Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jogai vannak az anyának?

Milyen jogai vannak az anyának?

Figyelt kérdés

Férjemnek nem rég viszonya volt egy nővel. Elég hamar kiderült, így csak pár hónapig tartott. Én megbocsájtottam a férjemnek, elsősorban a közös gyerekek és az együtt töltött 18 év miatt.

Azonban a nő teherbe esett tőle, annak ellenére, hogy férjem állítása szerint védekeztek, tehát van rá esély hogy nem ő az apa.

Megegyeztünk a nővel, hogy nem tartja meg a gyereket. Úgy tűnt ő sem szeretne még gyereket. A műtétre, orvosra, kórházi költségekre mi adtunk a pénzt. Összesen 200ezer forintot kért, amit soknak találtunk, de kifizettük. Természetesen erről rendelkezünk írásos bizonyítékkal, igaz, nem közjegyző által hitelesített.

Ez volt két hónapja, akkor volt 8 hetes terhes. Folyamatosan kértem, hogy mutassa be nekünk a zárójelentést, hogy megtörtént a műtét, de mindig volt kifogása. Na hát kiderült, hogy még mindig terhes és eszébe sem volt elvetetni.

Kérdés, van-e jogunk visszakövetelni az abortuszra adott pénzt? Valóban van-e joga további pénzeket kicsikarni tőlünk babakelengye, orvosi ellátás, vitaminok stb. jogcímen?(mert most ezzel jött elő)

Ha megszületik a gyerek természetesen kérni fogjuk a DNS vizsgálatot. Amennyiben a férjem az apa nyilván gyerektartás illeti majd meg. Ez körülbelül mekkora összeg havi nettó 500 ezerből? (Anyuka nem dolgozik, gyest fog kapni, nekünk van egy 16 és egy 13 éves gyermekünk). Kötelezhető-e a férjem kapcsolattartásra az anyával vagy a gyermekkel? Mivel a lányainknak egyelőre nem szeretnénk erről beszélni, nem örülnénk, ha anyuka hirtelen felbukkanna nálunk. Ezzel kapcsolatban tehetünk-e megelőző lépéseket? És a gyereknek később lesznek-e jogai? Mint például öröklés? Ha igen, ez csak a férjem külön vagyonát érinti, vagy a közös értékeinkre is kiterjed-e?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Véleményt, minősítést nem szeretnék. Úgysem tudtok újat mondani.


2015. ápr. 19. 09:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi de hova tettétek az eszeteket?

Egy abortusz költsége 30 000 Ft Nem több, kevesebb lehet esetleg.

Nem hiszem hogy vissza tudjátok követelni a pénzt, mivel nem csatoltatok semmilyen kikötést hogy visszajár abban az esetben ha...

Nem követelhet tőletek semmire se pénzt majd a gyerektartást kapja ha megindítja a hölgy az apaság elismerését, és megítéli a bíróság.

2015. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%

1. Sanszos,hogy a csaj hazudik.

2. Jár neki gyerektartás,ha a DNS szerint a férjedé a puja.20-25%,de ez sok mindentől függ.

3. Kapcsolattartásra nem kötelezhető a férj.

4. Örökölhet,ezért melegen ajánlom,hogy még a SZÜLETÉSE ELŐTT, MINDENT!!!! (lakás,kocsi,számla,nyaraló,ingóságok,stb.)írassatok ajándékozási szerződéssel a saját gyerekeitekre.

2015. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Volt esze a nőnek meg kell hagyni...Amit én tennék (férjem kasztrálásán kívül :) ) minden vagyon írattasatok a saját gyerekeitekre, mindent. De még mielőtt megszületik a gyerek. DNS vizsgálat természetesen legyen alap, havi 500 nettóból szép kis summát fog kapni a nőcike, vagyis a gyereke. De biztos vagyok benne, hogy minden követ megmozgat ilyen szép gyerektartásért. Gyakorlatilag jobban fog élni a gyerektartásból, mint más két fizetésből. Kapcsolattartásra nem kötelezhető senki,pénz fizetésre igen!És ha ez a nő eltett 200 ezret a semmire, mindenre képes lesz. Nyilvánvalóan az utolsó fillérét is ki fogja perelni a férjedtől (ami törvényileg megilleti), ebben benne van minden plusz pénz is. Mindenből illetni fogja valamennyi, amit a férjed kap. Szóval észnél kell lenni, mert megkeseríti majd az életeteket. A gyerekeknek azért majd csak akkor mondjátok el, amikor megvan a DNS vizsgálat eredménye.
2015. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
50%

Kapcsolattartásra nem kötelezhető.

Gyerektartásra igen, és az hogy 500e a havi nettója nem jelenti hogy indokolatlanul nagy lesz a havi gyt összege.

Öröklési joga lesz, hacsak nem merül fel bármi ami miatt kitagadható.

Ebben nem vagyok 100%ig biztos de a férjed után biztosan örököl, illetve a közös vagyonból köteles rész jár neki.

2015. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
16%
Hát már ott elrontottad hogy megbocsájtottál. majd s következő nőnek is adni fogtok pénzt? Egyébként egy abortusz kerülhet százezerbe, sőt többe is ha magánklinikán végzik. igen a gyereknek ugyan olyan jogai lesznek mint a másik kettőnek, öröklésnél is, három egyenlő részre fog osztódni a vagyon. persze csak ha a férjedé a gyerek. de amíg nincs eredmény, hivatalosan a férjed az apa.
2015. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy nagyon szomorú történet. De ne haragudj, hogy ezt írom, nagyon buták voltatok. Legalább utánanéztetek volna az abortusz árának, rengeteg pénz az a 200 ezer. Mire fel adtátok Neki?
2015. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg nincs eredmény hivatalosan a férjed az apa."

Ez a mondat nem egy helyes ténymegállapítás. Mivel nem házasok, nem elváltak, onnantól fog csak az apjának számítani amikor az anya elindítja az apaság elismertetésének procedúráját, és az apasági teszten bizonyosul hogy ő az apa.

Az örökléssel kapcsolatban kötelesrészt örököl, de szerintem forduljatok ügyvédhez, ő jártasabb ebben mint mi laikusok, több kiskaput stb-t ismer.

2015. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
azért nem olyan sok az a kétszázezer abortuszra. magánklinikán kisvárosban 90 ezer az orvos díja, 60 ezer az altatás, 15 az ellátás, 15 a kontroll. nem, nem nekem volt, egy ismerősömnek, és ott voltam mikor az anyagiakat rendezték.
2015. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva.

Nagyon okos volt a nö az biztos.. semmi masert nem szuli meg azt a szerencsetlen gyereket mint a penzert..

biztos hogy ugyvedhez kell fordulnotok ennyi penznel.

dw vitaminok meg vizsgalatok cimen nem nagyon kerhet penzt mert szfk alapon meg tudja csinaltatni a kotelezo vizsgalatokat.

2015. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Most lehet hülyeséget kérdezek, de biztos, hogy terhes? Van róla papírja? Nem lehet, hogy csak lerántani akar titeket, amíg hihető a sztori?
2015. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!