Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 70 ezer ft-os gyed mellé...

70 ezer ft-os gyed mellé mennyi pénzt kaptok a párotoktól és hogyan oszlanak meg a költségek (rezsi, bevásárlás, kaja, gyerek szükségletei, ruha, stb. )?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 12:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy mennyi pénzt kapunk? Amikor fizut kap ide adja nekem elmegyek a póstára a csekkekkel és ami marad azt beosztjuk a pénz itthon van és elveszi naponta azt ami kell neki.Nálunk közös minden,nincs enyém tied. De ezt már több mindenkitől hallottam hogy így csinálják de hogy hogy azt nem értem?
2010. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést teljesen.


Nálunk közös kassza van, mindenki mindent átad, amíg el nem fogy amit arra a hónapra előirányoztunk. Ruha étel stb. vásárlás ált. közösen történik vagy főleg ételt a férjem cipeli haza egyedül.


A külföldi utakra vagy autóra én gyűjtök, mert én jobban ráülök a pénzre.

A férjem inkább hangversenyekre és hétvégi programokra tesz el pénzt.

2010. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is közös. Befüzetjük a lakás törlesztőrészletét, meg a számlákat, ami marad, abból megvesszük ami kell.
2010. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy család vagyunk, közös a kassza.

Az én gyedem 2 csp-vel (105 ezer) totálba elmegy a rezsire, autótörlesztésra, netre, telefonra...

2010. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem kap semmiféle pénzt, közös bankszámla van, néha egyikünk vesz le róla kézpénzt, hogy legyen itthon és mindenki ezzel a kártyával fizet, inen vonják a levonandókat, stb. Az itthon lévő kézpénzból mindenki tesz el magához, ha elfogy a pénztárcából, akkor megint, stb.
2010. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is közös minden, de külön bankszámlánk van, nem csináltunk még közöset. Annyi pénzt vesz le nekem a számláról, amennyi kell, nincs meghatározva, ami marad az ő számláján, azt gyűjtjük, az enyémről mindig elfogy. Bevásárolni felváltva megyünk, nem számolom, mennyit költünk ott. Ahogy éppen ráérünk, úgy fizetjük be a dolgokat, a pénz közös.
2010. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
De jó Neked.nekem csak 45000 volt a gyedem+ csp.ezek a rezsi+ kölcsön.A férjemé kaja,váratlan kiadás,ha marad.Általában minden hónapban minuszról kezdünk.
2010. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%
Mi külön számlán vagyunk. Nálunk nincs olyan hogy kapok x ezer Ft-ot a férjemtől havonta. Ő fizeti a lakás törlesztőt, rezsit, benzint, legtöbbször ő megy gyógyszertárba tápszerért, stb. Plusz ha van extra kiadás az is az ő számlájáról megy. Én fizetem a kaját, pelust, babaruhát, erre el is megy a gyed+csp. Ezen kívül vannak saját megtakarításaim, abból járok nyelvórákra ill. ha vmi ruhát akarok vagy kisebb dolgokat a lakásba abból költök, de az utóbbiakkal most nagyon csínján bánok. Majd belehúzunk ha ismét dolgozok, remélem! :)
2010. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is külön számla van. De közös a kassza. A férjem leveszi a fizuját, ez elmegy csekkre, meg olyan helyen végezzük a nagybevásárlást, ahol nem lehet kártyával fizetni. Ami marad, az itthon megy a helyére, abból mindketten elvehetünk. Az én számlámról nem veszünk le pénzt csak ha elfogy az itthoni. Ezen spórolunk, tankolunk, ill kártyával fizetünk.

Nincs enyém-tied.

2010. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is közös kassza de külön számla. Ő jár dolgozni, ha kell hazafelé valami, kártyájával vásárol, leveszi a pénzt a postára, erre-arra, készpénz nem nagyon szokott lenni nálunk, így a kártyánkkal vásárolunk. Ha délután együtt megyünk vásárolni, hol én hol ő fizet. Ha az ő kártyája kimerülne, akkor viszi az enyémet, vagy délután találkozunk munkája után és én vásárolok kártyával.
2010. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!