Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Szülők, szerintetek...

Kedves Szülők, szerintetek kinek a hibája, ha egy nyolcadikos gyereket nem vettek fel középiskolába az alábbi körülmények mellett?

Figyelt kérdés
4-es átlag, elszúrt központi felvételi, ezután 3 iskola megjelölése. A bekerülési adatok nyilvánosak.
2015. máj. 7. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs.

Mivel 16 éves korig kötelező az iskola, fel kell vegyék valahova. Erre léteznek kimondottan GYŰJTŐ iskolák.

2015. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nincs semmi probléma, még van lehetőség rendkívüli felvételire. Itt találhatóak a betöltetlen férőhelyek: [link]
2015. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Jó, a kérdés lényege nem ez, nyilván a VÉGÉN bekerül a GYŰJTŐ iskolába.

A te kedvedért azért leírom, hogy is van ez pontosan: rendes felvételi eljárással nem került be SEHOVÁ. Pótfelvételizhet ezután (a betöltetlen helyekre), ha nem sikerül az sem, akkor jön a GYŰJTŐ.

Szóval: van ilyen.


A lényeg, hogy most nem jutott be egyik helyre sem, ahová akart. Szerintem ezt meg lehetett volna előzni, mert a gyereknek nagyon rossz. Tehát kinek a hibája, hogy így történt?

2015. máj. 7. 16:08
 4/16 A kérdező kommentje:

Az előzőt az 1. válaszolónak írtam.

Kedves 2., köszi tudom, de nem ez a kérdés.

2015. máj. 7. 16:09
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem érzem túl tragikusnak a helyzetet. Még számos helyre be lehet adni a jelentkezést. Az meg, hogy nem mindig sikerül valami úgy ahogy szeretnék, az az élet velejáróra, ennél nagyobb traumákat is fel kell tudni dolgozni az embernek.
2015. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
a felvételire való felkészítésnél történhetett hiba szerintem
2015. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek hibája. Elszúrta a központi felvételit, nyilván nem tanult. Kit akarsz hibáztatni?
2015. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6. és 7. válaszolónak köszönöm, hogy a kérdésre válaszolt.


Én nem akarok senkit hibáztatni, igazából szülőként érdekelne a véleményetek.

Én több helyen látom a hibát:

1. A gyerek ugyan elszúrta központit, de csak abban látom hibásnak, hogy nem akaratos volt az elképzelését illetően (pl. nem akart más iskolákat beírni, pedig tudható volt, hogy ezzel a pontszámmal nincs esélye oda). Én inkább sajnálom a központi miatt, van ilyen.

2. A szülőnek utána kellett volna néznie, mik a bekerülés esélyei, és bizony nem ez a megfelelő alkalom arra, hogy ráhagyjuk a gyerekre, amit szeretne. Ugyanis a jelentkezési lapon jóval több a hely, kellett volna hogy legyen B-, C-, D-terv.

A gyerek az gyerek, nem várható tőle ilyen felelős döntés egyedül.

3. Az általános iskolai osztályfőnöknek tisztában kellene lennie minden információval. Látnia kellett volna, hogy ez így nem lesz jó.

Szóval szerintem több helyen is be lehetett volna avatkozni, hogy jobban alakuljon.

(Én szülőként magamat okolnám egyébként.)


Mit gondoltok?

2015. máj. 7. 16:24
 9/16 anonim ***** válasza:

Ahogy írod magamat és a gyereket.

Nálunk most volt felvételi. Mi már tavaly óta készülünk rá. Vagyis, hogy az ő jegyeivel (szorgalmával), hová, milyen szakokra lehet bekerülni. Mely tantárgyak a mérvadók stb. Így ő tavaly már járt pl külön matekra. Nem hülye, de tanulni lusta, így ha valaki normális elmagyarázza neki simán megcsinálja a feladatokat. Amikor iskolaválasztásra került a sor ugye elsőnek beírta amit szeretett volna (szerencsére 44.nek bekerült), ezen kívül ő nem akart beírni semmit, de vettünk még sorba két gyengébb sulit, ahová biztos bekerül ha még rosszul teljesít is (tudod ha már egy suliba felvesznek könnyebb átjelentkezni esetleg évközben vagy 1 év után is máshová, mint be sem kerülni, vagy valami nagyon rossz nevűbe bekerülni). Most pedig szóbeli előtt szintén készülés volt. Suliról infókat gyűjteni, tervek, jelenlegi projektek, fontos évfordulók, + ami a suli honlapján volt, hogy lehet a felvételi beszélgetésen.

Szóval én a 4-es átlaggal inkább magamat és a fiamat hibáztatnám és nem a tanárt. De ez van, inkább most a pótfelvételire kellene koncentrálni és abból kihozni a legjobbat.

2015. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek.

A történetben szereplő szülő szerint a gyerek és a rendszer hibája.

2015. máj. 7. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!