Apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Az "apuka" aláírta az apaságinyilatkozat,de azóta az anyával nagyon megromlott a kapcsolat,és "apuka" szeret azzal vádaskodni hogy lemond a gyerekről mikor megszületik!

Csak akkor van rá lehetőség hogy lemondjon a gyermekről vagy a várandóság alatt is?



2016. dec. 18. 11:09
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Apuka megszopta, mert gyermektarzást fog fizetni, ha akar, ha nem. A gyermek nem egy kutya, amit ha megúnunk lemondunk róla.
2016. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az anyuka is ezt mondja neki de nem hiszi el...

Várandóság alatt van így az anyukának valami kötelezettsége az apuka fele?

2016. dec. 18. 11:43
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Annyi kötelezettsége van,hogy minden szàmlát-saját névre szólót- eltesz,ami a szülési pénz részét képezi.Értem ezalatt kiságy,babakocsi,ruhàzat,orvosi költségek szóval minden ami a babàval kapcsolatos.És ha megszületett a baba bírósàgra bemenni,indítani a pert,szàmlàkat benyújtani szülési pénz címén.

Illetve a gyermektartàs összegének benyújtásànàl is kellenek szàmlák,rezsiről is.

Nyugodtan tovàbbíthatod az üzenetet,és a gyermekről lemondani nem tud.Ha apasági pert akar,szintén bíróság,240 ezer forint plusz perköltség.

Remèlem segítettem!Kitartás!!

2016. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha már aláírta, nem tudja visszavonni. Jó ötlet, hogy tegyél el minden számlát.
2016. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Lemond a gyerekről :D jó vicc! Nem tud ;)!

Bíróság-apasági per és fizet mint a katonatiszt!

2016. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ehyáltalán nincs joga lemondani a gyerekéről. És még jobban is jár, ha van apasági nyilatkozat, mert ellenkező esetben a bíróság állapítja meg azt is, és akkor perkálhatja ki a dns teszt árát is meg a perköltséget is.

Jobban teszi, ha nem dobálózik ezzel, mert kellemetlen meglepetések fogják érni.

2016. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én is félre raknák mindent, és biroság! Persze akkor van gond ha apasági teszt kimutatja nem az ő gyereke! Sajnos barátnőm így járt. És ott már nagyobbak voltak a gyerekek.a manusznakm uj nője nem esett teherbe kivizsgálás manusznak nem is lehet! Ekkor kezdett gyanakodni, és kiderült nemis az ő gyereke!
2016. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

akkor minden számlát el fogok tenni.

és szerintettek amikor azt írja hogy le mond a gyerekről azokat meg tartsam? Mert írásba is és szoba is mondja.


úgy értettem a kötelezetséget hogy az orvosi vizsgálatok után írjam neki hogy mi volt vagy sem?

2016. dec. 19. 18:17
 9/18 anonim ***** válasza:
Ilyen kötelezettséged nincsen. Azzal meg ne foglalkozz, hogy azt mondja/írja, hogy le akar mondani a gyerekéről. Semmi jelentősége nincs. Úgy sem tud. :) Látogatnia, foglalkozni vele nem lesz kötelező, de ha ő az apa, akkor kötelessége lesz elismerni, meg gyerektartást fizetnie.
2016. dec. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Akkor így megnyugodtam ;)

2016. dec. 19. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!