Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti be mernétek így vállalni...

Ti be mernétek így vállalni egy babát?

Figyelt kérdés

22 vagyok, nincs kapcsolatom, viszont szeretnék gyereket. Úgy tervezem, hogy egyedül vállalnám. Már el kezdtem gyűjteni.


Külföldön élek, így kicsit más az anyagi helyzet.


Közel két millió forint értékben takarékot kell félre tennem az első évre. Kocsi törlesztés, bevásárlás stb.


KB 200,000 Ft hiányzik a babakelengye pénzből. (400,000 már megvan)


A szülés biztosítás nélkül közel 2 millió. (Lehet olcsóbban is megúszom, de biztos ami biztos, legyen)


Az óvoda KB másfél millió egy évre. Ez húzós. ..

KB két év múlva diplomazok.

Összeszámoltam, hogy ezt kB 4 évbe fog telni mire összegyűjtöm.


Ti be mernétek így vállalni?


2015. márc. 14. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
4 év múlva, ha összejött a kívánt megtakarítás, akkor igen. Addig perig miért ne lehetne párkapcsolatod is? Az még azért messze van, bármi megeshet.
2015. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnék így. Minek szülnél apa, férj, társ nélkül?! Még kettő embernek is nehéz néha, nem egyedül. Tudatosan miért tennéd ki a gyereked annak, hogy nincs mellette apa?
2015. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagy, gyerek még te is... Ha 35 lennél, azt mondanám ne várj tovább, vágj bele, de még nagyon fiatal vagy. Simán találsz társat magadnak, és akkor alapíthattok családot együtt. SOkkal könnyebb és szebb lesz.
2015. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem!

Az más, hogy az ember netán egyedül marad egy gyerekkel, mert tönkremegy a kapcsolata az apukával, de hogy egyedül belevágni eleve? Nem! Egyértelműen.

Egy gyerek nem csak aranyos, egy gyerek nem csupa jóság, bizony vannak nagyon-nagyon nehéz helyzetek, amikhez valóban néha anyuka-apuka is kevés, nemhogy csak egy anyuka. Ettől függetlenül persze a legszebb dolog a világon szülőnek lenni és megéri, de nem könnyű. Egyáltalán!

És még csak 22 éves vagy. Az elkövetkezendő években még simán lehet párkapcsolatod és vállalhatsz szerelemből, közös elhatározással valakivel.

Nyilván felnő egy gyerek csonka családban is, ha úgy van, de azért hidd el, hogy sokkal jobb, ha egy normális emberrel megadod neki a lehetőséget, hogy lássa, milyen egy teljes család!

2015. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Apa nélkül tervezett én semmiképp.

Amúgy ha külföld, miért forintban számolsz? És hol van ez külföld?

2015. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Inkább egy jó pszichológusra költeném ezt a rengeteg pénzt, beteg vagy, ez nem normális ahogy gondolkodsz....
2015. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Termeszetesen apa mellett szeretnék vállalni, de ha nem jön össze, akkor egyedül vágok bele.

És nem 26 évesen akarok így szülni, hanem ha a harmincon bőven túl vagyok, és nincs párom.


Nem értem miért rossz az, ha szeretnék gyereket, és egyedül is belevagnek ha nincs más lehetőség.


A pénzt meg eleve most kezdtem gyűjteni, ha esetleg pár év múlva kapcsolatom lesz, lehessen mire alapozni.


( a pénzt pedig atszamolva írtam le forintba)


Azért gondolkodom igy, hogy majd egyedül, mert ha oda kerülök, hogy ketyeg az óra és nincs normális parkapcsolat, akkor egyedül is bele tudják vágni.

2015. márc. 14. 14:51
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szülhetsz még 35 évesen is. Tudom, hogy neked 22 évesen az már matuzsálemi kor, de akkor sem normális dolog tudatosan egyedül gyereket szülni! Egy gyereknek nem csak anya kell.
2015. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Mégis miért kell atszmolni forintra, ha külföldön élsz? Miért nem írod le HOL? Amúgy meg a kérdésed egyértelműen úgy szól, hogy egyedülálló anyasagra készülsz
2015. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul fogalmaztam. Nem úgy ertettem, hogy most azonnal egyedül vállalnék egy gyereket. Termeszetesen, en is szeretnék igazi családot. De ha már közeliek a 40hez, akkor nem fogok csodára várni. A pénzt pedig muszáj gyűjteni, mert nem kevés kiadás az államokban egy gyerek. Ha úgy alakulna, hogy 2-3 éven belül komoly kapcsolatom lenne, akkor is legyen pénz amihez nyulhatunk.
2015. márc. 14. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!