Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülésnél, a kórházban hogy...

Szülésnél, a kórházban hogy kérik el a gyermek nevét?

Figyelt kérdés
Még sosem szültem,nem tudom,hogy megy ez. Szóval mikor bevisznek szülni,ott kérik el szülés előtt a neveket? 1fiú és 1 lánynevet,felkészülve arra,hogy ki tudja,mi lesz?
2017. jan. 22. 20:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

És ikrek esetén 2 fiú és 2 lánynevet kérnek el?

Mert van olyan is,aki nem akarja tudni a gyerek nemét,hogy meglepetés legyen.

2017. jan. 22. 20:06
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a szülőszobán amikor Megszületett, akkor kérdezték, aztán írták a karszalagra.

(Férjem írta rá, még viccelődtek is, hogy azt Írja, amit megbeszéltünk, mert ez a végleges)

2017. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

2x szültem, különböző kórházban. Az elsőnél csak akkor kérdezték, mikor megszületett, és írták már a papírját meg a karszalagját.

A másodiknál már mikor vajúdtam, megkérdezték, ráírták a papírra. És mikor megszületett a baba, egyeztettek velem meg a párommal.

2017. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Nekem császárom volt. Mikor kivették a picit és megmondta h lány ( mi nem tudtuk a nemét előre) akkor odahozta a szülésznő egy puszira és akkor kérdezte meg h mi legyen a neve.

Azért kint apát is megkérdezte mikor kivitte neki, biztos ami biztos 😁

2017. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Ikreket szültem. Egy fiút és egy lányt. Az uh is ezt mutatta mégis két fiú és két làny nevet kellettmondanom (elsődleges,màsodlagos)

Császáros voltam,kevéssel az altatás előtt kérdeztek rá.

2017. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem császárom volt. Mielőtt betoltak a műtőbe, aláírattak velem egy csomó papírt, és akkor kérdezték a baba nevét is.
2017. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
mikor megindult a szülés még kényelmesen tudtam papírokat aláírni, és akkor kértek egy fiú és lány nevet. hogy a szülés után egyeztetek e nem tudom, a férjem volt a kicsivel akkor.
2017. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

Itt, Angliaban 6 het (42 nap pontosan ) van eldonteni, a korhazban senki nem kerdezi. Az elso 6 hetben igy baby es az anya vezeteknev a neve.

Baby Kovacs pl.

2017. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elsőnél előtte kértek nevet, már a vajúdáskor, lányt is , fiút is. Mondtam hogy 100% lány, mert kromoszóma vizsgálat volt, de akkor is kellett fiú is. Olyannyira, hogy a lányunknak 2 keresztnevet választottunk, a szülésznő ragaszkodott a 2 fiúnévhez is. :) Végül a második fiúnév lett a fiunk első keresztneve pár évvel később. Akkor a szülés után mondta a férjem, mert sürgősségi császár volt.
2017. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Császárom volt, műtét előtt kérdezték, de akkor csak a karszalagra írták.

Másnap jött a neveket intéző csaj, kiültettek a szobatársamnal papírt intézni, hozta az utónévtáblázatot is megnézni, adható-e a név. :)

2017. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!