Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisgyermekes bérlet miért...

A kisgyermekes bérlet miért nem jár GYED-mellett, (csak GYES vagy GYET folyósítás esetén igényelhető)?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen? :) Mert máshol jár.

Rákérdeztem levélben a dkv-nél, azt írták, hogy "csak", forduljak az önkormányzathoz, ők döntöttek így.

2015. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen... én is ma hívtam fel őket, és felvilágosítottak, hogy aki GYED-en van, az nem számít, majd ha GYES-t kapok, igényelhetek...


Nem értem, nem az lenne a lényege, hogy a kicsivel tudjon az ember olcsóbban tömegközlekedni?

2015. nov. 26. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a munkába való visszaállást támogatnák vele.

Viszont most már gyed alatt is lehet dolgozni, erre hivatkozva kérdeztem rá.

De, nem.

Inkább támogatják azt, akinek nincs is hova visszamennie, az 3 évig közlekedhet olcsóbban,

míg aki ténylegesen tudna dolgozni, azt kizárják az olcsóbb közlekedésből.

Pesten, Miskolcon bezzeg jár GYED alatt is.

2015. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*nem megyek vissza gyed alatt, csak az elvet érzékeltettem volna vele
2015. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

bocsi de gyes mellet is dolgozhatsz !

szal van hova menni

a gyed lehet max is ami klasszisokkal több mint a 25600.- amit a gyesre kapsz

gyet mellet is lehet dolgozni ! és az is csak 25600.- !

2015. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem arról van szó, hanem hogy valakiknek 3 évig jár, aki pedig dolgozott előtte, annak csak 1 évig.

Tehát pont azokat dobják meg +2 évnyi olcsóbb bérlettel, akik csak kivesznek a kasszából.

2015. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Én GYED mellett kapom. 3 hete csináltattam.
2015. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Debrecenben? ??
2015. nov. 27. 07:12
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Én Szfváron lakok, nálunk meg semmilyen olcsóbb bérlet nincs sem csed, sem gyed, sem gyes, sem gyet alatt! Szerintem akkor nekem van a legnagyobb jogom felháborodni. Én annak is örülnék, ha gyes mellett megtudnám venni olcsóbban a bérletet. De, nálunk ilyen nincs. Nekem most jár le a gyedem, megyek vissza gyes mellett dolgozni és meg kell vegyem a teljes áras bérletet, de akkor is meg kellene, ha nem mennék vissza dolgozni, csak gyesen lennék. Sajnos kell a bérlet akkor is, ha nem dolgoznék, mert a fiam a város másik végébe hordom TSMT-tornára és nincs jogsim. Úgyhogy én perkálom a havi 7 ezret bérletre, teljes áron gyed, gyes mellett is.
2015. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, ez hogy kapcsolódik a kérdéshez? A helyi önkormányzatnál reklamálj, ha valami ilyen jellegű igényed van. Egyébként meg, amikor a nagyobbik fiam született (2007-ben), itt sem volt kisgyerekes bérlet. És most sem attól lett, hogy mások orra alá dörgöltük, hogy nekünk milyen sz*r.
2015. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!