Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek a szülei...

Van itt olyan akinek a szülei vagy anyósáék annyira "nem rajongtak" azért, hogy babát terveztek? Hogy fogadták a hírt mikor megtudták, hogy várandós vagy? Miután megszületett a pici hogyan alakult a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Lehet a nem rajongtak egy picit erős, ezrrt is tettem zárójelben.

Szóval nálunk az van, hogy szeretnénk kisbabát (első lenne) és nyàron kezdünk el majd próbálkozni. Anyunak a témát még nem feszegettem, anyósomék tudjàk ès ők nagyon örülnek neki, teljesen ránk bízzák mikor szeretnénk babàt. Anyu a minap is azt mondta nekem, hogy tavasszal nézzek új állást, mert tudja, hogy annyira nem szeretem meg ha a baba téma szóba kerül akkor rögtön mondja, hogy még ráérünk stb.

Szóval ebből nekem az jön le, hogy annyira nem szeretne még nagyi lenni, amivel semmi problémám, mert nincsen elvárásunk vele szemben, akkor jön majd az unokáját látogatni mikor akarja.

Azt hozzátenném, hogy 3 év munkatapasztalatom lesz lassan, gyedet kapnék, lassan 30-hoz vagyok közel egy boldog 8 éves kapcsolatban amiből 3 èv házasság. Megvan mindenünk, saját lakás (igaz hiteles), autó, félretett pénz. Párom elég jól keres, tehát nem lenne gond a pénz, simán kijönnénk belőle. Szóval nem függünk a szülőktől, teljesen magunkat tartjuk fent, ezért nem értem miért gondolja, hogy valamire várnunk kellene. Ha mondjuk 20-21 lennék mondjuk és nem magunkat tartanánk fent akkor megérteném, hogy ez lenne a reakciója, de így nem értem. Mondjuk sajnos elég anyagias a családom, én viszont nem vagyok az.


Hasonló tapasztalatok?


2017. jan. 24. 09:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Meg úgy gondolom joga sincs ilyenekbe beleütni az orrát.

A vicc az, hogy a párja meg nem dolgozik, anyu tartja el...

2017. jan. 24. 09:57
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
"teljesen ránk bízzák mikor szeretnénk babát" ?! Még jó, hogy rátok bízzák, senki másnak nincs ehhez köze. Nyilván nem mondtuk anyósoméknak, amikor gyereket terveztünk. Ehhez csak akkor lenne közük, ha ők tartanának el. Tényleg 30 éves vagy amúgy?
2017. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es, azt nem írtam, hogy elég jó a kapcsolatom anyósommal és vele megosztottuk, hogy majd babát szeretnénk. Anyuval nem beszéltem ilyesmiről, mert tudom mi lenne a reakciója. Persze a mi döntésünk mikor akarunk!!
2017. jan. 24. 10:15
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

En nem jelentettem be. Ez olyan, mintha azt mondanad hogy "juniustol gumi nelkul fogunk szexelni kepzeljetek"

Egyreszt meg baromi messze van masreszt attol a honaptol kezdve kerdezgetik majd hogy na, van mar valami eredmeny?

2017. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért beszéltem erről anyósommal, mert màr 1,5 éve szeretnék babàt, csak eddig még nem voltak meg a feltételek pl. saját lakás. Jól esett valakivel az érzéseimről beszélgetni, a férjemet már nem akartam ezzel napi szinten traktálni meg türelmetlennek tűnni. :)

Szerintem ebben semmi furcsa nincsen, ha nagyon jó a kapcsolatom az anyósommal miért ne beszélhetnék vele erről?! Azért jólesik az embernek, ha egy másik nővel meg tudja osztani, ráadásul megbízom benne.

2017. jan. 24. 10:44
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Beszélhetsz vele nyugodtan erről ha jóban vagytok, meg bármiről, nem a mi dolgunk ezt megítélni. Azért nem szoktak, mert van akinél évekig nem jön össze a gyerek és lehet, hogy az összes meddőségi vizsgálatról nem akarsz beszámolni neki, amikor majd kérdezget. Egyébként én már azt is megbántam, hogy anyósomnak a terhességet elmondtuk, azóta zaklat, ő mindent jobban csinálna, hülye tanácsokat ad, nödokit akar nekem választani, egyszerűen elviselhetetlenné vált.
2017. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bár mi nem terveztük, korban ott voltunk, hogy nyugodtan vállalhattunk babát, párom szintén jól keres, több mint két éve dolgoztam én is, mikor bejelentettük, hogy jön a baba. anyósom hónapokig nem is kérdezett semmit az unokájáról, minden másról beszélgettünk, csak róla nem. nem sokkal a baba születése előtt elköltöztünk onnan, mert addig am pároméknál laktunk, míg a pici meg nem született el se volt hajlandó jönni hozzánk, és most is csak akkor jön, ha érte megyünk és elhozzuk...

anyáék vegyesen fogadták, nem a baba miatt, ott is inkább arról volt szó, h szerezzek még munkatapasztalatot, tanuljak, ráértem volna még az ilyesmire... így aztán szerinte elcsesztem az életemet, sose lesz egy normális munkám, vége mindennek...

nem volt így könnyű a terhességem, rengeteget idegeskedtem, holott a babával semmi baj sem volt, (hál istennek). mindenhonnan kaptam a támadást, és furcsa mód nem csak tőlük, hanem úgy a tágabb családi körben is, mindenki úgy kezelt, mintha 15 évesen estem volna teherbe, emiatt nem is szívesen beszéltem róla senkivel sem, ami miatt persze jöttek a sértődések, hogy nem mondok semmit, mindent idegenektől kell megtudniuk... arról nem is beszélve, hogy az egészből azt hozták ki, hogy én szégyenlem, h terhes vagyok, holott erről szó sem volt, bár váratlan volt a dolog, teljes szívemből örültem neki, a legjobb dolog volt, ami megtörténhetett velem.

A picur születése után valahogy helyrerázódott minden, már nem kapom a beszólásokat, tudomásul vette mindenki, hogy most ez van és ez nem egy rossz dolog, egyedül anyósom még aki egy kicsit problémás, de kezd alakulni vele is a dolog, gondolom idő kérdése...

2017. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Oké, hogy jó a kapcsolatotok, de nem értem, h ennyire intim dolgot miért kell megvitatni, hogy ti most épp a babáért szexeltek.


Utána, ha neadjisten várnotok kell pár hónapot vagy esetleg évet, majd jössz ide sírni, h telesen kikészít, hogy mindenki tudniu fogja még azt is, h mikor esedékes a menstruációd és minden hónapban kérdezgetik, hogy "Na, még most sincs baba? Nincs neked valami bajod? Orvosnál voltál? Miért nem? A lányom kolléganőjének a barátnője is így volt, ő ilyen meg olyan teát ivott és sikerült. Neked is ki kéne próbálnod, stb-stb. "


Ilyen butaságot csinálni...szerintem ha nyugtot akartok magatoknak, gyorsan mondjátok, h nem aktuális a téma, meggondoltátok magatokat és még nem akartok babát.

2017. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A páromat nagyon nem kedvelte anyukám, szerinte nem hozzám való, fiatalabb is nálam, úgyis ott fog hagyni, stb stb. Amikor valamiért véletlenül szóbakerült a baba téma egyből mondta, hogy ó az nálad most úgysem esedékes, és nagyon negatívan beszélt erről. A sors mégis úgy hozta, hogy terhes lettem, félig-meddig tervezetten. Anyának alig mertem elmondani, és készültem lélekben a nagy kioktatásra, mintha 15 éves lennék (amúgy 32 vagyok), és úgy történne mindez, napokig ideges voltam. Aztán amikor elmondtam anya nagyon örült neki, meglepett nagyon, de nagy kő esett le a szívemről. :) Azóta a páromat is jobban elfogadja, és szerintem jó nagymama lesz, már nagyon várja. A baba nyáron fog születni.
2017. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg nem akar nagxmsma lenni, hiszen ez az öregséget jelenti. Anyukám akkor mondta meg, hogy nem hozta làzba mikor már terhes voltam. Nem akart nagyi lenni. Ma már lassan 6 èves a fiam

Imádják egymást. Anyámtól ez meglepő mert soha senki iránt nem mutatott érzelmeket.

2017. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!