Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít az ilyen...

Titeket nem idegesít az ilyen szülői magatartás? Mi a jó hozzáállás ilyenkor a másik részéről?

Figyelt kérdés
Baba-mama klubban másik anyuka egyszerűen semmiért nem szólt rá szabadon garázdálkodó 2 év körüli gyerekére. Az egy dolog, hogy mindent felborogatott, kiöntött, őrült módra szaladgált a kisebb babák között, az anyuka ült, nézte, bárgyún mosolygott. De amikor már nem tudom hanyadszor ragadta ki erőszakkal a játékokat a kisebbek, többek között a fiam kezéből, akkor már kezdett elborulni az agyam. Én ilyenkor mindig rászólok a saját gyerekemre, elmondom neki, hogy azzal most más játszott, nem szabad, elviszem onnan, elterelem a figyelmét. Na ő semmit nem mondott. Amikor többedszer csavarta ki a fiam kezéből a játékot nem szóltam rá, de egyszerűen megfogtam én is és nem engedtem, mondtam, hogy bocs, de azzal ő játszott most. Láttam, hogy nagyon nem tetszett a nőnek. Nem szóltam neki semmit, de érlelődik bennem, hogy legközelebb fogok hogy nevelje már meg a gyerekét. Szerintetek? Az ilyen csak engem idegesít marhára???
2016. febr. 2. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. En sem szeretem az ilyen birkaturelmu anyukákat. Mindennek van határa.
2016. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha anyuka többedszerre sem szól rá, akkor majd én rászólok, aztán lehet morogni.
2016. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

teljesen felesleges! :) nem fog változni attól, hogy szólsz, sőt neki áll majd feljebb! :)

viszont a 2 évesre nyugodtan szólj rá határozottan, pontosan tudni fogja legközelebb, hogy veled hány méter és ahhoz tartja magát, hidd el, okosak ők, csak hát a nevelés hiánya miatt megteszik amit meglehet :)


én gondozónő vagyok, tudnék mesélni, hány ilyen 2 évesem van most is. kemény munkával azt érem el, hogy a bölcsibe jól nevelt, értelmes, szerethető gyerek legyen. aztán megjön az anyja, és annyi ;)

2016. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van...Sajnos ez most nagy divat, hogy ráhagynak mindent a gyerekre..Csakhogy ez így nem nevelés!!Viszont, ahogy talán előttem már írták, anyuka nem fog változtatni, mert valószínűleg a gyereke viselkedésében nincs semmi kivetnivaló...A klub vezetőnek lehetne szólni, esetleg..De tartok tőle, hogy nem fog változni a helyzet.
2016. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, úgy értettem, az anyja szerint nincs kivetni való a viselkedésben.
2016. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól csináltad, védd a gyereked, én is így szoktam. De ne szólj neki szerintem, neked sem esne jól, ha kioktatnának, még ha jogos lenne is.
2016. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!