Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha azt éreznét...

Mit csinálnátok ha azt éreznétek, hogy az egyik gyereketeket nem szeretnétek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Elgondolkodnék, hogy mit csinálok/csináltam rosszul.
2016. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem pszichológushoz mennék, mert ez nem normális dolog.
2016. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
szakembert keresnék mert ez egész életre megnyomoríthatja az érintett gyerek életét.
2016. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell ilyen negatívan hozzáállni. Miért nem szereted a gyermeked? Gondolj ebbe bele, mi váltotta ki. Sajnos nem tudom, hogy van-e testi/szellemi gondja, ami miatt esetleg megnehezítené-e az életed, és ez nyilván befolyásolja a kapcsolatot is. Sajnos az ember bonyolult lény, és ha hiszitek, ha nem, minden szülőnek vannak preferenciái. Sajnos nem tudod minden gyermeked ugyanúgy szeretni. :/ Nagyon elkeserítő, de sajnos ez van. :( Aki nem érzékel ilyesmit gyerekként, annak mázlija van. :D Vagy normál esetben a szülő leplezi a dolgot, és úgy tesz, mintha nem lenne különbség a gyerekek között. Azonban szinte mindig van... HA szégyelli emiatt magát egy szülő, attól nem lesz jobb. :/ A gyermekeknek sem, mert ők érzik, ha valami gond van. Tényleg érdemes lenni elbeszélgetni ezzel valakivel, mert biztos van valami oka. Remélem minden rendbe jön! :)
2016. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyi ilyen kérdés volt mostanában, hogy én komolyan kezdem azt érezni, hogy nem akarok több gyereket. Kettőt szerettem volna, de annyi többgyerekes szülőtől olvasom itt, hogy tényleg nem egyformán szeretik őket, csak ezt normális ember nem mutatja ki, hogy elment a kedvem az egésztől. Ha egyke, akkor legalább szeretem úgy, ahogy van, nem hasonlítgatom senkihez, és nem nyomorítom meg őt, vagy a testvérét azzal, hogy valamelyiket jobban szeretem. Meg magamat se a lelkifurdalással. Nekem van egy húgom, őt szerette anyám jobban mindig. Persze próbálta ő is leplezni, de nem vagyok hülye. Szeret engem, csak őt jobban. Azt hittem, hogy ez azért nem általános. Úgy tűnik, tévedtem.
2016. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Ez is kamu mint a tegnapi.

Nem szeretem a beteg gyerekem vagy mi volt már.

2016. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

5-ös, azért szerintem ez nem egészen így van. Három gyerekem van, és az egyiket azért szeretem amilyen, meg a másikat is azért szeretem amilyen. Teljesen más személyiség mind a három, nem is tudnám őket összehasonlítani.

Kérdező, ha úgy érezném, hogy az egyik gyereket jobban szeretem, akkor a másikkal igyekeznék minél több időt eltölteni, közös programokat csinálni vele, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz. Ha úgy érezném, hogy egyáltalán nem szeretem, akkor pszichológushoz mennék.

2016. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mas ha nem szereti egyaltalan vagy ugy erzi kevesbe mint a masikat.

Szegeny gyerek gondolom erezteted is vele es ugyis viselkedsz vele. Magadon kellene elgondolkodnod hogy miert nem szereted vafy miert erzed ugy hogy nem szereted. Mi az ami idegesit benne vagy amit nem szeretsz. Menjel pszichologushoz mert folosleges a gyerekedet megnyomoritani lelki szempontbol. O is a tied, beloled is van annyira nem lehet idegen a szamodra. Rad van utalva te vagy az anyja igy felelosseggel tartozol erte azzal hogy megszuletett es azert muszaj megtenned mindent amit lehet hogy normalis eletet es gyerekkort biztosits neki. Itt benned van a problema nem benne.

2016. dec. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Próbálnám megérteni, hogy a felmenői között vajon honnan örökölhette a személyiségvonásait. Sokszor ugyanis nem a szeretet hiányát érzi az ember, hanem azt, hogy a gyerek nem a szülő elvárásai és értékrendje szerint viselkedik és teljesít. És ennek bizony csak az az oka, hogy a szülő nem akarja igazán megismerni a gyerekét, azt hiszi, hogy a gyereke olyan lesz, mint ő volt. Persze én azt nem hiszem, hogy a személyiség fejlődése során a szülő ne venné észre a gyerekei közti különbségeket és csak hirtelen döbbenne rá a valóságra. Az öcsémet pl. annyira nyomasztotta az otthoni légkör, az elvárás, hogy iskolában hogy teljesítsen, ahogyan nem tud stb. hogy végül is 20 évesen elment otthonról a barátnője családjához, ahol 50 négyzetméteren éltek együtt a párja szüleivel és a párja férjezett testvérével. A szüleinknek halálukig lelkiismeret-furdalásuk volt, hogy valamit nem jól csináltak.
2016. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es a te szuleidben legalabb feleledt a lelkiismeret. Mar ez is nagy szo
2016. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!