Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vezetékneve legyen a...

Milyen vezetékneve legyen a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Mesterséges megtermékenyítèssel fogant meg, a donorral nem fogjuk tartani a kapcsolatot, nem tudom a nevèt se. Viszont nekem bonyolult vezetéknevem van amit nem is szeretek, ilyen esetben mi legyen a gyermekem vezetékneve? Tervben van hogy nevet változtatok (páromhoz Magyarországon törvènyesen nem tudok hozzà menni, így a nevèt se tudom felvenni) de ez mèg nem most lesz....

#kisfiú #név #gyerek #baba #terhesség #kislány #leszbikus #donor #névváltoztatàs #mesterséges megtermékenyìtès
2019. jún. 17. 00:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%

Ilyenkor amúgy is bejegyeznek egy ún. képzelt apát, akinek a neve általában az anya anyai nagyapjanak a vezetéknevét és egy tetszőleges keresztnevet kap, ezek után a gyerek viselheti a képzelt apa vezetéknevét is. De nekem fura lenne, hogy olyan vezetékneve van a gyerekemnek, ami sem az enyém, sem a parome, hanem valami teljesen más.

Nem tudom, mennyire kacifántos a te vezetekneved, de hacsak nem valami nagyon gáz, akkor inkább azt választanám a gyereknek is. Oké, lehet, hogy nehéz leírni, vagy hosszú, vagy mit tudom én, de ez engem kevésbé zavarna, mint az, hogy egyikünk nevét sem viseli. Aztán ha sikerül pár éven belül felvenned a párod nevét, a gyerekét még mindig meg lehet változtatni, 1-2 éves korig szerintem nem gáz, de még talan utána sem, persze ez függ a gyerektől is, ha már nagyobb, egy 4-5 évesnek, vagy nagyobbnak kikérném a véleményét.

2019. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

8-as: A párom nőnemű, ahogy én is...

Azt hiszem az lesz, hogy ha felveszem a párom nevét (vagyis megváltoztatom à vezetéknevemet az övère), akkor a gyermekem nevèt is megvàltoztatjuk majd. Addig meg szerencsètlenkedhetünk az enyémmel...

(mellesleg német név, kacifàntos, senki se tudja se leìrni se kimondani)

2019. jún. 17. 13:16
 13/17 anonim ***** válasza:
96%

Kérdés hogy egyáltalán fel veheted-e a párod nevét. Élettársi kapcsolatról fogalmam nincs, hogy ott van-e ilyesmi.

Ha nincs akkor nem tudod csakúgy felvenni a nevét. De kitudja érdeklődj, helyi anyakönyveztetőnél, névváltoztatás lehetőségeiről.

2019. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ha elvonatkoztatunk attól, hogy van párom, akkor ha nevet szeretnék változtatni, nem mindegy mire változtatom meg? Talán csak édesanyám vezetéknevét vehetem fel, vagy hogy megy ez?
2019. jún. 18. 21:51
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen vezetéknevet felvehetsz, ami egy értelmes magyar szó. Tehát lehetsz mondjuk Kis, Szabó, Puskás, Budai, Császár, Sándor stb. Nem vehetsz fel ugyanakkor idegen eredetű vagy hangzású nevet, csak akkor, ha igazolni tudod, hogy a felmenőid közül valaki viselte korábban. Tehát a jelenlegi, elmondásod szerint német nevedet egy idegen nem vehetné fel semmiképpen, és így természetesen a párod sem fogja tudni soha. Továbbá annyi megkötés van, hogy az új, választott nevet a magyar helyesírás szabályai szerint kell írnod. Tehát nem írhatod úgy, hogy Buday, Kiss stb.


Ami még lényeges különbség, hogy ha így, egyénileg változtatsz nevet, akkor ezzel a születési nevedet változtatod meg. Tehát ha valahol, mondjuk egy formanyomtatványon kérdezik majd a születési vagy lánykori nevedet, oda is az újat kell beírnod, a mostani neved az elfelejtődik, kitörlődik teljesen. Szemben ugye azzal mintha férjhez mennél, és azért változna meg a vezetékneved, mert felvennéd a férjed nevét. Ebben az esetben a születési neved, amit szoktak nem hivatalosan lánykori névnek is hívni, megmaradna a mostani.

2019. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem mintha szeretném a mostani nevemet, de elég morbidul hangzik hogy kitörlődne a mostani nevem teljesen.... :S

Ezzel most elgondolkodtattál...

2019. jún. 19. 18:22
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy add a tiedet; vagy keress egy másik nevet a felmenőid között. Újat nem kell kitalálni:) Ismerek olyat, aki az anyja vezetéknevét kapta; szerintem nincs belőle baja. :)
2019. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!