Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik anyuka hozzáállása a...

Melyik anyuka hozzáállása a normális?

Figyelt kérdés

Most 2 hónapos baba mindkettő, tápszeresek, egy napon születtek.


1. A babát 1 hetesen hagyta először a nagyival egy órára, amikor elment mellszívót venni. Minden héten 3 órát elmegy otthonról (vásárolni, ügyeket intézni, barátnőzni), ilyenkor apuka vigyáz a babára (már tápszeres). Ha ismerős, rokon jön engedi neki megfogni a babát és megetetni cumisüvegből. 7 hetesen egész éjjel az anyósára hagyta a picit, mert a húga férjhez ment és ott akart lenni a lagziban és az esküvőn. A baba is fontos neki, de azért mellette házimunkát végez és minden nap főz.


2. Még soha nem hagyta magára a picit, néha az apukának engedi megfogni, a tápszert sem adhatja neki más. Egész nap a picivel alszik, sétál, házimunkát nem végez, a babán kívül semmi nem érdekli. Ha a férjével sétálni viszik a babát, akkor sem ugrik be a boltba, ha a férje vigyázna a bolt előtt a picire (szűk a bejárat, babakocsival nem lehet beférni.)


2016. máj. 13. 04:50
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
53%

10, akkor se ha az egész életében a nagyi neveli, ha olyan az anyja hogy jobb is, hogy nem ő foglalkozik vele, de nem ez volt a kérdés.


Nekem egy hajszálnyival sem szimpatikusabb a kalákában gondozás annál, hogy anyuka kisajátítja a gyereket.

Szélsőséges mindkettő.

Kettő között félúton, de a leginkább normálisnak azt tartom, ha anyuka és apuka közösen gondozzák a babát, elsősorban csak egymásra hagyják (főleg amíg ilyen pici - 2 hónapos de már lehet több kézben volt, mint ahány f-t a falu kvaja fogott...).

2016. máj. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
76%

Az első elfogadottabbnak tűnik, de én a másodihoz közelítettem. Semmi köze hozzá a mártírkodásnak. Extra hasfájós volt 3 hónapos koráig, napközbe alig aludt. Házimunkát nem is tudom hogy csináltam, de megoldottuk. Lagzit senki nem tartott, így nrm éreztem szükségét éjszakai dorbézolásnak. Nagyik nincsenek. Az apját nagyon enehezen lehetett hozzászoktatani a picihez. Alig merte kézbe venni. Ha sírt még 2 hónaposan is megíjedt inkább gyorsan engem hívott. Babakocsiban eleve rosszul aludt. Szóval a boltos esetnél nem akart volna kinnt maradni a picivel. Inkább ő megy be. Kövezzetek meg miatta, de ettől nem érzem magam szar anyának.

Ha van az embernek segítsége, akkor minek a gyerek ha lepasszoja.

Ha nincs segítség, akkor pedig csak mártírkodik az a szerencsétlen.

Igazából az ilyen kérdéseknek nincs semmi értelme.

2016. máj. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom, te vagy az egyes :)

Nekem mind a kettő bőven normális, mindenki úgy él, ahogy jónak érzi. Ami nem normális: pl éhezteti, üti, megvonja tőle a testi közelséget, nem reagála sírására - ez a nem normális kategória. Nem az, amiket fent leírtál.


Nem csak úgy lehet jól csinálni, ahogy te csinálod. Majd idővel megtanulod :)

2016. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%
Egyik sem szimpatikus.
2016. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%

Butácska sugalmazó kérdés, az 1-est magasztalod, a negatívabb dolgokat is pozitív köntösbe bújtatva tálalod, a 2-est meg szó szerint áztatod, alázod.


Így nincs értelme a kérdésnek, mert mki látja, h azt szeretnéd, ha az 1-esre jönnének a szavazatok.

2016. máj. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
93%

az 1-es anuyka leírása is mindjárt másképp hangzana, ha így írnád:


Az 1 hetes babát képes volt otthon hagyni, ráadásul minden héten órákra eltűnik otthonról. Még nem volt 2 hónapos, mikor egész éjszakára lepasszolta a nagyira, h ő kiruccanhasson bulizni.

szóval érted, nagyon nem mindegy a megfogalmazás.. Az első anyukát minden mondatodban mentegeted, h de mellszívóért ment el (nem a sétálgatni a városba meg körmöshöz) meg a húga esküvőjére, mert ő olyan nagyszerű ember, h mindenképp ott akart lenni.


És persze végez házimunkát, minden nap főz.


A 2-esről miért nem írtál semmi pozitívat?

2016. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az előző válaszolóval,nagyon feltűnő az állásfoglalás az első eset mellett.

Amúgy mindkettő lehet normális,de ez szubjektív.

Amúgy amikor nagyon dolgoznak az anyai ösztönök,könnyű a második esetet produkálni:)

Ennek ellenére túlzás,hogy így ki van zárva az apa,meg bárki más,de az is,amikor boldog-boldogtalanra rá van bízva a gyerek.

2016. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
82%
Egyik sem teljesen "normális", mindkettő inkább szélsőséges eset, és az arany középút lenne megfelelő. (más kérdés hogy pl. anyatejes babával nem is teheted meg azt hogy 1-2 óránál hosszabb időre elmenj a baba nélkül az elején)
2016. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
32%

"házimunkát nem végez"

...

Akkor mi lehet ott?

2016. máj. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
83%

""házimunkát nem végez"

...

Akkor mi lehet ott?"


Rend, tisztaság, finom meleg étel... ki mondta hogy csak a frissen szült viheti a háztartást? 2 hónapos (hasfájós, rosszul szopizó) gyerek mellett én se csináltam semmit hétköznap, csak hétvégén tömbösítve, amikor az apjával meg tudtuk osztani a "gyerekfelügyeletet", de akkor se vittem túlzásba, mégse evett meg minket a kosz, szemét. Hétköznap sok kupit az egész napos szoptatással nem csináltam, az ebédet rendeltem, mosogatnivaló szinte nem volt, mosást intéztem csak, férjem a porszívót, esti felmosást...

2016. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!