Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagalnal, ha a legjobb...

Hogyan reagalnal, ha a legjobb baratnodet egyaltalan nem erdekelne a gyereked?

Figyelt kérdés

Ez mindigis igy volt, szinte teljes erdektelenseg, mikor nagy orommel bejelentettem, hogy babat varok, hogy egeszseges, hogy megtudtuk a nemet, hogy felallt, kimondta az elso szot, stb. Ha talalkozunk keresre megfogja, ameg beszaladok a mosdoba. Nem vett neki semmit soha (nem, mintha elvarnam, csak forditott esetben en mashogy tennek), nem kerdez rola, csak altalanos gyereknevelesi kerdeseket tesz fel, ami erdekli, mert majd szeretne o is, tehat nem az van, hogy nem szereti a gyerekeket.


Azt gondoltam, hatha az a baj, hogy nincs parkapcsolata, de azota az is van, mar egy ideje egyutt is elnek, es tervezgetnek, haladnak a dolgok. O meg nincs 30 eves, tehat az sincs, hogy kicsuszna az idobol.


Arrol sincs szo, hogy velem csak a gyerekrol lehetne beszelni, mar dolgozom is, es ameddig nem dolgoztam, addig is szivesen beszelgettem vele az ot foglalkoztato dolgokrol.


Vannak gyerektelen barataim, vagy olyan, ahol meg csak most jon a baba, ok nem voltak ilyenek sem most, sem elotte. Egyutt nottunk fel, szinte a testveremnek tekintem, es persze tudom, hogy masnak nem kell, hogy az en gyerekem legyen a vilaga kozepe, de ha egy baratnom eletenek van egy resze, ami szamara fontos, akkor azert afele mutatok nemi erdeklodest, nem?


Nektek ez hogy esne? Hogyan kezelnetek? Nyilvan nem vehetek ra senkit sem arra, hogy erdekelje valami, ami nem erdekli, de egyszeruen nem ertem az egeszet. Az sincs, hogy mondjuk probalkoznak, es nem sikerul, es tudtommal az sem, hogy baromira vagyik ra, es fajdalmas a tema, mert maga a tema erdekli, mint ahogy fentebb irtam.


Volt mar valaki ilyen helyzetben? Mi lett a vege? Mit tehetek en? Mondjam el neki? De azt meg nem akarom, hogy az en kedvemert szinleljen erdeklodest.



2016. dec. 14. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Túl sokat vársz, pont kellőképpen érdeklődik, miközben te nyomod-nyomod a témát és a kakis pelusok közül ki sem látsz. Nem kell hasra esnie a gyereked előtt.
2016. dec. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
De egyebkent mas gyerekekkel elvan? Marmint tud veluk foglalkozni? Vagy lehet hogy a gyereked alapbol nem szimpi neki. Nekem is van baratnom akinek a gyereke tiszta apja es mivel az apja egy F** igy sajnos a gyerek sem szimpatikusabb. Igy bar megerolteten magam de nehezemre esik ugy banni vele mint egy ugymond fuggetlen gyerekkel. En speciel nagyobb gyerekekkel nem ia tudok mit kezdeni. Ez a milyen a suli es ovi atb kerdesek eleg bena emlekszem hogy gyerekkent is annak ereztem mikor kerdeztek. Jatszani sem tudok veluk igy osszessegeben nem tudok veluk mit csinalni. Hulye kerdeseket nem akarok feltenni se. Igy kvazi nem foglalkozom veluk ugy kulonosebben. Lehet nala is csak ez van amit utobb leirtam.
2016. dec. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Megszakítanám vele a kapcsolatot. Nem normális női viselkedés a közömbösség kisgyerekek iránt. Ilyen emberekre nincs szükségem.
2016. dec. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Az nem semmi, hogy az első, és a harmadik válasz ugyanannyira gáz, de olyan távol esik egymástól, amennyire csak lehetséges. Miért ne "látna ki a kérdező a kakis pelusok közül"? Mert néha jól esne, ha megkérdezné a barátnője, hogy hogy van a gyereke? Azért az tényleg nem normális, hogy a másik családja egy fikarcnyit sem érdekli, márpedig a családjának a gyereke is a része.

De az is nagyon durva, hogy valaki ez alapján emberileg teljesen leírja a másikat, mint a harmadik válaszoló, na nála is nagyon félre siklott valami, ha pusztán ennyi alapján kizár egy "barátnőt" az életéből.

2016. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom elképzelni, hogy egyáltalán nem tudja, mihez lehet egy gyerekkel "kezdeni", mert nincs a környezetében. Ismerek sok fiatalt, aki zavarba jön, ha gyereket lát, egyszerűen nincs ötlete, hogy most miképp és mit csináljon vele, még akkor is, ha ő is szeretne majd. Aztán lehet kicsit irigy is meg jövőtől félős is, hogy te már "előrébb tartasz", és ezt saját magának is azzal palástolja, hogy úgy tesz, mintha a gyerek nem is lenne olyan nagy dolog, hiszen vele is minden megy tovább, mert te ügyesen megoldod - ezért mutat max. e "technikai titkok" iránt érdeklődést. Szerintem ha testvérien jó barátnők vagytok, mondd el neki az érzéseidet.
2016. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legjobb barátnőm lenne, akkor simán megbeszélném ezt az ügyet vele. Biztos nem a háta mögött duzzognék. Tuti van valami oka, csak nem veszed észre. És mivel mi a te leírásodban látjuk, mi sem fogjuk észrevenni.
2016. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is van ilyen baratnom, teljesen tavol all tole ez az eggesz gyerek tema. Elfogadtam, nem sertodom meg rajta, hiszen fogalma nincsen az egeszrol. Majd ha lesz neki is, meg fog valtozni, sztem lehet a baratnokkel ezer mas temarol is beszelgetni, mint a gyerekek. En ezeket olyan baratnokkel targyalom ki, akiknek van gyereke. Valahogy ugy erzem, minden temat ott es akkor kell felhozni ahova es amikor valo.
2016. dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy "ha egy baratnom eletenek van egy resze, ami szamara fontos, akkor azert afele mutatok nemi erdeklodest".


Amúgy nekem sincs gyerekem, a legjobb barátnőmnek meg van, és néha egy kicsit szégyellem, hogy talán egy kicsit keveset foglalkozom vele a többi ismerőshöz képest. Pl. mindig rákérdezek, hogy hogy van a gyerek, ha beteg a gyerek, akkor külön is felhívom a barátnőm, hogy jobban van-e, ha ott vagyok náluk, akkor beszélgetek a gyerekkel, ha van a gyereknek kedve hozzá, de karácsonyra külön nem szoktam ajándékot venni neki, és ha megyek hozzájuk, akkor sem viszek külön neki semmit. (Persze, ha az egész családnak viszek valamit, akkor abba természetesen a gyerek is beletartozik - pl. volt olyan ajándék, amiből mindenki kapott hasonló stílusban, de mégis személyre szabottat, akkor a gyerek is kapott, vagy ha viszek enni / inni, akkor olyat és úgy választok, amit a gyerek szeretne stb.)

Én valahogy úgy vagyok vele, hogy az ismeretségi körben úgyis a gyerek a "sztár" (nem rossz értelemben), a barátnőm meg háttérbe szorult (ami részben természetes is), így én inkább azt tartom a "feladatomnak", hogy a barátnőmet "pátyolgassam": pl. "rendesen" meg legyen ünnepelve a születésnapja, érdeklődjek az ő dolgai felől (munka, tanulás, hobbijai). Ahogy látom, ebben a környezetében elég egyedülálló vagyok, a gyerek mögé meg beállhatnék kb. az 52. helyre, és akinek van gyereke, annak úgyis több érzéke van hozzá.

De a barátnőmmel ezt meg is beszéltük egyszer, és úgy tűnik, nincs vele gondja, sőt, örül neki, hogy nálam ő az első:)

2016. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen 5-ös, mi más lehetne az ok, hát biztos irigy...Bírom, hogy vannak olyank, akik mindenből képesek kikerekíteni azt, hogy biztos a másik irigy, legyen szó bármilyen témáról.


Nem látogatott meg a kolléganő a szülés után, biztos irigy.

A barátnő azt mondta a pasimra, hogy neki nem az esete, hát biztos irigy, mert neki nincs.

A szomszéd megkért, hogy halkítsuk le a zenét este 11kor, hát milyen egy irigy kva már, nem? Irigyli a fiatalokat.


A G Y H A L Á L.



Nekem volt olyan, hogy nem volt szimpatikus egy nem barátnőm, inkább közelebbi ismerősöm kisfia, mert apukája ilyen kis Casanovának nevelte, hogy csapkodjon az ismerős nagylányok, nők fenekére meg tapizza le a cicijüket, stb. Szerintük ez tök vicces és jópofa, kis macsós volt, nevettek rajta, én annyira nem értékeltem, mikor a kisfiú belemarkolt a mellembe. A boltjukban dolgozó eladólányokhoz is odaküldte az apuka, h a kisfiú kiabálja le a fejüket, mert hát helyre kell tenni a csajokat.

Így hát nem erőltettem a játékot, barátkozást.

2016. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem úgy írtam, hogy a barátnő elirigyelné a kérdező gyerekét, hanem hogy ő már a számára még "kipipálatlan", ismeretlen életszakaszban van. Ez nem azt jelenti, hogy ő most rögtön cserélne is, és pláne nem, hogy rosszindulattal lenne a kérdező iránt. Gondolom, ha utálná őt és/vagy a gyerekét, csak kimentené magát és végül nem találkozna velük egyáltalán, de nem ez jött le a kérdésből.
2016. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!