Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik anyuka hozzáállása a...

Melyik anyuka hozzáállása a normális?

Figyelt kérdés

Most 2 hónapos baba mindkettő, tápszeresek, egy napon születtek.


1. A babát 1 hetesen hagyta először a nagyival egy órára, amikor elment mellszívót venni. Minden héten 3 órát elmegy otthonról (vásárolni, ügyeket intézni, barátnőzni), ilyenkor apuka vigyáz a babára (már tápszeres). Ha ismerős, rokon jön engedi neki megfogni a babát és megetetni cumisüvegből. 7 hetesen egész éjjel az anyósára hagyta a picit, mert a húga férjhez ment és ott akart lenni a lagziban és az esküvőn. A baba is fontos neki, de azért mellette házimunkát végez és minden nap főz.


2. Még soha nem hagyta magára a picit, néha az apukának engedi megfogni, a tápszert sem adhatja neki más. Egész nap a picivel alszik, sétál, házimunkát nem végez, a babán kívül semmi nem érdekli. Ha a férjével sétálni viszik a babát, akkor sem ugrik be a boltba, ha a férje vigyázna a bolt előtt a picire (szűk a bejárat, babakocsival nem lehet beférni.)


2016. máj. 13. 04:50
1 2 3 4
 1/32 Bella169 ***** válasza:
66%

Mind a kettő normális.

Én pl a kettő között voltam. Olyan voltqm mint a másodikde a boltba beugrottam ha az apja kinnt volt vele és végeztem házimunkát os.

Mára lassan 9 hónapos. Ha összeadnám azt az időt amikor nem voltam vele talán meglenne 24 óra. De csak talán nagyon határeset. Az elején rettenetesen nehezemre esett kiadni kezemből.

Az etetést tuti nem engedtem volna másnak. Bár ő anyatejes volt de a mai napig én etetem mert nem fogadja el mástól pedig kap már több mindent.

Nekem nem megy hogy elmenjek mellőle. A napokban elemntem orvoshoz. Alig volt 2 óra. Az apukájával volt aki teljesen el tudja látni. Mégis nagyon hiányzott és már alig vártam hogy hazaérjek.

2016. máj. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem azért bőven van átmenet is, aki engedi másnak is megfogni a picit de azért nem hagyja ott egész éjszakára. Nem mondom, hogy ez nem lenne normális mert az, mindenki maga tudja, hogy mi fér bele és mi nem. De szerintem a legtöbb anyuka a kettő között van valahol.

Én is el szoktam menni 1-2 hetente 2-3 órára, addig apuka van a babával aki most 8 hónapos, de éjszakára nem hagytam még itt és nem is tervezem.

2016. máj. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

mindkettoben vannak olyan elemek ami szerintem normalis es vannak olyanok amikkel.nem.ertek egyet. es mivel mindenkinek mas a normalis, nem is baj ez, nem vagyunk egyformak igy szep az elet :)

az egyetlen ami nem normalis ha valaki allandoan mas anyukak viselkedesen kattog. a sajat gyermekevel foglalkozzon mindenki ne azzal h mas anyuka mit es hogyan csinal.

2016. máj. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
29%

Számomra az első, a másodiknak túlzó a hozzáállása, de ha a családnak így jó, akkor nincs vele gond.


Emgem sok támadás ért, mert kívülről olyannak tűnök, mint a 2. Aki belelát az tudja, hogy azért, mert a lányom senkivel nincs el rajtam kívül. A senki alatt tényleg senkit kell érteni, az apjával, testvérével is max 3-5 percet van el nélkülem. A helyzetet fokozza, h kruppos is, ha sokat sír, akkor fullad.

2016. máj. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
Miért érzem úgy, hogy te az első vagy? Amúgy mindenki azt csinál, amit akar, számomra mindkét eset túlzó.
2016. máj. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettőben van amivel nem értek egyet, de eltudom fogadni...
2016. máj. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem az első az egészségesebb hozzáállás, a második nekem mártír anyuci.
2016. máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

A kettő között normális számomra.


2 hónapost eszembe nem jutott volna másra hagyni éjszakára (ráadásul nem is az apjára), és heti többször se vágyódtam el mellőle.


De az is abszurd hogy valaki a gyerek apját ennyire kizárja.

Az valóban nem túl szerencsés ha kézről kézre jár egy picur (tévedés hogy ilyen korán szoktatni kell), de az apa nem idegen. Az az ideális ha ugyanúgy kiveszi a részét.

2016. máj. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
33%
Első. A 2. nekem is a mártír anya..
2016. máj. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
54%
Semmi baja nem lesz a 2 hónaposnak ha egy éjszakát a mama vigyáz rá....
2016. máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!