Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hasfajos a 10 napos lanyom....

Hasfajos a 10 napos lanyom. Mitol?

Figyelt kérdés
Szerintetek mit csinaljak? Mit adjak neki? Van az a mecsek tea, az szerintetek jo ra?
2016. jún. 30. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Leírom, amit én csináltam, de csak részben követendő :)

- kb. 10 naposan kezdődött, minden evés után 1-2 órát ordított a 2. fiam.

- fejtem az anyatejet, hogy ne azért ordítson, hogy nem tudja megenni mellből - ordított

- vettem infacolt, hátha a levegőnyelés: ordított

- vettem biogaiat, hátha a bélbacik segítenek: ordított

- colief, hátha a laktóz az oka, mert büdit is pukizott nagyon: ordított

- hordoztam, de nem volt nyugodt úgy, mint a bátyja anno, látszott, hogy gondja van - éjjel sem nappal sem aludt csak 1-1 órát

- kizártam a kajákat 3 hete már, amik gondot okoznak anyatejnél,: ordított

- vettem neki tápszert, Milumil HA start: jól lakott, bealudt, majd ordított

- doki írt fel neki Humana GI laktózcsökkentett tápszert, nem ordított, de 1,5 óra múlva éhes volt

- anyatejet kapott: ugyan úgy ordított

- 1 hónapos korában napokog nem kapott anyatejet, csak Humana GI és Milumil HA keveréket: jól lakott, bealudt és nem ordított.

- elhagytam a Humaná-t, maradt Milumil Ha és az anyatejet lefagyasztottam, aztán kidobtam: a fiam 12 órát aludt éjjel és teljesen megnyugodott napközben is

- DE! 2 óránként evett kevesebb adagokban napközben, mert azonnal visszabukta, ha a "normál" adagot tettem elé, ami 3 óránként kellene, ez így ment a hozzátáplálásig, csak ez vált be.


A nagyobb csak azért ordított, mert fájt a hasa neki is, de inkább éhes maradt, ő 4 hónapig fejve kapta az anyatejet 3 óránként. A szélhajtó teák nem váltak be nem is az volt a baja.

2016. jún. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit kene csinalnom, nagyon nyugos, huzza fel a labat allandoan, most alszik. De fel3 ots fent vagyunk. Este visszabukta a tejet. Gondoltam azert nem kakal mert nem volt mit. Tegnap is eleg nehezen ment, de adtam neki teat, majd a mamajat 2x is lekakalta.

Nem nagyon akarok neki mast adni csak anyatejet. :(

2016. jún. 30. 07:09
 3/6 anonim ***** válasza:

tarts ki! lehetőleg ne adj tápszert anyatej helyett, örülj, hogy van! próbálj kizárni bizonyos ételeket, masszírozd, simogasd a hasát, nézz babamasszázs videót, keress szoptatási tanácsadót! lehet, hogy simán a nagy melegtől van.

a mecsek tea lehet, hogy jó, de én áprilisi gyerekemnek 1 éves koráig nem adtam se vizet te teát, csak anyatejet folyadéknak és később tápszert (még mindig szoptatás mellett), de nem akartam, hogy az itatás miatt leszokjon a szopiról. sosem száradt ki nagy melegben sem, csak gyakran szopizott.

2016. jún. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tejet mellőt az étrendedből. Sok babánál beválik. Igaz az én fiam tápszeres de a tejmentes tápszer vált be. Dr bármi okozhat szoptatott babánál hasfájást pl tojás, gyümölcslé, csoki.
2016. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
általában 3 fő ok van,vagy hasfájós mármint a tipikus éretlen emésztőrendszer miatti ami 3-4 hónapos korban múlik el,vagy laktóz érzékeny erre vannak laktáz enzim cseppek, vagy tejfehérje érzékeny nálunk pl. ez volt hasfájás-reflux tünetekkel ekkor diétázni kell nemcsak konkrét tejtermékekre hanem mindenre ami tartalmaz,tejet,tejport,savót,savóport,tejsavót,nyomokban tejet. első körben csak alaposabb büfiztetést,hasmasszirozást,melegítőpárnát, espumisant próbálnék aztán mennék a laktóz-fehérje vonalra
2016. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk minden nap eddig megittam egy pohar kakot... Most meg csak egy felbogrevel, de akkor nem iszom meg a masik felet, meg holnap nem is fogok, meglatjuk mi lesz :)
2016. jún. 30. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!