Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti támogatjátok vagy ellenzite...

Ti támogatjátok vagy ellenzitek a kollektív büntetést?

Figyelt kérdés

Például a testvérek veszekednek, a szülők pedig nem próbálják meg kideríteni, hogy kinek van igaza, hanem mindkettőre rászólnak, hogy hallgasson vagy megbüntetik.


Vagy még jobb példa: egy osztály egyes tagjai (az is lehet, hogy elég sokan, de nem mindenki) valami rosszat tesznek, erre egy tanár az egész osztályt megbünteti.



2016. szept. 14. 20:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:

# 65: Igaz, ezeket a példákat a felnőttekkel jobban megértik, mert számukra a gyerekekkel ki lehet cs*szni, lehet igazságtalannak lenni, ők úgyse azok, velük nem történhet meg. Csakhogy szerintem ez nem helyes gondolkodás.


# 66: Rólad meg arról, hogy milyen ember lehetsz, minden elmond, hogy már sokadjára takonynak/taknyosnak nevezel.

2016. szept. 15. 00:00
 62/76 A kérdező kommentje:

# 70: Kiközösítés alatt nem szimplán annyit értek, hogy nem barátkoznak velem - az zavarna a legkevésbé, mert tényleg, én se akarok velük -, de történhetnek ott durvább dolgok is.

Ajánlom, hogy nézd meg Az osztály c. észt filmet (nem amerikai nyáladzás, ami álomvilágot mutat be, hanem k*rvára realisztikus), na kb. odáig fajulhat a kiközösítés.

2016. szept. 15. 00:21
 63/76 anonim ***** válasza:
36%

# 66: Rólad meg arról, hogy milyen ember lehetsz, minden elmond, hogy már sokadjára takonynak/taknyosnak nevezel.


És ìme az érvelésed. Kitűnő. Igaz kifejtve nincs. Holott én màr leìrtam miért hìvlak takonynak. Arra bezzeg nem reagàltàl.


De ha kifejtenéd végre a véleményed a Btk. 282.§-ról, azt azért megköszönném. Mert ugye az alap kérdésed ebbe köt bele, amire szintén többször felhìvtam a figyelmedet.


Ja de ha csak arra reagàlsz,amibe bele tudsz kötni...

2016. szept. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 A kérdező kommentje:

# 72:


[link]


Ajánlom figyelmedbe a kényszer vagy fenyegetést, és szeretném tudatni veled, hogy ezek a menő gyerekek simán képesek megverni iskola után, ha beköpöd őket, plusz az se biztos, hogy bizonyítani tudod.

2016. szept. 15. 00:31
 65/76 A kérdező kommentje:
Amúgy meg mit jössz itt a Btk-val? Amit az osztályban csinálnak a diákok, és amiért büntetést kapnak, az leggyakrabban nem is bűncselekmény Btk szerint.
2016. szept. 15. 00:35
 66/76 anonim ***** válasza:
50%

Köszi làttam ;-)

Akkor lövöldözni fogsz?


De akkor tereljük erre a kis témàdat. Tudod ki jut el idàig, aki labilis. Tudod kit piszkàlnak, aki "vesztes", egyrészt mert labilis, màsrészt mert hagyja magàt. Ezért gyenge elnyomható. Az ilyenekből lesznek a sorozatgyilkosok bűnözők vagy az egész életükre lúzerek.

A gyerekek olyanok, mint a càpàk, egy csepp vért/ egy kis félelmet, gyengeséget megéreznek 10 kmes körzetben és lecsapnak.

Valahol ez tuti a természetes szelekció része,mert pl egy àllat ilyen temperamentummal megdöglik a vadonban.

Vàltani otthagyni az ilyen közösséget pedig mindig lehet. De aki addig süllyed, mint te is,hogy megmagyaràzza,hogy mit miért nem tud megtenni, azaz kicsit sem a probléma megoldàsàn, hanem inkàbb annak megoldhatatlansàgàn dolgozik...sorry de se nem sajnàlatra méltó, se nem megmentendő.( ez ugyanaz mint egy bàntalmazó kapcsolatban élni, abból is ki lehet lépni)

Jó példa erre egy szenvedélybeteg is,mondjuk egy alkoholista, csak akkor kezelik ha józanul megy el a dokihoz. Mert ezzel bizonyìt, hogy tett vmit.

Te mit tettél a sopànkodàson kìvül?

2016. szept. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 A kérdező kommentje:
Nem fogok lövöldözni, csak kíváncsi vagyok, szerinted ott, abban az esezben mit tehetett volna a 2 fiú.
2016. szept. 15. 00:40
 68/76 A kérdező kommentje:

*esetben


Amúgy meg szerintem nem sok empátia szorult abba az emberbe, aki bárkit lúzernek nevez, de mindegy. Az erkölcstelenséget természetes szelekcióval magyarázni meg kb. azt jelentené, hogy semmivel se vagyunk jobbak, mint az állatok.

2016. szept. 15. 00:41
 69/76 anonim ***** válasza:
20%

0.O

Na ennyire van értelme neked bàrmit ìrni.... Talàn többedik nekifutàsra majd egyszer eljut az agyadig az info. ( és làtod feltételeztem, hogy van ;-) )


És nàlatok àltalànosban ilyen kemény az élet?


Hàt elhiszem és most nagyon nagyon nagyon sajnàllak. Olyan igazsàgtalan ez az egész! Annyira bànt,hogy semmit nem lehet ez ellen tenni, te szegény csakis màsok miatt szenvedő àrtatlan ember. Nagyon nagyon nagyon sajnàllak :,-(


Remélem ettől most jobb.

2016. szept. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:
# 78: Ha olyan okos vagy, akkor elmondod végre, hogy mit lehet tenni a filmben előfordulóhoz hasonló esetekben?
2016. szept. 15. 00:46
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!