Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy félig ázsiai kislány...

Egy félig ázsiai kislány mennyire számíthat csúfolódásra oviban és általános iskolában?

Figyelt kérdés
A feleségem vietnami és perpillanat még csak babázunk, de nem árt előre gondolkodni. Tudom, hogy gimnáziumtól kezdve minimum heti két kamasz fiút kell figyelmeztetnem arra, hogy milyen károkat tud okozni egy metszőolló a lábuk között, de addig is el kell jutni, ami félek, hogy döcögős lesz. Messze van még ez is, de jobb felkészülni mindenre.
2015. nov. 17. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai vilàg és a kisgyerekek sokkal másabbak mint mondjuk 20-30-40 évvel ezelőtt. A mostani picik, pl 4-5 évesek akár, szerintem sokkal nyitottabbak a vilàgra és az újdonságokra mint régen. Nem hiszem, hogy bántanàk a szàrmazása miatt, max ugyanannyi csúfolódásra számíthat mint más kislányok, vagy korabeli gyerekek. Ez az én vélemènyem, bàr az is igaz, higy mivel én nem ítélkezem, és a gyerekeimet sem erre fogom "bíztatni", elképzelni sem tudom, hogy pl a gyerekeim a származása miatt bántsanak bárkit is. De szülő kérdése is, hogy ő hogyan és mire neveli a gyerekét, vagy adott gyerek mit hall otthon..akik ugye a lányod osztálytársai lesznek. Előre szerintem ne gondolkozzatok ilyesmin. Én remélem, hogy nem kell majd ilyen problémàval szembesülnötök.:)
2015. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkàbb lesz szenzàció, mint csúfolódàs tàrgya :)
2015. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én is úgy vettem észre, hogy a gyerekek egyre elfogadóbbak egymással szemben, főleg a tinik...hogy az általános iskolákban ez mennyire van így nem tudom...szerintem nagyon sok múlik a személyiségén. ha egyébként normális, szerethető karakter, aki elvegyül és nem akar kitűnni semmiben, vagy épp nem feltűnően stréber stb. akkor pusztán azért mert félig ázsiai, még nem fogják csúfolni..előbb fogják csúfolni a színötös kockafejű karcsi szemüvegest, mint a normális laza fél ázsiait
2015. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Lesznek barátai, akik nyilván nem fogják csúfolni. Aztán lesz 1-2 nagyhangú, bunkó gyerek, aki néha esetleg elejt 1-1 megjegyzést, de mivel az iskolában megszokják hogy ázsiai kinézete van, nem lesz újdonság, ezért nem hiszem hogy túl sok "atrocitásra" kell készülnötök ott.

Attól is függ hogy hol laktok, Budapesten pl. biztos hogy nem fog "feltűnni" egy ázsiai.

2015. nov. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: Egy évre a kislányom ovijába került egy kínai kislány.

Egyedül kommunikációs gond volt, de azon a gyerekek gyorsan túlléptek.

2015. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amikor még ovis voltam, egyik srácnak az apukája afrikai származású volt. Sosem bántották emlékeim szerint, pedig már 25 éve volt. Általánosban is osztálytársam volt, az anyukája volt az osztályfőnökünk és emlékszem, hogy az utolsó ofi órán megköszönte mindannyiunknak, hogy be és elfogadtuk a fiát. Felsőbbosztályból néha beszóltak neki, de kinek nem? Aki kövérebb vagy épp eláll a füle is éri sérelem. Szerintem inkább különlegesnek fog számítani a többiek között.
2015. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Minden csak a lányod hozzáállásától függ.

Csak egy pl. Sulinkban volt kèt zsírdisznó, az egyiket csúfolták, mert a többi gyerek levágta, hogy megteheti. A másikat soha nem csúfolták, népszerű volt, amolyan osztàly középpontja.

2015. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megnyugtatóak a válaszok, köszönöm! Ha olyan karakán lesz, mint az anyja, akkor nem lesz gond.
2015. nov. 17. 18:35
 9/15 anonim ***** válasza:
A fiam ovijában például egyszerre három ázsiai gyerek is járt (nem ugyanabba a csoportba), mert a szüleik a közeli egyetemen tanultak/tanítottak. Teljesen normális volt a jelenlétük a gyerekek számára. Manapság ez már nem olyan kirívó dolog, de a gyerekek amúgy is normálisan kezelik az ilyesmit. Nekem a kilencvenes években például színesbőrű évfolyamtársam volt, ketten is, egy fiú és egy lány. Elsőre kicsit elcsodálkoztam rajta, de igazából pár nap után már pont olyan gyerekek voltak mindenki szemében, mint akárki más. Csúfolódás az volt, de mindenki mást is csúfolt a többi gyerek. Aki fekete volt, azt azért, engem meg azért, mert szeplős voltam, aki vörös hajú, azt azért, mást meg azért, mert nyuszifogai voltak. Ha éppen egy gyereknek piszkálódó hangulata volt, és összeveszett valakivel, nyilván csúfolta az illetőt valamivel, de ezek az adott veszekedés idejére szóltak, nem voltak állandó jellegűek.
2015. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam osztályába egy félvér kislány jár, aki már itt született. Sajnos van 1-2 olyan kisgyerek, akik csúfolják a bőrszíne miatt, és a tanítók illetve a szülei sem tudnak tenni ellene semmit. A legújabb, hogy migránsnak csúfolják. Szerencsére vannak barátai is, de így is rossz a helyzet. Most éppen pszichológushoz járnak, hátha ....
2015. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!