Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen kisgyere...

Mit lehet tenni ilyen kisgyerekes barátnőkkel? Érdemes megpróbálni visszaszerezni?

Figyelt kérdés

Van két kisgyerekes barátnőm, akikkel középiskola óta barátok vagyunk.

Az én családom régen is nagyon jó anyagi körülmények között élt, most pedig, hogy már a férjemnek is egy jól jövedelmező munkája van, mondhatom úgy, tényleg jól élünk.

A barátnőkkel ez sosem téma. Tudni, tudták, de én sosem dicsekedtem, így elvoltunk.

Viszont amióta gyerekeink vannak, megváltozott az egész. Észrevettem,hogy kevesebbet hívnak, ritkán találkozunk, noha lenne azért rá idő stb. Pár napja az egyiküknél (vele vagyok a legjobban) határozottan rákérdeztem,hogy mi a baj, ne kerülgessük azt a bizonyos kását, és ha elcsesztem valamit mondja meg. Ő meg volt annyira őszinte, hogy én nem igazán változtam, de a körülményeim igen, és bizony irigy rám, amikor látja, hogy a fiam milyen ruhában jár, vagy,hogy hányszor megyünk nyaralni, vagy,hogy bizonyos dolgokat, amikre ők esetleg hónapokig spórolnak, mi rögtön megvesszük. Mondtam,hogy én ezekkel sosem dicsekedtem, ő is elismerte,hogy tényleg nem, meg hogy nyilván nekem ezek természetesek, és ha szóba is került ilyesmi, és pont úgy is beszéltem róluk. Szerinte a másik barátnőnket is ez zavarja. Mert,hogy a gyerek az más. Régen nem zavarta, hogy nekünk jól megy, de amióta gyerek van, azóta más.

Eléggé szíven ütött, mert köztünk ezt tényleg nem volt téma eddig, és eléggé jó barátnők voltunk.

Most meg nem tudom mit tegyek? Menjek még utánuk, vagy próbáljam elfogadni?


2016. júl. 31. 06:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne feszegesd a témát, találkozzatok, ahogy adódik.

Nem az a baj, hogy maguk miatt irigykednek rád, hanem inkább a gyerekeik miatt lettek érzékenyek a témára.

2016. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!