Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor a mi a helyzet a...

Ilyenkor a mi a helyzet a védőnővel?

Figyelt kérdés

Másfél éve költöztünk a jelenlegi lakhelyünkre, az akkor még pár hónapos gyerekkel. Az előző védőnő minden elérhetőségünkkel átadott bennünket az itteninek.

Őszintén szólva, nem hiányzott, a gyerekorvos így is, úgy is havonta, max két havonta látja a gyereket, ha kérdésem van, ő hívhatom.


A közös udvarban az egyik szomszédnak közel hasonló korú gyereke van, hozzájuk jár ki. Ma ez a szomszéd megállított, hogy a védőnő mondta neki, hogy hozzánk is szeretne jönni. Kérdeztem, hogy miért vele üzent, amikor 10 méterre van a két ajtó egymástól, illetve tudja a telefonszámunkat is. Tanácstalanul mondta, hogy fogalma sincs, csak gondolta szól, hogy szóba kerültünk.


Én nem kerestem és nem is áll szándékomban, de ha keres, akkor szívesen látjuk.

Mi történt? Eddig hanyagolt néhány címet, aztán rádörrent a főnökség?


Ránk nézve mit jelenthet? Ő nem keres minket, de esetleg szól a gyámügynek? (Mondjuk jöhet bárki, nem gond, legrosszabb esetben nem lesz rend, de úgysem tudnak mibe belekötni, nem tartok a hatóságoktól.)


Fura ez az egész nekem.


2016. febr. 9. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ő.dolga lett volna keresni téged.

Egyébként pedig titoktartási kötelezettsége van, nem beszélhet ki téged másokkal.

2016. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ezen annyira görcsölni, hívd fel, hogy vártad, hogy ő keres, ez a számod, hívjon nyugodtan. Aztán kimegy, beszélgettek és ennyi. Nálunk is ez van, hogy az új védőnő ránk se néz, időnként telefonál, hogy minden rendben van-e. Az előző ehhez képest havonta jött. Melyik hogy.
2016. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A) Hagyod, nem gondolkodsz ezen, ha keres, keres, ha nem, nem.

B) Felhívod és beszélsz vele.


:)

2016. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felénk az a szokás, ha valaki ideköltözik akkor bejelentkezik a dokinál, védőnél, hogy megérkezett. Lehet nálatok másképp van. A havi, éves, stb státuszra az időpontot ő adja, de ha nem szólsz neki, hogy itt vagyok akkor nem biztos, hogy tudja, hogy már kereshet. Az egy dolog, hogy ő átvett a korábbi védőtől, de azért nem árt, egy "halihó, itt vagyok", hogy ne feledkezzen meg rólad. Azért sokan lehetnek a körzetében.


Én a helyedben bementem volna hozzá. Lehet várt téged. El is keverhette a telefonszámod, stb...

2016. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!