Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Szülők, szerintetek...

Kedves Szülők, szerintetek kinek a hibája, ha egy nyolcadikos gyereket nem vettek fel középiskolába az alábbi körülmények mellett?

Figyelt kérdés
4-es átlag, elszúrt központi felvételi, ezután 3 iskola megjelölése. A bekerülési adatok nyilvánosak.
2015. máj. 7. 15:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

persze, a rendszeré... miért is? Ez így működik. Felvételizik, megjelöl, bekerül, nem kerül...


Szerintem a szülőké, nagyon sokszor nem mérik fel helyesen a gyerekük képességeit, mert az övé a legszebb, a legjobb, a legokosabb. Aztán ha mégse, akkor rajtuk kívül mindenki hibás. igen, meg kellett volna jelölni a végén valami gyenge, de számukra elfogadható helyet, hogy a végén ne a maradékból kelljen álogatni a pótfelvételin.

2015. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is. És ez nem is olyan bonyolult.
2015. máj. 7. 18:28
 13/16 anonim ***** válasza:

azért nem semmi, hogy 4-es átlaggal nem lehet bekerülni egynéhány suliba..


valszeg oszt.főnök kiesett a sorból kétlem hogy minden gyereknek egyesévelnézné át a pontjait és az összs suli minimum ponthatáraihoz viszonyítaná

2015. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályfőnök szerintem se hibás. Nem hiszem, hogy elkezd veszekedni a szülővel, vagy ne írná be azt az iskolát, amit a szülő és a gyerek megjelöl. Hiszen mi van, ha épp kevesebben jelentkeznek az adott suliba, és mégiscsak felvennék... Nem gondolom, hogy belemenne ilyen vitába, hisz ez a szülő és a gyerek döntése.


Sok suliba nem elég a 4-es átlag, főleg, ha írt egy rossz eredményű központi felvételit.

Szerintem a szülő és a gyerek a hibás. A gyerek a felvételi miatt, a szülő pedig azért, hogy nem írt be egy "gyengébb" iskolát, ahová nem kell központi, és elég a 4-es átlag.

2015. máj. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát ezt csak sokkal több részlet ismeretében lehet megválaszolni, valószínűleg a történet minden szereplője hibás valamilyen szinten, plusz peches is volt a kissrác. Én nem hiszek abban, hogy létezik olyan szitu, amiben akár a szülő, akár a gyerek, akár az osztályfőnök ne tudna magában "hibát" találni, amit igenis jobban kellett volna csinálnia, ha őszintén magába néz (ne). De amúgy nem hiszek benne, hogy a bűnbakkeresés előbbre visz, ez nálam pontosan a rinyálás kategória, amitől viszont világgá tudok menni. A megoldásra kell koncentrálni!!
2015. máj. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nincs bűnbakkeresés továbbra sem, csak a véleményetek érdekelt. :)

Az osztályfőnök szerintem csak annyiban hibás, hogy fel kellett volna hívnia a figyelmet a vésztervekre. Egyébként jobb helyeken az osztályfőnök bizony egyesével átnézi a jelentkezéseket, főleg, hogy ő továbbítja. Nyilván a pontszámokat nem kell tudnia természetesen, csak a tendenciákat (melyik iskola mennyire erős, stb.).


Köszönöm a válaszokat.

2015. máj. 8. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!