Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm egyáltalán...

A legjobb barátnőm egyáltalán nem támogat. Miért van ez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok , ő fél évvel fiatalabb nálam.

Neki is van egy nagyon jó kapcsolata együtt laknak a párjával a szüleinél.

Mi a párommal szeretnénk külön költözni úgy érezzük megérett rá a kapcsolatunk, igaz nem olyan hű de régóta vagyunk együtt de eddig nagyon jól alakulnak a dolgok,sőt!

Mondtam a barátnőmnek , hogy mit tervezünk erre Ő el hordott mindennek, hogy kitartott leszek, nemtudok gondolkozni, nagylányosat játszok, és eféle dolgokat vágott a fejemhez. Azt is mondta , hogy ha összeköltözünk hozzá ne menjek a problémáimmal.

Hihetetlen rosszul esett , a sírás határán voltam..

Azt már el sem merem mondani neki, hogy jövőre terveznénk a babát és ,hogy kimennénk külföldre megélhetés miatt legalább egy évre.

Nagyon fontos nekem, de nem szeretném megmásítani miatta a döntésemet/döntésünket.

Miért mond ilyeneket? Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Lesokkolt ahogy beszélt ..


2015. márc. 22. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Mert neki van magahoz valo esze.

2. Probald hasznalni az agyad.

2015. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van. Nagyon elkapkodod a babavállalást. Előbb várd ki az első évet, mi alatt együtt laktok, ezt komolyan mondom! KÖZBEN nem ártana tanulni vagy dolgozni...
2015. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Tudod kicsi lány, én is együtt vagyok 18 éves korom óta a férjemmel, együtt is élünk azóta, de eszünkbe nem jutott rögtön házasságot és gyereket tervezni.

Előbb elvégeztem az iskolát, szereztem szakmát, dolgoztam, közben megismertük egymást a párommal, majd összeházasodtunk huszonévesen és aztán vállaltunk babát. És nem a semmire.

Te a semmire készülsz vállalni. 1 év baromira kevés bármit is megalapozni a gyerekvállalással kapcsolatban. Tanulj, szerezz szakmát, ismerjétek meg egymást, dolgozzatok, gyűjtögessetek, aztán majd jöhet a többi, ha az mind klappolt és működött.

Mert az más, hogy valakik együtt élnek, de megint más gyereket vállalni, történetesen a semmire!

2015. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem íróknak. De szakma nélkül, gyerekkel külföldön még munkát sem találhatsz. Ott nincs is 3 éves Gyes.
2015. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként másfél éve vagyunk együtt, egyenlőre a költözés az amin a hangsúly lenne , tervezzük egy ideje és úgy érezzük most érkezett el az idő, anyagi okok miatt is.

Most fogok érettségizni , jól tanulok és iskola mellett járok dolgozni is .

A külföld az ami még nagyon esélyes a jövőre nézve .

A babáról csak beszélgettünk, hogy ha az anyagiak is engedik , helyre állnak a dolgok akkor jöhetne, de igazából tudom, hogy nincs megfelelő időpont a gyermekvállaláshoz, főleg Magyarországon.

2015. márc. 22. 16:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nincs tökéletes időpont a gyerekvállalásra, de TÖKÉLESTESEN ALKALMATLAN időpont van.


És a tietek ilyen. Nulla munkatapasztalattal, nulla élettapasztalattal, tinikapcsolatba az.


Nem más ez, mint amit csinálsz, csak lányregényes ábrándozás. Semmi realitás, nagyon szomorú lehet a vége.

2015. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leglogikusabb az lenne ha: leérettségizel, de még otthon laksz. Utána mit tervezel? Meló?Van biztos?Továbbtanulás?Egyetem vagy szakma vagy tanfolyam? Gyereket csak akkor érdemes vállalni, ha minimum egy évet együtt laktok. Ha itthon maradsz, akkor dolgozz két évet ahhoz, hogy kapj Gyedet. Higgy nekem a Gyes semmire nem lesz elég. És nagyon meg tud romlani egy kapcsolat, ha nagy a pénztelenség. Ne legyen opció, hogy anyuék vagy anyósék segítenek. Soha nem szabad erre tervezni. Ha kimentek külföldre, akkor megintcsak felejtõs a babavállalás. Minden országban más a támogatási rendszer. Van ahol csak egy fél évig adnak pénzt. De ahhoz is ott kell dolgoznod évekig. És a lakhatás meg sokkal drágább, mint Magyarországon. Nagyon meg kell gondolni. Mert a gyerekvállalás nem játék! Ebben igaza van a barátnõdnek. Még akkor is, ha nem beszélhet így veled, pláne h õ is egy fiúval él, igaz h a szülõk nyakán. Ez sem teljesen nagylányos! Tudom nagy a szerelem, meg minden szép és jó, vannak közös terveitek. De!!! Ezek így tényleg csak ábrándok, amiket ha elmondasz valakinek, jobb esetben kinevet. Ha felnõtt életet szeretnél élni, akkor TÉNYLEG gondolkodj el ezeken a dolgokon. Mondom mindezt úgy, hogy azért nem vagyok hú de sokkal idõsebb nálad. De most az egyszer higgy nekem/nekünk. Sok sikert!
2015. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!