Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha táppénzre akarok menni,...

Ha táppénzre akarok menni, vissza kell mondanom a GYES-t?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8 órában dolgozom, és közben kapom a GYES-t. A második gyermekünket várom, és szeretnék elmenni táppénzre. Úgy hallottam, hogy jobb, ha visszamondom a GYES-t, mert ha nem, akkor az alapján fogom kapni a táppénzt, és az nem lesz túl sok. Ez igaz? A másik kérdésem: ha én visszamondom, akkor az apa megigényelheti úgy, hogy nem vagyunk házasok, és nem is egy lakcímre van bejelentve a gyermekkel? A MÁK-nál azt mondták, hogy mivel egyedülálló anyaként igényeltem a családi pótlékot, akkor még azt sem kapnám, ha az apa kapná a GYES-t. Ezt most abszolút nem értem. Ez így van? Légyszi segítsetek!
2010. máj. 31. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Van benne valami. Nem tudom pontosan hogy van. Az viszont csalásnak számít, ha együtt élsz a pároddal mégis mint egyedülálló kapsz minden járandóságot. Ha egyedülálló vagy az azt jelenti, hogy nem élsz egy háztartásban a gyermeked apjával. Ha a párod akar gyesre menni, visszafizettethetik az eddig fölvett emelt családit.
2010. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.Ha táppénzre mész Gyes ideje alatt akkor arra az időre nem a fizetésed után számitják a táppénzt hanem a Gyes alapján.Vagy visszamondod a Gyest, és több pénzt kapsz amig táppénzen leszel,viszont akkor ez végeleges.

Ha egyedülálló vagy (elméletben hiszen gyakorlatban nem) akkor az apa nem igényelhet Gyest hiszen nincs is veletek, sőt a gyermek sem az ő lakcimére van bejelentve hiszen nem is vele él,és pont ezért nem kapnád sztem a családit sem, hiszen akkor nem veled él a gyerek.Szóval ez a variáció kilőve.Vagy bejelentitek apukát hozzátok,viszont akkor le kell mondani a magasabb összegű családiról.

Amúgy relativ hogy csalás,hiszen tényleg nem élnek együtt formailag, nem attól a 2000 forintól fog csődbemenni az állam amit a magasabb összegű családival kap.

2010. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már azért világosabb. A magasabb szintű családit kapnám? 12.200 ft.
2010. máj. 31. 12:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a magasabb szintű az 13.400,-.

Akkor mégsem egyedülállóként igényelted.

2010. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, már nem emlékszem. Bár férjnél nem vagyok, és csak albérletben lakunk egütt. Na mindegy. (Most csak "hangosan" gondolkodtam. :)) Ennek majd utánajárok. Köszi még egyszer a segítséget!
2010. máj. 31. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!