Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy félig ázsiai kislány...

Egy félig ázsiai kislány mennyire számíthat csúfolódásra oviban és általános iskolában?

Figyelt kérdés
A feleségem vietnami és perpillanat még csak babázunk, de nem árt előre gondolkodni. Tudom, hogy gimnáziumtól kezdve minimum heti két kamasz fiút kell figyelmeztetnem arra, hogy milyen károkat tud okozni egy metszőolló a lábuk között, de addig is el kell jutni, ami félek, hogy döcögős lesz. Messze van még ez is, de jobb felkészülni mindenre.
2015. nov. 17. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha Bp-en laktok, legrosszabb esetben beiratod a kínai iskolába, ott biztos békén hagyják. De nemzetközi magánsulikban sem hiszem, hogy gond, csak ugye az elég drága.

Barátnőmnek is ugyanígy ázsiai félvér a lánya, ráadásul barátnőm nem is tud magyarul, de a sima magyar körzetes bölcsiben eddig nem volt még gond.

2015. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ovis korban nem jellemző a kiközösítés ilyen formája.

Az inkább kisiskolás korban kezdődik és akármi miatt megtörténik. Én is voltam kiközösítve (teljesen normális gondolkodású, jó tanuló, jó magaviseletű, barna hajú és szemű átlag kislányként a szemüvegem miatt...)

2015. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
az egyik legjobb nevű iskolába jár a lányom, egyaránt van kínai, vietnámi és arab osztálytársa is. még csak nem is érzékelnek különbséget egymás közt. pedig az egyik kislány még magyarul is alig tud, mégsem tekintenek idegenként rá. meg se fordul az osztály fejében, hogy a származás gúnyolódásra adhatna okot. a gyerekekben nincsenek előítéletek. ők nem azt látják a vietnámi kislányban, hogy vietnámi. hanem csak hogy gyerek. akárcsak ők.
2015. nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is félvér vagyok de már 30 éves, régebben még nem voltunk sokan, ma már szerintem annyi félvér/külföldi származású van, hogy nem emiatt fog kilógni valaki. Azt nem írtad hol laktok, talán falvakban számít még furcsának a dolog.

Ovis koromban voltak csúfolódók de ott sokan azért nem szerettek mert 4 év alatt 5 különböző óvodába jártam és én voltam a "betolakodó" új. Valaki simán cigánynak gondolt, majd kisiskolás koromban még a tanár is kínainak könyvelt el.

Az első sulimban sok barátom volt, a másodikat utáltam, az volt a világ legrosszabb osztályközössége, a kis klikkek kölcsönösen gyűlölték egymást vagy kipécéztek egy-egy közellenséget, sokáig engem is cikiztek (aztán összefogtam egy másik cikizett csajjal akin az égvilágon semmi érdekes nem volt), úgy emlékszem az elsődleges fogás nem a származásom volt hanem a hajam, a szemüvegem, a ruhám... szóval aki gúnyolni akarja a másikat az a legátlagosabb társán is talál fogást.

2015. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Fugg attol h a varos , falu ahol laktok mennyire elfogadott . Pl pesten megszokottnak mondhato h nem csak magyarok elnek. Hala istennek nem pesti vagyok. 20 eves leszek engem csufoltak az osztalyban is evfolyamon is jo paran. Ezekkel igazabol sem a szulok sem a tanarok nem nagyon tudnak vele mit csinalni. Szolnal de a masik yereket nem igazan fogja meghatni. Reszben "szenzacio" is lesz ahogy irta egy hozzaszolo is. Ez inkabb a fiuk koreben..
2015. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!