyok a Nő a kapcsolatban.


Anyagilag szerintem megvannak nálatok a feltételek. Párod miért várna? Az anyagiak miatt vagy más miatt?

2015. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én jóval előbb ismertem a páromat, pár kapcsolatát is ismertem, azelőtt, hogy összejöttünk volna. Tudtam, hogy volt már az előző kapcsolatoknál abortusz, pedig nem futó kapcsolat volt. Ez mellett folyamatosan hangoztatta is, hogy ő nem akar gyereket (pedig akkor már 30 felett volt). Így amikor összejöttünk, én nem is gondoltam rá, hogy valaha ez kérdés lesz köztünk. Így hát elég nagy meglepetés ért, amikor egyszer megjegyezte, hogy szeretne tőlem gyereket valamikor, nem sokkal később, hogy elkezdődött valami köztünk. A magyarázat egyszerű volt, eddig senkivel nem érezte, hogy ő lehetne a gyerekei anyja. Jelenleg 2 gyerekünk van, ennyiről beszéltünk az elején. Erre ő szilveszterkor megkérdezte, hogy nem szeretnék még egyszer belevágni? Mert az ő részéről mehet a dolog :)
2015. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

mi sem néztünk anyagiakat

mindketten kerestünk albérletben éltünk, de bármikor mehetnék bármelyikünk szüleihez ha bajban lennénk.


aa párom már amikor összejöttünk tervezgetett viccesen, hogy de rég volt már olyan kapcsolatban, hogy vlaki várja otton, együtt főznek, már az elején amikor még épphogy csak összejártunk ezekkel viccelődött.

később nekem még korán lett volna, mindig féltem hogy nem védekezünk elég normálisan, nehogy baba legyen, már rettegtem lefeküdni vele, fogamzásgátlót nem szedhetek, illetve miért én "mérgezzem" magam évekig..szóval nem is elvem.

erre ő egyre felelőtlenebb lett, már abban reménykedett, hogy nem jön meg és "az övé leszek teljesen.."utána meg beszéltünk is róla, nagyon akart babát és haragudni kezdett amiért megjött..

én meg kezdtem eljátszani a gondolattal, hogy nagy szerelem van, boldogság és legyen egy "örök pecsétje", gyümölcse egy életre, bármi is történjék utána.


szóval kb az első évben jött a baba :)

2015. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van, sok fontos dolog kimaradt


6 éve vagyunk együtt, 2,5 éve élünk együtt és azóta vagyunk házasok is. Párom szerintem még kicsit kötetlenül szeretne élni. Bár konkrét okot nem mondott. Szeretne, meg nem olyan sokára, csak nem most. Általában ez a válasz.


Már most meglenne az időm az ellátásokhoz, mert 2 éves szerződésem volt, plusz most kapom a határozatlant.

Fiatalok vagyunk, nem vagyunk elkésve, tisztában vagyok vele, de mindig is fiatal anyuka akartam lenni :)


24 évesek vagyunk.

(és mielőtt valaki belém kötne, van diplomám, lesz határozatlan, közalkalmazotti munkaviszonyom, és nem apuciék tették a seggünk alá semminket, mindent mi szedtünk össze, amin van)

2015. jan. 21. 11:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Én mondtam neki, hogy szeretném ha próbálkoznánk, ő is azonnal benne volt. Előtte többször szóba került, hogy majd szeretnénk gyereket, szóval mire megérett bennem, hogy vágjunk bele, addigra neki is teljesen okés volt.
2015. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy kinek hogy volt, a te esetedben a párod nem áll még rá készen lelkileg. Erőltetni nem jó, viszont szoktasd a gondolathoz, hogy te már kész vagy a babavállalásra. Figyeld meg, hogyan viszonyul a gyerekekhez, babás ismerősökhöz, esetleg ha van rá mód, mit kezd egy rábízott kisbabával. Az anyai ösztönök erősek bennünk, de a férfiakban nehezen alakulnak ki ezek az érzések, sokuknál csak akkor, ha megszületik a saját gyereke.

Nálunk egyébként úgy volt, hogy mi is sok ideig jártunk együtt, 5 év után házasodtunk össze, és a rokonságban mindenki követelőzően kérdezgette, mikor lesz már baba? Láttam, hogy a páromat idegesíti a dolog, mindig kitérő válaszokat adott, hárított, még élni akarunk, szórakozni, ráér még stb. Láttam hogy megijeszti a gyerekvállalás gondolata. Tudta, hogy nekem már minden vágyam a baba, ezt valahogy beszélni se kellet köztünk, de mondta, hogy ő várna még. Aztán az esküvő után egy évvel azt mondta, nem bánja ha 1-2 év múlva már összejön a baba, ezért nyugodtan hagyjam abba a gyógyszerszedést, ő meg lassan hozzászokik a gondolathoz. Pechjére rögtön össze is jött a baba...

2015. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És mit mond, mikor szeretne? Mondott konkrétumot, vagy csak azt, hogy majd? Így nehéz lehet várni, én biztos megkérném, hogy mondjon egy maximum időtartamot, amikor legkésőbb elkezdünk próbálkozni.
2015. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt mondja, nem olyan sokára, de így pontosan nem fogja tudni megmondani, hogy most 1 év múlva már készen áll rá.



Most született meg a keresztlányunk, nagyon szívesen tartogatja, kéri is, hogy Ő foghassa, beszél Neki, játszik vele... szóval így ilyen értelemben szerintem simán venné, csak fejben nincs még ott 100%ban...

2015. jan. 21. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!