Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is fel szokott ébredni az...

Más is fel szokott ébredni az éjszaka közepén majd elkezdi őrülten keresni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Rendszeresen felriadok az éjszaka közepén, és félálomban keresem a gyereket az ágyunkban, mialatt ő békésen alszik a saját szobájában a kiságyban. Előfordult már, hogy eszelősen szaggattam le a párnáról a huzatot, hogy "meg ne fulladjon a gyerek", máskor a párom könyökét simogattam, mert meg voltam róla győződve, hogy a gyermekem feje. A tegnap éjszaka viszont már nekem is sok volt: félig bemásztam az ágy alá (már amennyire ilyen holdkóros állapotban sikerült), és az ágyneműtartót szólongattam, hogy "Gyere ki! Gyere ki onnan!" Ezalatt a férjem beleszőtte az addig kellemes álmába az ágy alól felszűrődő hangokat, így az éjszaka neki kifejezetten horrorisztikusra sikeredett.

2017. szept. 11. 09:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is volt ilyen, de mivel velemaludt, mikor félálomban voltam, hozzáértem és hallottam a szuszogását. Én azèrt keltem fel egy csomószor, hogy él e még.


Már 3 éves, néha napközben azon kapom magam, hogy rámtör, hogy jesszus, hol van. De fél másodperc alatt felidézem, hogy elvittem a bölcsibe. Olyankor, ha mondjuk zebrán mennék át, és keresem a kezét, vagy leszállnék a buszról és megnézem, hogy fenthagytam e.


Szerintem normális, bár én gyorsabban kapcsolok, miközben nézek vissza a buszra, beugrik, hogy nincs miért, nem felejtem ott, hisz nem is velem volt.


Az a típus vagyok, aki ha kivesz valamit a hűtőből, betesz valamit helyette. Szóval kocsikulcs, szemüveg, táska is teljesen furcsa helyekre kerülhet nálam.


Te gyakran elhagysz dolgokat?

2017. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#10 Nappal nincs semmi bajom, minden oké. Ráadásul èn nem is vagyok az a túlaggódó anyuka, elég lazán veszem a dolgokat.

#11 Időnként én is elhagyom a cuccaimat, de még a normalitás keretein belül.

2017. szept. 11. 11:11
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha nappal rendben vagy, nem kell feltétlen pszichiáterhez rohanni. Én úgy gondolom, hogy ez valami ősi dolog lehet, az anyáknak vigyázniuk kell az utódra, és néha ez ilyen szélsőségesen nyilvánul meg, hogy teljesen tulparázzuk a dolgot. Valószínűleg amiatt jött ki neked ilyen későn, mert valami felzaklatott., pl. az utazás, amit írtál.
2017. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%

Nekem egyszer volt ilyen. A férjem felébredt a babával, és átvitte a másik szobába, hogy pihenjek. Amikor felébredtem, iszonyat pánik fogott el, hogy hol a baba. Benéztem én is az ágy mellé is, hogy nem esett-e oda (velünk aludt). Szörnyű volt, megértelek.

Viszont napi szinten már nem normális.

2017. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Alszol eleget éjjel? Nekem is csak azbelső pár héten volt mindkét gyereknél ilyen.
2017. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is előfordult már többször, de viszonylag ritkán azért. Mondjuk pont a múlthéten volt az, hogy lélekszakadva rohantam a gyerek szobájába éjjel, mert azt álmodtam, hogy tárva nyitva vannak az ablakai szellőztetés miatt (mindig csak bukón szellőztetünk, tehát tök irreális gondolat volt amúgy).


Nem írtad, hogy a "rendszeres" mit takar, de ha ez a dolog rányomja a bélyegét az életetekre (akár a kettőtök viszonyára, akár azzal kapcsolatban, hogy képtelen vagy így kipihenni magad), szerintem is érdemes lenne felkeresned egy szakembert, valószínűleg tudna segíteni az elfojtott aggodalmaid és frusztrációd feloldásában.

2017. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Első babánál nekem is rendszeres volt az ilyesmi az első hónapokban, szerintem normális :)
2017. szept. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!