Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisgyermekes bérlet miért...

A kisgyermekes bérlet miért nem jár GYED-mellett, (csak GYES vagy GYET folyósítás esetén igényelhető)?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 20:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Úgy kapcsolódik ide, hogy nemhogy örülnének egyesek, hogy van ilyen kismama bérlet gyes mellett, még panaszkodnak. Gondolkodjanak el, hogy akik semmit sem kapnak. Szóval, a Kérdező nemhogy örülne neki, hogy majd gyes alatt igényelheti, még fel van háborodva, hogy neki nem jár gyed alatt. Pedig akkor ezek szerint régen Debrecenben sem volt ilyen. Mit csinálna, ha most se lenne? Egyszerűen hihetetlen, hogy a magyar csak panaszkodni tud, ha kap valamit, az se elég, még többet és még többet.

Én nem panaszkodok, csak leírtam, hogy nálunk egyáltalán nincs ilyen, mégse tettem még ki erről kérdést és őszintén szólva nem is gondolkodtam rajta, én úgy tudtam csak Pesten van ilyen kismama bérlet, de akkor nem. Nemhogy örülnétek, hogy kaptok valamit, még jobban felháborodtok és még követeltek. Eszem megáll. Ha valakinek nem tetszik a véleményem, akkor annak nem tetszik, ez van.

2015. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem vagy érintett a témában, akkor kár hozzászólnod. Nyilván régen nem volt Debrecenben, ezt nem tudom, de nem az idők kezdete óta létezik ilyen. És? Ha van, akkor legyen már logikus, nem? Az nem logikus, hogy egy olyan ellátás mellett jár, ami mellett lehet dolgozni, míg egy olyan mellett nem jár, ami mellett nem lehet (illetve most már igen, de csak egyéves kortól). Természetesen annak is megvan a helye, hogy ezzel a problémával hová lehet fordulni. Mint ahogy te is nyugodtan elmehetsz az önkormányzathoz, és felvetheted azt, hogy nálatok is jól jönne, sokat segítene a kisgyerekeseknek, és felhozhatod példának, hogy ezekben és ezekben a városokban is van ilyen. De nem, te inkább mások orra alá dörgölöd, hogy bezzeg nálatok még ez sincs. És? Ez pont olyan sz*r duma, mint az "Edd meg a spenótot, Afrikában éheznek."
2015. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Huhh, eszembe sem jutott, hogy már egy ilyen kérdés is ilyen indulatokat válthat ki egyes emberekből...


Nem háborogtam, szimplán kérdeztem, mert teljesen logikátlannak tartom, hogy egy kismama bérlet csak bizonyos ellátások esetén jár és nem szimplán a kisgyermekeseknek.


Meg tudom venni, nem erről van szó, de mivel a gyed a fizetésemnek csak egy bizonyos százaléka, jól jött volna egy kis kedvezmény. Csak 2 gyerekem van, így nem állambácsival tartatom el a családomat, én fizetek mindenért, ezért örültem meg amikor láttam, hogy létezik nálunk ilyen bérlet és esetem pofára, hogy nekem ez (sem) jár...

2015. nov. 30. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!