Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Őszintén, szerintetek...

Anyukák! Őszintén, szerintetek melyik a könnyebb: 8 órában dolgozni a munkahelyen, vagy otthon gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal vitatkoztunk erről tegnap este, és kíváncsi lennék gyakorló szülők véleményére. Nekünk még nincs gyerekünk, de tervezzük.

A párom már dolgozik, én most ősszel fogok végezni az egyetemen.


Tegnap este beszélgettünk és a párom azt mondta, szívesen maradna itthon ő a gyerekkel (ha majd lesz), mert szerinte a munkánál az is könnyebb. Ő gépészmérnökként dolgozik, én ápolónő leszek, ha végzek. Igazából úgy jött fel ez az egész, hogy panaszkodtam a kórházi körülményekre (hogy mennyire lehetetlen helyzetben van az egészségügy, nincsenek eszközeink, normális felszerelések, még gumikesztyű se jut mindig, stb), erre a párom azt mondta, hogy úgyse kell sokáig csinálnom, mert aztán ha gyerekünk lesz, nekem milyen jó és könnyű életem lesz, itthon babázhatok. Mondtam neki, hogy szerintem el van tévedve, egy gyerekkel még nehezebb lesz, az nem 12 óra műszak, hanem 0-24 és egyáltalán nem olyan egyszerű dolog felelős szülőnek lenni. Erre mondta, hogy hát pedig ő szívesebben maradna itthon a picivel, irigyel is érte, hogy én lehetek itthon, mert szerinte igenis könnyebb gyesen lévő apukának lenni itthon, mint a munkahelyen dolgozni heti 5 napot. Mert itt csak egyetlen egy dolga lenne: a gyerekre figyelni és a gyerek igényeit kielégíteni. A munkahelyen viszont rengeteg feladata van, nem csak egy, szóval szerinte teljesen egyértelmű, hogy melyik az egyszerűbb feladat.


Ebben végül is nem tudtunk egyetérteni, ezért azt mondtuk, hogy oké, akkor kérjük ki olyanok véleményét, akik már próbálták mindkettőt.


Tehát Anyukák, arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mi a nehezebb: éveken keresztül otthon lenni a gyerekkel egész nap, vagy heti 5 napot dolgozni egy munkahelyen?



2016. szept. 1. 07:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan maradhat a párod is majd otthon, a törvényi keret is megvan hozzá, megoszthatjátok a gyed-et.


Pü-i területen dolgoztam, stresszes, feszes tempójú, sok határidős meló... És igen könnyebb volt, mint itthon.

De attól még élvezem.

Na nem az éjszakázást, meg a betegágy melletti gyomorgörcsös virrasztást.

2016. szept. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek és szülőfüggő.


A lányom fárasztóbb volt, mint a munka.

Most a fiammal könnyebb, pedig a lányom is itthon volt egész nyáron (már ovis egyébként). De én is máshogy állok hozzá, sokkal kevésbé vagyok görcsös, sok mindent lazábban kezelek. Ezt a munkahelyen ugye nem lehet :-)


De mért ne maradhatna egyébként ő is otthon? Ha már nem szoptatsz, tudtok cserélni :-)

2016. szept. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Volt erről egy kérdés nem olyan régen:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Nem a gyerek igényeinek kielégítése a fő gond, hanem azok összeegyeztetése a főzéssel, háztartással, a család többi tagjának igényeivel :-)

2016. szept. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Igazából fel is ajánlotta, hogy marad ő itthon a picivel.

De én ápolóként egyedül nem keresnék annyit, hogy el tudjam tartani magunkat. Az ő mérnöki fizetésének nagyjából az 1/3-át keresem meg havonta... Viszont azt mondta, ha kimennénk külföldre, ott ápolóként jóval többet keresnék, mint ő most itthon mérnökként, és úgy nem lenne gond a pénz sem. Tehát azt javasolta, hogy ha szerintem könnyebb a munka, mint a gyereknevelés, akkor suli után menjünk ki együtt külföldre, és majd ő marad a babával, én meg bőven kereshetek kint annyit, amiből fedezem a család kiadásait.

2016. szept. 1. 07:38
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

Nézőpont kérdése. A munkahelyen dolgozni azért könnyebb, mert ott csinálod, amit csinálsz, nem szakítanak közben állandóan félbe, és csak a munkával foglalkozol. Otthon más a helyzet, a párod el van tévedve kicsit. Nem csak a gyerek van ugyanis. Az ebéd nem főzi meg magát (ja, tudom, lehet rendelni, de az sokszor olyan is, illetve ha a gyerek is elkezd enni, neki nem adsz akármilyen rendelt szart, ami ki tudja, miből van), a mosatlan edény se lesz magától tiszta, a mosott ruha nem teregetődik ki, kúszó-mászó gyerek mellett nem árt minden nap porszívózni, meg heti minimum kétszer felmosni. Ezek az alap dolgot, de mindezt csináld úgy, hogy közben a szemed le nem veheted róla, illetve utánad visít, vagy éppen a lábadba csimpaszkodik. Akármibe kezdesz bele, biztos, hogy 2 percen belül félbeszakít, és mindent 8 részletben csinálsz meg, 5x annyi időt alatt, mint amúgy. Ha ráadásul rossz alvó, mint az enyém, akkor emellé még 8 éjszakai ébredés is társul, ami végképp marha könnyű.

Olyan szempontból viszont nekem könnyebb, hogy a lányomat imádom, így mindezt szívesen csinálom végig vele,és nekem az is jó, hogy rugalmasabb a napom, kb. csak az alváshoz kell alkalmazkodni, de az is mehet akár babakocsiban, ha egész nap nem vagyunk otthon, minden más megoldható. Én a monotonitást viselem nehezen, hogy 9re beérni, 5ig ott lenni akkor is, ha amúgy 3kor végeztél, minden nap ugyanazzal foglalkozni, ugyanakkor hazaérni, semmire nincs idő stb. Szóval nem mondom, hogy könnyű otthon, mert nem, a munkahely nyugisabb, de én százszor jobban élvezem ezt, nem vágyom vissza kicsit sem.

28N, 14 hónapos kislány anyukája

2016. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Én is mondtam neki, hogy nem csak annyi lenne itthon a dolga, hogy kizárólag a gyerekre kell figyelnie. Mellette mosni, főzni, takarítani, bevásárolni, vasalni, és éjszaka kelni a gyerekhez, ha felsír, hogy "Apaaaaa, rosszat álmodtam! Apaaa! Pisilni kell! Apa, fáj a hasam!" vagy akármi más miatt felébred szegény. Ez nem olyan, mint a munkahelyén, ahová bemegy reggel 8-ra, ott ül mondjuk délután 4-ig, aztán 5-re hazaér és onnantól pihenhet. A gyereknevelés nem 8 órás műszak, de még csak nem is 12 órás, mint az enyém... egy gyerek mellett 0-24 ott kell lenni, és itt nincs olyan, hogy "hétvége" meg "szabadnap".


Szerinte mindezzel együtt is sokkal könnyebb itthon lenni, ő úgy érzi, ráérne főzőcskézni, gépezni, játszani a kicsivel, és semmi különösebb nehézséget nem jelentene ez a számára. Igazából szerintem azt hiszi, hogy így éveket tudna itthon pihenni. :)


Azt mondta, ha tudná, hogy én biztosítom az ehhez szükséges anyagi hátteret, akkor egy percig nem lenne kérdés a számára, hogy ő szívesebben maradna a gyerekkel.

2016. szept. 1. 08:13
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Hiába magyarázol neki, nem fogja elhinni neked, hisz neked sincs benne tapasztalatod. Az ilyen "apukák" csak abból tanulnak, ha beledobják őket a mély vízbe.

De őszintén, ilyen alaknak nem szülnék, hogy aztán kialvatlan fejjel, totál elcsigázva azt hallgassam, hogy nekem milyen könnyű itthon és ő úgy cserélne velem, de "nem tud" mert túl keveset keresek. Azaz még az is az én hibám, hogy nem "lóghat" a gyerekével.

Gondold át!

2016. szept. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

A 8 órás munka 10000000x könnyebb!

Bemész eltelik eljössz, azt csinálsz amit akarsz. Van hétvége, ünnep, éjszaka, alhatsz, oda mész ahova kedved van, órákig sorolhatnám :)


A baj a párod elgondolásával, hogy majd a 8 óra után mehetsz haza utánuk takarítani, fözni, mosni, mert ö babázik nem ért rá ;)

2016. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Munkahelytől és gyerektől függ. Nekem 5 hónapos a kisfiam, előtte olyan munkakörben dolgoztam, ahol értékesíteni kellett. Megvolt a terv, ha nem ment, sokszor kaptunk lecseszést, büntetést, sok volt a megaláztatás. Sokszor éjszaka és hétvégén is az járt a fejemben, hogyan tudnék többet értékesíteni. Mivel ez stresszes volt, nekem könnyebb itthon.

Viszont itthon is van dolgom, napi kétszer főzök (vacsorát + a férjem és a saját másnapi ebédem), mosok, takarítok. Utóbbi kettőt munka mellett is kéne, de a főzést nem vállalnám.


Az én páromban is felvetődött, hogy ő jönne GYED-re a picivel (ő is mérnök). Mondtam neki, hogy oké, de akkor övé a bevásárlás, csekkfizetés, főzés, mosás, takarítás. Így már nem akarta annyira. Viszont barátnőméknél jól működött, hogy a pici 8 hónapos korától ő ment vissza dolgozni, a picivel a férje volt otthon, mindent megcsinált. Még ebédet is csomagolt mindennap a barátnőmnek.

2016. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

Én a munkahelyemre jártam pihenni. Itthon meg várt a másik műszak, ami még éjjel sem ért véget.

Inkább dolgoznék, mint itthon legyek.

2016. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!