Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szülői magatartás...

Milyen szülői magatartás zavar benneteket leginkább, ha valami konfliktushelyzetet (pl. hiszti) láttok szülő-gyerek között?

Figyelt kérdés
Főleg gyakorló szülők véleménye érdekel, de írhat gyerektelen is.
2015. szept. 22. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A legjobban ez a kettő zavar:


1. nem néz oda, nem cselekszik, mert elege van az egészből, nyugit akar, magával akar foglalkozni még ha a gyereke szét is kapja a másikat


2. cselekszik ugyan, de türelmetlen, agresszív. érezteti a gyerekével, hogy rosszkor van baja és piszok nagy nyűg neki, h vele kell foglalkoznia

2015. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-Rögtön türelmetlenül,agresszívan szól a gyerekhez

-kiabál vele,mert azt hiszi ha ő a hangosabb,és mert felnőtt ő "nyer"

2015. szept. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Én többször is vagyok olyan amit az 1. válaszadó leírt, főleg a 2. variáció.

Dehát gondolom ő biztosan tökéletes anyuka akinek az ég világon semmi gondja nincs. Hálás lehet az égnek.

2015. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3.

ha már így megszólítottál: a problémáim ellenére igyekszem nem ilyen lenne a gyerekemmel. és szinte mindig sikerül is. csak egy kis tudatosság meg szeretet kell hozzá. mert problémái mindenkinek vannak (nem biztos, h szívesen cserélnél velem), de azokról nem a gyereked tehet. akkor miért kell, h ő igya meg a levét?!


1.

2015. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem ilyen lenni*
2015. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyerekem még csak a hasamban van, szóval így olvasd a válaszom, elméletben én is nagyon okos tudok lenni:)


Most láttam egy kb. 5 éves kislányt az egyik rokona nyakában ülni, tépte a haját elég durván, ő meg egy jó darabig hagyta. Rossz volt nézni, azt gondoltam, hogy én már rég levettem volna a nyakamból, és elvettem volna a póniját. Nem szeretem hallgatni az üvöltő, hisztiző gyereket, de azt még rosszabb nézni, ha azért, hogy ezt ne csinálja, mindent ráhagynak.

A testi bántalmazást, és nagyon aggresszív viselkedést elítélem, de fogalmam sincs, hogy mennyi önkontrollom marad majd a saját hisztiző gyerekem mellett.

2015. szept. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem zavar, hanem elítélem azt aki veri a gyereket, vagy verbálisan bántja, úgy beszél vele, mint a kutyával.

Egy 2 perces jelenet után nem szoktam általánosítani. Én annyira ostoba dolognak tartom, mikor anyukák a mellüket döngetik és a másik minden mozdulatát fikázzák, mert szerintük rajtuk kívül senki nem tud gyereket nevelni.

úgy vettem észre,ha hisztiző gyereket látnak az emberek már húzzák a szájukat, az teljesen mindegy mi az anyuka reakciója.

amit az 1. válaszoló írt az 1 anyuka fáradt, 2 a gyerek egész nap a fején pörgött, anyuka ideges. Voltam már, mindkettő, de nem ez a jellemző.

2015. szept. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es, félreértetted, nem arról szól, hogy valakit leszólunk egy hisztis gyerek miatt, sem a 2 perc alatt levont következtetésről. Nem mintha ha te nem pont azt írtad volna, ami téged zavar, hogy pl. veri a gyerekét, vagy csúnyán beszél vele. Ezt is azonnal látod, rögtön levonod a következtetést, nem? :)

Személyes véleményt kértem arról, mi zavar egy ilyen jelenetnél, a hiszti csak példa. Jellegzetes szülői attitűdökről van szó. Az enyém is szokott hisztizni, van, hogy nem jön tovább, mert megsértődik, én meg vonszolom, és még sorolhatnám, amiket rosszul csinálok...ez benne van a pakliban.

Engem a tehetetlenség minden formája zavar, ha szülőről van szó. Legyen az gyámoltalanság, vagy a düh megnyilvánulása, egyik se tetszik. Legjobban az zavar, amikor a gyerek azt csinál a szülővel, amit akar.

Köszönöm a válaszokat.

2015. szept. 22. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!