Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El veheti a gyámügy a gyerekemet?

El veheti a gyámügy a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Leszbikus vagyok és van egy kisgyerekem azt hallotam ha a gyámügy értesül arról hogy van egy párom aki lány akkor el veheti a gyerekemet

Nem költöztünk össze de majd idővel szeretnénk

Ez tényleg igaz?

Tudom hogy a melegek nem fogadhatnak örökbe gyereket és nem házasodhatnak de ha és most jöttem rá hogy leszbikus vagyok

Mit tusok tenni?



2019. júl. 4. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
És ugyan hogy bizonyítanák, hogy nem csak lakótársak vagytok?
2019. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ne keverjük a szezont a fazonnal.

Magyarországon valóban nem fogadhat örökbe homoszexuális pár gyereket. Ez viszont csupán azt jelenti, hogy ha nem hivatalosan élnek együtt, a pár egyik tagja simán orokbefogadhat egy gyereket.

Némátok nem értem mi a probléma, hiszen már van egy gyereked és miután azt irod, most jöttél rá, hogy leszbikus vagy, gondolom vérszerinti, te szülted. Ehhez a gyamugynek semmi köze.

2019. júl. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem lesztek hivatalosan is bejegyzett élettársi kapcsolatban (ez időnként jól jöhet bizonyos jogi/orvosi/banki esetekben) akkor senkinek semmi köze a kettőtök kapcsolatához.

Azt mondod, egy barátnőd segítségre szorul és te befogadtad albérletbe...

Ha a gyereked meg elég nagy lesz, hogy a gyámügy már ne szólhasson bele semmibe, bejegyeztetitek a kapcsolatot.

2019. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Az aki ezzel hülyített kérdező, jól átba.szott. A gyereket sokszor még akkor sem veszik el a szülőtől ha nagyon rosszak a körülmények. Pont nem fogja érdekelni a gyámügyet kivel szeretsz szexelni.
2019. júl. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Szó sincs ilyenről. Csak a férfiaknak nehéz a gyerekvállalás, ha melegek. A nőket senki nem zaklatja, ha gyerekük lesz. Nem fogják elvenni, amíg nem veszélyezteted a gyereket.
2019. júl. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy, ez durván jogsértő lenne.

Az odáig igaz, hogy azonos nemű párok nem hazasodhatnak, de ennek az oka a házasság jogi definíciója, mert az úgy szól, hogy "egy férfi és egy nő", és nem úgy, hogy két ember kapcsolata. Ez nem azt jelenti, hogy jogilag tilos egy párnak lennetek, "csak" a házasságkötésre nincs lehetosegetek.

Az sem igaz, hogy homoszexuális személyek nem fogadhatnak örökbe. PÁRKÉNT nem, mert ugye ahhoz házaspárnak kéne lenni, de egyedülálló személy jog szerint minden további nélkül fogadhat örökbe gyereket, attól függetlenül, hogy ki az élettársa, csak a párja hivatalosan nem lesz szülője a gyereknek. De ez akkor is így lenne, ha elvált szülőként egy férfival lennél együtt, aki nem a hazastarsad.

Nézd, mivel neked már van gyereked, az örökbefogadás része téged nem érint. Ahhoz meg a gyámügynek semmi köze, hogy te kivel vagy együtt, vagy kivel fogsz esetleg együtt élni, egyszerűen nem számít, amíg a gyereket nem veszélyezteti. Akkor sem, ha hivatalossá teszitek a kapcsolatokat. Nem példanélküli egyébként, hogy leszbikus pár közösen nevel gyereket, még itthon sem, és pont az szokott lenni az általános forgatókönyv, ami nálatok is van, az egyik félnek van már gyereke, és később egy nő lesz a párja. Nem olyan ritka dolog ez, mint sokan gondolják.


Vicces amúgy, de sokan rólam és a fiam keresztanyjáról is azt hitték az oviban, hogy leszbikus pár vagyunk, mert évekig egyedül neveltem, és nagyon sokszor (heti 2-3 alkalommal) a barátnőm (keresztanya) ment érte, ráadásul a gyerek időnként Krisztaanyának szólította, mert azt hitte, a keresztanya szó a Kriszta névből jött :D

Én mondjuk jót nevettem, amikor rájöttem, hogy ezt gondolják, de semmi hátránya nem származott a gyereknek a feltételezett helyzetéből.

2019. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bejegyezhető most is a kapcsolat. Saját gyerekről van szó, nem örökbefogadásról. Azonos nemű partner Magyarorszagon nem fogadhatja a másik gyerekét örökbe. Ahogy már írtam, semmij köze ehhez a gywa1mhivatalnak.
2019. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Dehogyis, ez nem igaz.

Meleg ismerősöm meséli, hogy a hivatalok nagyon támogatóak voltak az örökbefogadásnál, mindenki nagyon örült és gratulált, amikor sikerült megkapni a kisbabát. Senki nem fogja elvenni őt tőletek emiatt.

2019. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%

8!


Magyarországon? Kizárt. Először is Magyarorszagon csak házaspár vagy egyedulallo fogadhat örökbe. A házasokat előnyben részesítik. Kisbabát kb egymilliárd % hogy nem adnak egyedülállónak, márpedig ha meleg az ismerősöd, akkor ő házas nem lehet, ergo egyedülálló. Emellett ha a meleg szó nálad a homoszexuális ferfit takarja, akkor megintcsak kamu a történeted, egyedülálló férfiak ugyanis kisbabát nem adnak örökbe. Más mese?

2019. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Látom, megy a propaganda.


Mi van az apával a történetedben?

2019. júl. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!