Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek az anyósommal? Nem...

Mit tegyek az anyósommal? Nem lehet vele beszélni. Ötlet?

Figyelt kérdés

Ő mindent jobban tud, mert ő "pedagógus" (alap valasza mindenre). A gyermeket imadja, de nem "érzi" (szoritja, amikor az leszallna). Mindenkinek elmond mindent (ezzel van a legkisebb bajom), elmentek ismerossel setalni, ismeros azzal jott vissza, hogy vegig engem meg a ferjem szapult (nekem nem tud ilyeneket mondani, mert en menekulok a beszelgetes elott, tudom mi a vege, a ferjem is).

Felek hogyha nagyobb lesz a baba, akkor eszreveszi, hogy mas "szemben" meg mas az ember "mogott" (masik nagymamat is elmondta mindenbe, szemben meg jajj de kedves)

felreertes ne essek, en szeretem, es baba elott sose volt ilyen problemank (keveset talalkoztunk), de abszolut nem hallgat ram semmiben. ja, es bagozik a gyerek elott, aki nagyranyilt szemmel nezi (egy eves :((). en szivem szerint azt mondanam, hogy elotte ne, es utana rogton mosson kezet, ne fogdossa úgy) (ja, es persze ragyujtott a jatszoteren is...)

kerlek, mondjatok hogy hazsartos vagyok, es nincs okom aggodni, es tulreagalom :(


2010. ápr. 1. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Költözzetek el!
2010. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

masik varosban lakunk, csak heti 2-3 napra "felhozzak" :(

hetvegere

egyik heten egyik nagyszulo, masik heten masik, mert rettenetes balhe volt, amikor mindketten ittvoltak.

csak az aposom is minden nap kerdi hogy mikor johet fel az anyosom..ennel jobban nem tudom leszoritani a latogatast

es.. akarmilyen is, nekem nem volt nagymamam, es barmilyennek orultem volna, es nem akarom egymastol eltiltani vagy ilyesmi..

2010. ápr. 1. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem reagálod túl. Én sem szeretném, hogy a születendő babácskámat egy büdöskezű nagyi fogdossa.

Ha a férjed is bele mer vágni, meg kell mondani a nagyinak, hogy mit gondoltok. A hetvenes meg a nyolcvanas éveknek régen vége...sokunk szívta akkor a szülők tetves füstjét. Meg kell vele értetni hogy ez a ti gyermeketek elsősorban. Basszus ha meg pedagógus akkor tudhatná, hogy a passzív dohányzás mennyire előnyére válik a kisunokájának. Meg kell neki azt is mondani, hogy tudjátok, miket beszél a hátatok mögött és ez nem ok. Különösen azért sem, mert ti sem kötitek az ő dolgait mások orrára.(pl. cigi a babka mellet)A másik, hogyha téged szid hát tegye de a saját gyerekét is???!!!Na ha ezen besértődik és nem érti meg akkor jobb ha megint messze megy.

Ne menekülj a beszélgetés elől és légy erős mert sok ilyen manipulatív ember van mint az anyósod és addig megy el amíg engeded...

2010. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem manipulativ, csak megkeseredett..60 eves embereket nem lehet megvaltoztatni..csak besertodik.. probaltam vele, de nem erti meg :(
2010. ápr. 1. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor passz. De hát akkoris beszélni kellene vele valahogy ha nem vagytok boldogok azzal ami van. Meg kellene értenie hiszen a babácska a tietek és ti tartoztok érte felelőséggel elsősorban.
2010. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hat..ferjemmel beszeltem, azt mondta nem engedi, hogy egy napnal tovabb itt legyen.

Mindketten egyetertunk, hogy nem ertene meg, csak megsertodne.

Remelem ez megoldja.

Viszont rosszul erzem magam, mert nekem nem volt nagymamam, a fiamnak ketto is van, jó lenne, ha..szoval erezne.. mert szeretni meg tenyleg szereti.

probalom megedesiteni azt a kis idot

koszi a valaszt, nehez am ez.

2010. ápr. 2. 09:42
 7/7 anonim válasza:
Szia!Én is ebbe a cipőbe jártam.Mindent jobban tudott,szervezte a programunkat.De egyszer csak elszállt az agyam és közöltem,h tudom h szereti meg minden,de én szültem,én tudom mi a jó a babának,mi kell neki.Egy nagy veszekedés volt,azóta ő a legjobb anyós a világon.Akkor rossz volt,de megérte!Remélem sikerül megoldanod ezt a helyzetet!Drukkolok!
2010. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!