Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Heim Pal gyermekkorhaz szeklet...

Heim Pal gyermekkorhaz szekleturitesi osztalyara vitt valaki kisgyermeket kozuletek?

Figyelt kérdés

Kisfiam szekrekedeses,hogyan milyen modon tortenik a vizsgalat?a honlapjukon szamitogepes vegbelmukodes vizsgalatot emlitenek...valaki tudja hogy azt pontosan hogy vegzik?

Elore is koszonom



2015. okt. 7. 22:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia! Kisfiam 3 éves, székrekedéssel küzdünk, a gyerekorvos azt mondta, hogy kérjünk időpontot a gaszroenterológiára, felhívtam őket (júliusban), novemberre kaptunk időpontot! de nagyon kedves volt a hölgy, mert azt mondta, hogy ha székrekedés miatt szeretnénk bejelentkezni, akkor javasolná, hogy előbb látogassunk el a "székrekedés ambulanciára", ami a Madarász utcai részlegen van. Nem tudom, hogy a székletürítési osztály alatt ezt kérdezted-e. Remélem igen, megírom a tapasztalataimat. Nagyon kedves doktorbácsi van, először nem vizsgálgat műszerekkel, megtapogatta a gyerek hasát és kérdéseket tett fel (mióta áll fenn a probléma, milyen gyakran és milyen módon kakil, stb), nálunk ebből megállapította hogy minden bizonnyal nem szervi elváltozás következménye a székrekedés, úgyhogy első körben nem küldene sebészetre és ilyen olyan vizsgálatokra, de egy ultrahangra mindenképpen beutal. rögtön meg is kérte a Heim Pálból az időpontot (azt is szeptemberre kaptunk, úgyhogy mindenhova elég sokat kell várni). szóval első körben ilyen általános hashajtókat javasolt, mint leavolac és duphalac, na hát nekünk ezek nem segítettek egy fikarcnyit sem, hetente jártunk vissza a Madarászba kontrollra, úgyhogy a második héten azt mondta a doki, hogy 3-4 naponta mindenképpen kéne kakilnia, vagy kúpot vagy beöntést kéne neki adni. Mindkettőtől ódzkodtam, mert kúppal már voltak nagyon kellemetlen élményeink (a gyereknek is és megélni szülőként is elég rossz), illetve egy betegség után, miután már 10 napig nem kakilt, beöntésben is részesült már (nem sokkal a székrekedéses ambulanci előtt), úgyhogy egyiket sem szerettük volna. de a doki megnyugtatott, hogy a beöntés kevésbé viseli meg a gyereket mint a kúp. és nálunk tényleg így volt (bár nem garancia hogy másnál is így van). persze hozzá kell tennem, hogy eleinte. szóval 4-5 hétig csináltuk, hogy 4 naponta beöntést adtam a gyereknek, aztán egyre rosszabbul viselte, változást nem láttunk az állapotában, ezt el is mondtuk a kontrollok alkalmával, úgyhogy a doki azt mondta, hogy jó, akkor ezt most hagyjuk abba. próbáljunk ki mást. felírt egy erősebb hashajtót (nem emlékszem a nevére, egy por állagú valami, gyógyszertárban állítják elő). Ebből napi egyet kell adnunk, és már az első hét után érezhető volt a változás, lágyabb lett a széklete(nem híg, nem fosott, csak lágy lett, így könnyebben megszabadult tőle. Közben az ultrahangon is átestünk, azt nagyon élvezte, és megállapították, hogy nincs szervi baj! A gond már csak pszichésen állt fent, ugyanis a sok kínlódás miatt már egyáltalán nem akarta elengedni a kakiját. hetekbe telt, míg hozzászokott, hogy mostmár puha, nem fáj, úgyhogy ezalatt a pár hét alatt volt bugyiba kakilás, pelusba (az mondjuk a jobbik eset), parkolóba, ahol érte, amikor már nagyon nem tudta visszatartani, akarattal sem. de az elmúlt két hétben tapasztalok pozitív változást, még mindig csak heti egyszer kakil, de már szól, hogy kakilni kell, és hajlandó ráülni a bilire, és pár per alatt túl van rajta. A doki is mondta, hogy meg kell tanulnia "újra" kakilni, megtanulja, hogy ez nem fáj. azt hiszem most itt tartunk. a héten megyünk vissza kontrollra (mostmár nem kell hetente járni, csak havonta), remélem elkezdhetünk "leszokni" a hashajtóról. és ettől függetlenül a novemberi gasztorenterológiára is fogunk menni. Remélem segített a válaszom.
2015. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

szia,nagyon szepen koszonom a valaszodat,a por amire gondolsz szerintem a macragol lehet,sok jot olvastam rola.

Ide a madarasz utcaba kell beutalo?Ide is nehezen hosszu ido alatt lehet idopontot kapni?

2015. okt. 28. 15:49
 3/13 A kérdező kommentje:

Bocsi mar latom h szeptemberre volt idopontotok!

Lehetseges ha talalok jo gyermek gasztrost bp-en maganban akkor elviszem oda mert szornyu ez a hosszas varakozasi ido mikozben a gyerek szenved.

Nagyon szepen koszonom a hosszas reszletes valaszt!

2015. okt. 28. 15:52
 4/13 A kérdező kommentje:
Megkerdezhetem mi alapjan allitotta meg azonnal az orvos h semmilyen szervi problema nem allhat a hatterben?
2015. okt. 28. 15:55
 5/13 anonim válasza:

Szia, a Madarászba nem volt hosszú a várakozás, kb két hét. (szeptemberben az ultrahangra volt időpontunk, de akkor már jártunk a madarászba egy jó ideje).

Igen, a macrogolt kaptuk.

Hát olyasmiket mondott arra, hogy nem szervi elváltozás, hogy annak esetleg lehet külső jele is (a végbélnyílásnál), illetve az ultrahang felvétel alapján, valamint hogy nincsenek fájdalmai, nem emlékszem pontosan. Viszont ma megyünk gasztrora a heim pálba, de nemrégiben ajánlotta a szomszédunk, hogy ők a 2. számú gyerekklinikára mentek, és egyáltalán nem kellett heteket várni az időpontra.

2015. nov. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszt :)

Esetleg megirnad majd a gasztros tapasztalataidat is,mi hogy zajlott?! Elore is koszi

2015. nov. 18. 21:49
 7/13 anonim válasza:
Szia, na túl vagyunk rajta. ahogy előre sejtettem nem volt semmi drasztikus beavatkozás (sokan ettől félnek, azt gondolom, hogy ilyeneket, mint pl gyomortükrözés vagy hasonlók már csak akkor végeznek amikor alapos gyanú van valamire amihez feltétlenül szükséges). Szóval Karoliny Anna doktornőnél voltunk, ő is alaposan kikérdezgetett minket az előéletünkről, illetve hogy jelenleg hogy áll a helyzet, és azt mondta, hogy megnézik tejérzékenységre, gluténérzékenységre, pajzsmirigyre, meg nem tudom, még valamit felsorolt, bár a jelenlegi tünetek alapján azt gondolja, hogy pszichés lehetett hogy nem engedte el a kakiját, de hogy kizárhassuk a betegségeket, azért ezeket meg szeretné nézni. Én is!!! úgyhogy rögtön fel is küldött minket a laborba, vért vettek meg pisit kellett szolgáltatni, és kb. egy hónap múlva lesz eredményt. (kellett vinni felcímzett megbélyegzett válaszborítékot, de ha valaki elfelejteni, ott a büfében is lehet venni). Remélem tudtam segíteni
2015. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
ja, és még azt akartam elmondani, hogy így kb 4-5 hónappal a probléma kicsúcsosodása után úgy tűnik, hogy talán kijelenthetem, hogy már nincs gond (persze ezt majd akkor mondhatom igazán, ha a gasztro eredmények is negatívak lesznek), de mostmár minden gond nélkül kakil, kétnaponta szedi a macrogolt, heti egyszer van széklete, de magától, szól hogy kell, bilire ül, nem ódzkodik a kakilástól, könnyedén túl van rajta. Remélem nálatok is hamarosan beindul a javulás!
2015. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom neked a reszletes valaszokat,es orulok h nalatok megoldodni latszik a problema,ez ad egy kis remenyt...

meg annyi erdekelne hogy az Uh-t az Üllői úton csinaltak nektek?

2015. nov. 21. 18:40
 10/13 anonim válasza:
Igen
2015. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!