Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, titeket hogy érintett...

Anyukák, titeket hogy érintett a Veronai baleset? Kívülállóként hogy lehet ezen túltenni magunkat?

Figyelt kérdés
Én napok óta nem térek magamhoz, többször rámjött a sírás is. Ma a gyermekemet is olyan gyomorgörccsel hagytam ott az oviban, mint még soha.
2017. jan. 23. 08:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%

Indokolt,hogy a nem érintett iskolákban is beszéljenek róla.

Emlékszem, hogy érettségi után jött a hír (már 34 vagyok), hogy egy felettem járó autóbalesetben elhunyt. Nem voltunk közeli barátok,néha együtt lógtunk, de a szituáció a saját halandóságomra is rávilágított.

Az érintett korosztályban is van most egy ilyen szorongás. Nem jó ötlet szőnyeg alá söpörni, jobb, ha beszélhetnek róla Ne legyen tabu a halál. Sajnos előfordul, hogy gyerekek halnak meg, ha becsukjuk a szemünket, akkor is előfordul.


A gyerekem még bölcsődés, őt értelemszerűen nem viszik messzire és busszal. De a statisztkákat is érdemes megnézni, hogy hány nemzetközi buszos út van és abból hány haláleset. A jelenlegi hírek ellenére is a buszos utazás kis kockázatú. A légi közlekedés még inkább.


Tény, ha érintett lennék, akkor vagy valami függőségbe menekülnék, vagy öngyilkos lennék. Nagyon távol áll tőlem az öngyilkosság, de ez az egyetlen helyzet, amikor úgy érzem, hogy "megfelelő" lenne. Remélem, hogy soha nem kell ilyen helyzettel szembenéznem.

2017. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
39%

"Most komolyan ezzel kell traktálni egy 13 éves gyereket?! "


4 éves fiam reggelente az M2-n nézi a mesét. Ma megkérdezte- miközben Teszvesz várost néz-, miért van ott a zászló a sarokban ? (az a jele az oviban). most akkor kamuzzak egy nagyot, vagy mondjam el, hogy meghalt néhány ember, akiket gyászolnunk kell. A többit nem, akik naponta meghalnak, de pont őket, most igen.

2017. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%

Először is: kommunikációs szempontból én is egy kicsit túl soknak érzem. Nagyságrendekkel többen halnak meg évente - gyermekek és fiatalok, csak az ő tragédiájukból nem lesz hír, pedig ugyanolyan fájdalmas a család, a barátok számára.

2002-ben a móri mészlás kavart hatalmas médiavisszhangot, nemzeti sorstragédiának tekintette a közvélemény, engem viszont teljesen hidegen hagyott... mert ugyanazon a napon én a legjobb barátnőmet veszítettem el, aki betegségben hunyt el fiatalon. Számomra az sokkal nagyobb tragédia volt, mint az idegen emberek halála, abba a gyászba nem fért bele, hogy másokat is gyászolni tudjak.

Bizonyára most is vannak, akik személyes veszteségeiket próbálják feldolgozni.


Ami pedig a személyes részét illeti: a mostani tragédia, azáltal, hogy fókuszba került, talán jobban felhívta a figyelmet arra, hogy az élet nem evidencia, hogy bármikor elveszíthetünk bárkit. Talán egy kicsit felértékelődnek a kapcsolataink, talán egy fokkal türelmesebbek leszünk a gyerekünkkel, talán eggyel többször adunk hangot annak, hogy mennyire fontos nekünk...

Legalább pár napig, vagy egy hétig, aztán az egész feledésbe merül. Pedig ennek mindig ott kéne lenni az agyunk leghátsó zugában, hogy az élet bármikor véget érhet (a miénk is), és minden napon úgy kellene élnünk, mintha az lenne az utolsó. Nem rettegve, hanem kihasználva az élet adta lehetőségeket és mindent megtenni az emberi kapcsolataink ápolásáért.

2017. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kicsit "túltolták" megint a híreket. Valahogy nem érzem hitelesnek a gyászt. Szinpadias lett az egész, és harsány, mindenki kötelességének érzi kirakni az ablakba (FB-ra, tv-be, iskolai órára kötelező jelleggel). Nálam a gyász nem ilyen. Bocs.

És nem hiszem, hogy akiket közvetlenül érint ez a tragédia, annyira örülnek annak, amilyen az egésznek a tálalása. Miért nem hagyják őket nyugodtan gyászolni?

2017. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
98%
Vannak hirek amik jobban megerintik az embert es vannak amik nem. Engem pl a kiskunlachazi lany halala renditett meg holott nem ismertem de az hogy az apuka talalta meg a holttestet valahogy elottem volt a kep aztan hogy mit elhetett at a lany. Ez a hir is szornyu de ez most nem fogott meg annyira. Egyeni szinten minden ilyesni borzalmas tragedia. Bar soha senkivel ne tortenne ilyen soha tobbet, de orszagos szintre emelni ez tulzas szerintem. Naponta tortennek csaladi tragediak. Csecsemok, kisgyerekek, gyerkek stb.. es abbol nincs ekkora szenzacio pedig ugyanolyan halal es tragedia a hozzatartozoknak. Akik ma sirnak ismeretlenul holnap mar elfelejtik 2 nap mulva meg mar rohognek. A hozzatartozoknak meg orok eletre megnarad a fajdalom. Nekem ez a felfujas kicsit kepmutaras. Epp ezert. Attol nem sajbalunk es gyaszolunk jobban vkit mert rimankodunk, kb megall az elet stb.. ezzel a kotelezo iskolai megenlekezessel se ertek egyet en se. Aki akar ugyis megemlekezik. Folosleges mindenkire ratolni es ezzel nyomasztani
2017. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
99%
Sajnálom őket, ahogy előttem is írta valaki, elgondolkodom azon, hogy mekkora kincs, hogy velem lehetnek a gyerekeim, mennyire nem magától értetődő, hogy egy szülő látja felnőni a gyerekét, és hogy bár megvan a magam problémája, ez mennyire elhanyagolható másokéhoz képest. De hála Istennek nem vagyok személyesen érintett, és borzaszó képmutatásnak érzem, hogy most azonnal tömegesen feketévé változtatják a FB profilképüket (biztos vagyok benne, hogy akit valóban ért veszteség, az most nem ezzel van elfoglalva), meg íródnak az egymásra licitáló blogbejegyzések, hogy "Takarodj innen, halál, meddig kínzol még" meg hasonló giccses stílusban olyanoktól, akik szintén nyilvánvalóan nem veszítettek el senkit ebben a balesetben. Ez már-már nevetséges.
2017. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
89%
Mas megmagyarazni a fekete zasot ha a gyereked rakerdez, es mas a torkan lenyomni, hogy sirjal mert meghaltak!!
2017. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
97%
Még az jutott eszembe az eset kapcsán, hogy különösen figyelemreméltó, ahogyan egyesek úgy próbálják az érzékenységüket fitogtatni, hogy a valóban segítő emberekbe mondvacsinált indokokkal belerúgnak. Ott van például a Honvédkórház igazgatója (vagy nem tudom, milyen rangú vezetője, elnézést), aki nyilván nem kommunikációs szakember, hanem sebészorvos, és kicsit ügyetlenül fogalmazott a sajtótájékoztatón, erre a FB nagytudású népe egyből elkezdte szétcincálni. És még a miniszter ízléstelen szójátékát a mentők vezetőjének tűzkeresztségéről sem tartom jelenleg akkora problémának, hogy ezen kelljen feltétlenül rugózni. Ettől senki sem fog nagylelkűbbnek látszani.
2017. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
98%

Szar, de ez van. Nekem már rohadtul elegem van, hogy mintha megállt volna az élet, minden cikk erröl szol. Csak az ott lévöket sajnálom, mert esélyük sincs nyugodtan feldolgozni a történteket, hisz mindenhol ezt tolják az arcu(n)kba.


Most már igazán le lehetne szakadni a témárol, és csak akkor irni, ha megvan az ok, és ennyi. De persze a klikkvadász médiának ez egy remek leetöség...

2017. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%

EGyetértek az előttem szólókkal.

Sajnos túl lett tolva ez a baleset a médiában, már médiaszenzáció lett belőle, ami az érintetteknek nem hogy segítene, hanem egyértelmű h negatív számukra h még a csapból is ez folyik. Nekik az lenne most a segítség, ha lecsillapodnának a kedélyek és mindenki békén hagyná őket, a sajtó is találhatna más témát végre. EZ már tényleg csak üzlet hogy az összes hírportál ezzel az üggyel akar nagy nézettséget elérni.

Persze nagy tragédia történt, de tavaly pl több mint 600-an haltak meg közúti balesetben, sajnos mindig történnek ilyen tragédiák.

2017. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!